Barselona - Crvena zvezda Evroliga uživo prenos

Zvezda napravila dramu, ali ne i čudo u Barseloni!

Crvena zvezda izgubila u neizvesnoj završnici u "Blaugrani"

Barselona - Crvena zvezda Evroliga uživo prenos  Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda izgubila je od Barselone 79:85 u Španiji, gdje je bez trojice važnih igrača oznojila favorita, natjerala ga da se namuči do kraja i ipak nije uspjela da ga šokira. Nakon što se srpski tim u "Blaugrani" vraćao iz dvocifrenog minusa magijom Fakunda Kampaca (24 poena) i nije htio da se preda, u završnici je ipak ostao bez "municije". Žaliće crveno-bijeli za promašenim zicerom Stefana Lazarevića za izjednačenje na dva minuta i 15 sekundi do kraja (73:75), a onda je Kampaco trojkom ponovo smanjio na posjed zaostatka (76:78), ali Beograđani nisu uspjeli da se primaknu bliže domaćinu.

Litvanac Rokas Jokubaitis dao je odlučujuće poene Barselone u završnici, odbijao nalete Zvezde, a Nikola Kalinić je pogodio prelomnu trojku za velikih 83:76 na 50 sekundi do kraja. Iako je srpski tim odgovorio i na to košem upornog Filipa Petruševa uz faul u narednom napadu (za 79:83), ipak je preostalo premalo vremena da se tako dobar tim još jednom pribije uz zid.

Poslije razočaravajućih poraza od Panatinaikosa i Partizana, Zvezda je u Barseloni pokazala da je "živa" i to je na neki način dokazala i rasprava Luke Vildoze i Luke Mitrovića na klupi u toku prvog poluvremena. I sa njima dvojicom na terenu crveno-bijeli su se u drugom dijelu hrabro suprotstavljali Barsi i iako to nije bilo dovoljno za veliki "brejk", Zvezda ovog puta ipak neće razočarana izaći iz hale poslije poraza.

22:41
  • BARSELONA: Da Silva, Pauli, Šanli 2, Veseli 21 (6 sk), Kalinić 5, Satoranski 13 (5 as), Laprovitola 3, Abrines 12 (4/5 za tri), Tobi, Kjurik, Jokubaitis 8 (8 as), Mirotić 21 (3/6 za tri).
  • ZVEZDA: Holand, Vildoza 7, Lazarević, Kampaco 23 (4/9 za tri), Mitrović 11 (6 sk), Martin 2, Ivanović 6 (2/4 za tri), Ilić, Marković 6, Kuzmić, Petrušev 12 (6 sk), Bentil 11 (7 sk)
22:38

Ovako sada izgleda tabela

22:37

Zvezda izgubila, ali iz ovoga će naći motiv za dalje

Vraćali su se crveno-beli iz dvocifrenog minusa, sjajni Fakundo Kampaco (24 poena) pokazao je klasu na terenu na kojem ga dobro pamte po epizodi u Real Madridu, ali ipak nisu imali snagu da na kraju sruše velikog favorita.

Žaliće crveno-beli za promašenim zicerom Stefana Lazarevića na dva minuta i 15 sekundi do kraja, jer je to bio šut za izjednačenje, kao što će žaliti i za to što nisu uspeli da obuzdaju Rokasa Jokubaitisa u završnici. Ipak, Litvanac je nalazio način da održava vođstvo Barse dok su ga Kampaco i Filip Petrušev smanjivali, a tačku na utakmicu stavio je Nikola Kalinić, 50 sekundi pre kraja, trojkom za velikih 83:76.

Imala je Zvezda odmah odgovor i na to, nije pristajala na poraz i zbog toga će posle ovog neuspeha moći da se pogleda u ogledalo i da konstatuje da je ipak napravila napredak u odnosu na prethodne poraze. Pogotovo kada se uzme u obzir da za Zvezdu nisu igrali Branko Lazić, Nemanja Nedović i Ognjen DObrić.

22:24

Kraj utakmice, Zvezda je izgubila od Barselone

Konačan rezultat je 85:79 za Barselonu!

22:22

Nikola Kalinić stavlja tačku?

Marković prepušta Vildozi šut za tri poena za "minus 1", ali Argentinac promašuje , a onda Nikola Kalinić verovatno stavlja tačku na utakmicu. Srbin je pogodio trojku za Barselonino vođstvo 83:78 na 53 sekunde do kraja

Izvor: Profimedia

22:20

Ponovo Litvanac kažnjava Zvezdu

Pobegao je Jokubaitis Luki Vildozi i doneo Barseloni vođstvo 80:76 na minut i po do kraja

22:18

Magija Fakunda Kampaca!

