Valensija - Partizan uživo prenos

Partizan pao u Valensiji! Previše grešaka crno-bijelih pred Crvenu zvezdu!

Poraz crno-bijelih na gostovanju Valensiji

Valensija - Partizan uživo prenos Izvor: MN PRESS

Partizan je izgubio od Valensije u Evroligi 81:89 (18:27, 19:20, 21:22, 23:20), u utakmici u kojoj nije uspio da ostane čvrst u odbrani kada bi napadom uspijevao da "zakuva". Domaći su u svakoj četvrtini ubacili bar po 20 poena, a prvu konkretniju prednost stekli su u završnici prve dionice, kada su za samo četiri minuta postigli čak 18 poena. Ekipa Željka Obradovića se dugo oporavljala od tog udarca, Kevin Panter i Matijas Lesor nisu uspijevali da nađu ritam sa početka meča, a ofanzivni doprinos Dantea Egzuma u drugom dijelu meča nije "ispraćen" igrom crno-bijelih na svojoj polovini. Valensija je završila meč sa 12 ubačenih trojki iz 25 pokušaja, sa 20 timskih asistencija i sa brzim rješenjima kada god su crno-bijeli prilazili na posed zaostatka u posljednjoj četvrtini.

Iako su Beograđani gubili 16 razlike, trojke Uroša Trifunovića pogurale su ekipu Željka Obradovića, ali kada je trebalo zadati odlučujući udarac domaćinu - on je izostajao. Kevin Panter je izgubio važnu loptu krajem treće četvrtine, a poslije toga je Džared Harper trojkom za 75:67 odgovorio na pokušaje Danila Anđušića, Haime Pradilja je odgovorio košem za 77:72 na Panterovu trojku na pet minuta prije kraja, a Bojan Dubljević je poslije ofa tri minuta prije kraja pogodio za a79:74 poslije pogotka Zeka Ledeja. Nakon toga više nije bilo ozbiljnije prijetnje za pobjedu Španaca, čemu je sigurno doprinijelo i rano isljučenje Matijasa Lesora sa pet ličnih grešaka na sedam minuta prije kraja.

Partizan će sljedeću utakmicu u Evroligi odigrati protiv Crvene zvezde u "Pioniru" u petak, 27. decembra.

• VALENSIJA: Harper 4, Puerto 9, Prepelič 2 (5 as), Pradilja 8, Veb 17, Arostegi 2, Džons 13, Ferando 3, Radebo 9, Dubljević 20 (2/4 za tri, 6 sk), Aleksander 2, Mari.
  • PARTIZAN: Vukčević, Ledej 7, Avramović, Panter 14 (3/4 za tri) Smailagić 7, Papapetru 3, Egzum 22 (3/5 za tri), Naneli 5, Lesor 8, Trifunović 9 (6 sk), Anđušić 6.
22:49

Kraj utakmice - poraz Partizana u Španiji

Valensija je pobijedila 89:81, odigravši sigurnu završnicu, uprkos pokušajima Dantea Egzuma da "zakuva" finiš meča.

Partizan sada ima skor 9-11, a Valensija 10-10, nakon što je i drugi put ove sezone savladala crno-bele.

Sledeći meč u Evroligi ekipa Željka Obradovića odigraće protiv Crvene zvezde, u petak 27. januara.

22:46

Valensija pred pobjedom

Španci pola minuta pre kraja imaju vođstvo 89:81, posle pogotka Krisa Džounsa sa linije penala. Crno-beli su i u ovoj četvrtini primili 20 poena, kao i u svakoj večeras

22:42

Egzum daje nadu, Veb je oduzima!

Egzum pogađa trojku iz jednog ugla za "minus 4" crno-belih, a Veb uzvraća na isti način - takođe trojkom iz ćoška. Valensija vodi 86:79 na minut i 45 sekundi do kraja.

22:39

Valensija na "plus 7" pred finiš

Džejms Veb pogodio je uz prekršaj Avramovića i Obradović zove tajm-aut pri vođstvu domaćih 83:76.

22:37

Dubljević nema rivala, Valensija opet "bježi"

U odsustvu Matijasa Lesora, Partizan nema centra na terenu, pa je Bojan Dubljević lako uhvatio ofanzivni skok pored Alekse Avramovića i uz faul ubacio svoj 20. poen. Valensoja vodi 80:74 u 38. minutu

22:33

Evo ga Kevin Panter!

Partizan je na "minus 3" - 72:75, posle jako važne trojke kapitena. Još pet minuta do kraja!

22:31

Sjajni potezi Anđušića, ali i odgovor Valensije

Partizanov bek lepo fintira domaće u reketu i daje novu energiju crno-belima, ali na drugoj strani trojku ubacuje Džared Harper. Počinje 35. minut utakmice, a Valensija vodi 75:67.

22:27

Kraj za Lesora

Crno-beli su ostali bez prvog centra zbog pet ličnih grešaka. Poslednji je dosuđen u napadu, na početku 32. minuta, pri vođstvu Valensije 72:63

22:19

- Kraj treće četvrtine, Valensija vodi 69:58 -

22:17

Loš ritam Kevina Pantera, Valensija opet na "plus 10"

Izgubio je loptu Partizanov kapiten u kontri na "minus 4" crno-belih (55:59), posle čega su domaći odmah poentirali i košem Džejmsa Veba (61:55) krenuli u novi nalet. Tako su poveli 65:55 u 29. minutu i ponovo odmakli na značajniji "plus".

22:06

Trifunović i Egzum za nadu crno-bijelih

Partizan je sredinom treće četvrtine prišao na mnogo podnošljivijih "minus 5" (53:58). Egzum je uhvatio ritam i malo po malo topi prednost Španaca.

21:52

Na poluvremenu, Valensija - Partizan 47:37

21:40

Uroš Trifunović za nadu crno-bijelih

Valensija je stekla velikih 16 poena prednosti, a onda je minut pre kraja Uroš Trifunović trojkom iz ugla dao nadu, iako je i dalje vođstvo domaćih značajno - "plus 13". Španci zovu tajm-aut.

21:31

Loši posedi Partizana - Valensija povećava vođstvo

Dok Španci vode 38:26, Željko Obradović menja petorku i traži rešenje za još jedan nalet domaćih. Trojkom Džejmsa Veba i koševima Bojana Dubljevića i Klemena Prepeliča, domaćin je stekao maksimalnih "Plus 12".

U toku je 17. minut.

21:23

Valensija održava vođstvo

Španci su na "plus 8" sredinom druge četvrtine - 31:23. Dante Egzum je ubacio trojku i priključio se Lesoru i Panteru

21:11

Valensija ima kontrolu na kraju 1/4

Španci su furiozno završili prvu deonicu, nakon što je Partizan vodio 13:9. Za samo četiri minuta domaćin je ubacio čak 18 poena i košem Ćavija Lopez-Arostegija poveo 27:18 na kraju prve deonice

20:59

Lesor i Panter jedini strelci za crno-bijele

Kapiten crno-belih pogodio je i drugu trojku, a Lesor je sa penala doneo vođstvo 13:9 u 6. minutu

20:53

Dobar start crno-bijelih

Zakucavanja Matijasa Lesora i važna trojka Kevina Pantera - i to uz faul. Crno-beli vode 8:4 u 3. minutu