budućnost crvena zvezda aba liga uživo prenos livestream

Zvezda razbila Budućnost, Kampaco praznio Moraču! Crveno-bijeli pokazali moć u Podgorici, sve je lakše kada je tu Faku!

Crvena zvezda razbila Budućnost u Crnoj Gori.

budućnost crvena zvezda aba liga uživo prenos livestream Izvor: mondo.me/Anđela Pešić

Crvena zvezda ubjedljivo je pobijedila Budućnost u Podgorici, 76:56 (19:12, 18:13, 16:18, 23:13), i ostvarila deveti uzastopni trijumf u ABA ligi. Plejmejker crveno-bijelih Fakundo Kampaco blistao je u Podgorici i pokazao klasu, koju zbog kazne Crvenoj zvezdi ne može da demostrira i u Evroligi. Njegove magične asistencije "hranile" su Luku Mitrovića, koji je do poluvremena ubacio 18 od svog 21 poena i najavio pobjedu Beograđana. Iako su Podgoričani krajem druge i treće četvrtine uspijevali da nađu kakav-takav ritam, kada god je bilo bitno crveno-bijeli su pokazali ko je u ovom trenutku značajno jači tim.

U posljednjoj četvrtini, završni nalet Budućnosti odbili su Dalibor Ilić košem poslije ofanzivnog skoka, kao i Ognjen Dobrić i Filip Petrušev, a tačku na meč stavio je lijepim prodorom i košem ponovo Kampaco - košem za "plus 20", 68:48.

Crvena zvezda će se poslije ovog meča vratiti u Beograd i spremaće se za put u Kaunas, gdje će gostovati Žalgirisu u 20. kolu Evrolige. Na taj putu otići će sa "jadranskim" skorom 13-1.

21:22

Statistika

• BUDUĆNOST: Rejnolds 3, Hajns 6, Šehović, Atić 3, Kaba, Lazić 4, O'Brajen 8, Ilić 3, Drobnjak 6, Popović 5, Grin 14, Kamenjaš 4. Timski: 14/24 za dva, 4/21 za tri, 16/22 za dva, 31 skok (23-8), 6 asistencija, 7 ukradenih, 18 izgubljenih
  • ZVEZDA: Holand, Vildoza 5, Lazarević 2, Kampaco 14, Mitrović 21, Lazić 5, Dobrić 18, Ilić 2, Nedović, Marković, Petrušev 7, Bentil 2. Timski: 23/33 za dva, 6/22 za tri, 12/18 sl. bacanja, 23 skoka (17-6), 22 asistencije, 13 ukradenih, 10 izgubljenih lopti
21:20

Pogledajte ovu magiju Argentinca

Podgorica je vidjela šta sve može Zvezdin plejmejker - najljepša asistencija bila je kroz noge.

Izvor: TV Arena sport/screenshot

21:16

KRAJ MEČA, UBJEDLJIVA POBJEDA ZVEZDE, 76:65!

Crveno-bijeli su deklasirali Budućnost u Podgorici i ostvarili 13. "jadranski" trijumf ove sezone, a deveti u nizu. Fakundo Kampaco odigrao je spektakularan meč sa 14 ubačenih poena, 12 asistencija i osam ukradenih lopti. Od njegove dobre igre najviše koristi imao je Zvezdin centar Luka Mitrović, koji je postigao 21 poen i već u prvim minutima najavio kako će izgledati veći deo meča u "Morači". Na tom parketu Zvezda se tradicionalno muči, ali večeras je pre svega zbog maestralne igre Fakunda Kampaca bilo navijača koji su napuštali halu i pre kraja.

21:10

Kampaco prazni "Moraču"

Još jedan maestralan pas Argentinca ka Luki Mitroviću, za ogromnih "plus 24" u korist Beograđana (72:48) i tajm-aut trenera Budućnosti Vladimira Jovanovića. Još tri minuta do kraja.

21:07

36' Zvezda vodi 20 razlike

Nižu se majstorije Fakunda Kampaca u Podgorici, iakoo su u ovoj fazi meča važnije poene postigli Dalibor Ilić, Ognjen Dobrić i Filip Petrušev, koji je ubacio trojku. Argentinac je posle lepog prodora doneo Zvezdi ogromnih "plus 20" - 68:48

20:55

Na kraju 3/4, Zvezda vodi 53:43

20:49

Stao napad Budućnosti, poeni Dobrića iz kontre

Bek crveno-belih prekida seriju domaćih polaganjem za 51:49 za Zvezdu u 27. minutu

20:45

Budućnost se opet vraća u meč

Poenima Igora Drobnjaka, Petra Popovića i Erika Grina, Podgoričani su se primakli crveno-belima na 12 poena minusa (37:49). Duško Ivanović "sekao" je nalet crnogorskog tima tajm-autom posle kojeg je promenio skoro celu petorku (četiri izmene)

20:44

Zvezda se pita za sve

Ben Bentil pogodio je horogom za 49:31, da ponovi "plus 18" za Zvezdu u 26. minutu. Crveno-beli potpuno kontrolišu utakmicu kroz treću četvrtinu

20:39

23' Maksimalno vođstvo Zvezde u Podgorici

Iako je Budućnost "živnula" u drugoj četvrtini, crveno-beli su dodali gas, a trojkom Ognjena Dobrića stekli i "plus 18" u 23. minutu.

