BOGDANE, U NBA LIGI JE TO ZABRANJENO! Amerikanci kaznili Srbina zbog jednog poteza - mora da plati 25.000 dolara

Bogdan Bogdanović napravio je potez koji je u NBA ligi kažnjiv, za razliku od Evrope.

kažnjen bogdan bogdanović Izvor: Profimedia

NBA liga saopštila je da je kaznila srpskog asa Bogdana Bogdanovića sa 25.000 dolara zato što je šutnuo loptu na tribine dvorane Atlante nakon poraza svog tima protiv Lejkersa (121:130). On je to uradio poslije završetka meča u kojem je Lebron Džejms ubacio čak 47 poena na svoj 38. rođendan. Odluku o kazni saopštena je javno u sedištu lige u Njujorku.

Bogdan je u u tom meču proveo na terenu 34 minuta i ubacio 17 poena, ali nije uspio da sa saigračima spriječi poraz i da prekine loš niz rezultata svog tima, koji je izgubio u posljednja tri susreta, a doživio je poraze u četiri od posljednjih pet utakmica. Naredni meč odigraće 3. januara protiv Golden Stejta u gostima.

Bogdanović je prije mjesec dana zaigrao poslije duge pauze zbog operacije koljena i oporavka. On je prvi meč ove sezone odigrao 3. decembra protiv Denvera, a u posljednjem mejsecu u 2022. godini odigrao je 13 utakmica, prosječno provodio na terenu po 30 minuta i postizao po 17,4 poena.

Ovako izgleda saopštenje o njegovoj kazni:

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!