20:32

I još malo Kampacove magije

20:23

Statistika u prve dve četvrtine

BUDUĆNOST: Rejnolds 3, Hejns 2, Atić 3, Lazić 1, O Brajen 4, Ilić 3, Drobnjak 4, Grin 5. Timski: 4/9 za dva, 2/10 za tri, 11/15 sl. bacanja, 17 skokova (12-5), 4 asistencije, 3 ukradene, 13 izgubljenih lopti

ZVEZDA: Vildoza 3, Kampaco 6 (8 asistencija), Mitrović 17, Lazić 3, Dobrić 8. Timski: 11/16 za dva, 4/12 za tri, 3/8 sl. bacanja, 11 skokova (8-3), 13 asistencija, 8 ukradenih, 5 izgubljenih lopti

20:20

Kampacov potez večeri

20:18

- Na poluvremenu, Zvezda vodi 37:25 -

20:07

Magija! Kampaco kroz noge do Mitrovića!

Već sedma asistencija Argentinca - i ponovo za Luku Mitrovića, koji je ubacio svoj 15 poen. Zvezda vodi 30:22 u 16. minutu.

Spektakularni potezi NBA pojačanja Crvene zvezde u Podgorici.

20:01

Problem za Zvezdu - treći faul Petruševa

Filip je otišao na klupu, a Aleksandar Lazić je primakao Podgoričane na "minus 4" - 17:22. U toku je 14. miunt utakmice

19:54

Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 19:12

Luka Mitrović obeležio je prvu četvrtinu sa 10 poena, a praktično sve koševe asistirao mu je Fakundo Kampaco (sabrao pet asistencija u prvih 10 minuta)

19:46

I Luka Vildoza ubacuje trojku - Zvezda na "plus 10"

Čim je ušao na teren umesto Kampaca, Zvezdin Argentinac pogađa trojku za 19:9 za crveno-bele u 8. minutu.

19:45

Kampacova klinika u Morači

Argentinac ubacuje trojku za vođstvo Beograđana 16:7, nakon što je već sabrao pet asistencija za šest i po minuta na terenu

19:43

6' Budućnost hvata zalet

Kem Rejnolds ubacio je trojku za 7:13, a onda nije pogodio naredna dva šuta, kojima je mogao da primakne domaće na posed zaostatka. U toku je 6. minut utakmice.

19:38

4' Lazić i Mitrović odlično počeli meč

Zvezdin kapiten pogodio je trojku, a Kampaco je asistirao i Mitroviću, za njegov šesti poen i vođstvo Beograđana 9:4

19:33

1' 0:2 - prvi koš postiže Luka Mitrović

Lep prodor Branka Lazića i asistencija za centra Zvezde Luku Mitrovića. Bivši igrač Budućnosti postiže prve poene na utakmici

19:30

Dvorana "Morača" je puna

19:13

Zvezda igra za devetu "jadransku" pobedu u nizu

Povrh toga, Crvena zvezda je pobedila u poslednje četiri utakmice protiv Budućnosti u ABA ligi. Ranije ove sezone, srpski tim slavio je u "Pioniru" 69:65.

19:05

"Protiv Budućnosti posle 20 godina"

"Vraćam se, igraću utakmicu protiv Budućnosti posle čini mi se, tačno 20 godina. Podgorica je moj grad, to je moj klub, a svaki put kada uđem u dvoranu Morača za koju sam vezan, prisetim se svih onih godina koje sa prošao sa mojim saigračima. Sa druge strane, što se utakmice tiče, očekuje nas vrlo teška utakmica, ekipa Budućnosti pojačana Grinom I O Brajanom je ozbiljna ekipa koja konkuriše za najviši plasman ne samo u ABA ligi, već i u Evropi. Moraćemo da odigramo izuzetno dobru odbranu, a sa druge strane i vrlo strpljivo u napadu", rekao je pred ovaj meč Duško Ivanović.

Zvezdin trener ponikao je u Budućnosti i bio njen kapiten osamdesetih, do odlaska u šampionski tim Jugoplastike, sa kojim je bio prvak Evrope