Argentinac vraća Zvezdu na "minus 2" - 76:78! Još minut i 46 sekundi do kraja utakmice!

22:16

Zvezda je opet u igri - Lazarević promašuje izjednačenje!

Kampaco je primakao Zvezdu poenima iz penala, a Lazarević je promašio zicer za izjednačenje pri Barseloninom vođstvu 75:73! Još dva minuta do kraja.

22:12

Petrušev iznuđuje faul i smanjuje na "minus 5"

Zvezda je prišla na 68:73, a sada je posed za Barselonu, na četiri i po minuta do kraja.

22:10

Nesportski faul Veselog na Kampacu

Argentinac je sa linije penala smanjo Zvezdin zaostatak na "minus 7" (66:73), a Veseli mu je prišao i izvinio se zbog prekršaja. Sportski.

22:09

Neverovatan koš Jana Veselog

U padu, u poslednjoj sekundi napada, Čeh je pogodio za Barselonino vođstvo 71:62

22:06

I Kalinić pogodio, Barsa opet na dvocifrenom "plusu"

Nikola Mirotić je prodorom iznudio prekršaj za Barselonino vođstvo 69:59, na 6:51 do kraja utakmice. Zvezda se muči da pogodi u ovim trenucima.

22:00

Mirotić lomi Zvezdin otpor, tehnička Vildozi!

Nikola Mirotić pogodoi je važnu trojku za vođstvo domaćih 65:59, a Filip Perušev potom je dobio tehničku, na osam minuta do kraja. Zvezda ponovo u teškoj situaciji.

21:53

Kraj treće četvrtine, 57:57!

21:52

Nerešeno je - Vildoza!

Stefan Marković ukrao je loptu, a Luka Vildoza pogodio za izjednačenje, 57:57! U toku je poslednji minut treće četvrtine!

21:45

Ponovo Kampaco! Trojka za "minus 2"!

Argentinac je pogodio trojku da vrati Zvezdu na 48:50, ali onda je Niko Laprovitola kaznio lošu procenu Luke Vildoze u odbrani i pogodio trojku za Barseloninih "plus 5" - 53:48.

Još tri minuta do kraja treže četvrtine.

21:44

Kampaco! Zvezda je živa!

Argentinac ubacuje trojku za "minus 5" (45:50) u 26. minutu i šteta što propušta napade da se vrati u meč.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

21:35

Zvezda loše otvara 3/4

Neprecizni napadi Beograđana i primljene trojke Satoranskog i Mirotića. Barselona vodi prvi put dvocifrenim plusom,46:36 u 23. minutu.

21:21

Mitrović završava drugu četvrtinu - iz teške situacije

Zvezdin centar pogodio je iz nezgodne pozicije za rezultat 40:36 za Barselonu, što je ipak dobar rezultat s obzirom na velike probleme crveno-belih i na to da je Abrines ušao u sjajan ritam pred poluvreme.

BARSELONA: Šanli 2, Veseli 8, Satoranski 4, Abrines 12, Jokubaitis 3, Mirotić 11. Timski: 9/22 za dva, 5/10 za tri, 7/8 sl. bacanja, 19 skokova (13-6), 10 asistencija, 4 ukradene, 5 izgubljenih lopti

ZVEZDA: Vildoza 3, Kampaco 6, Mitrović 9, Martin 2, Ivanović 3, Marković 3, Petrušev 4, Bentil 6. Timski: 11/20 za dva, 2/10 za tri, 8/10 sl. bacanja, 16 skokova (11-5), 10 asistencija, 3 ukradene, 5 izgubljenih lopti

21:15

Abrines nemilosrdan prema Zvezdi

Aleks Abrines pogodio je sva četiri šuta za tri poena i doveo je Barselonu u vođstvo 40:31

21:09

Evo je i trojka!

Lazarević je u ćošku našao Ivanovića, a odande je Crnogorac pogodio prvu Zvezdinu trojku, da smanji vođstvo Barelone na 31:29.

21:04

Frka!

Jokubaitis se postavio tako da je Kampaco udario glavom u semafor i zamerio je to Litvancu Zvezdin plejmejker. Skočio je ka njemu sa podignutim kažirpstom, ali se situacija brzo smirila. U toku je 16. minut.

21:02

Kad bi Zvezdu krenule i trojke...

Nikola Mirotić pogodio je za preokret i za vođstvo Barselone 27:26, a Duško Ivanović pozvao je tajm-aut. Crvena zvezda igra utakmicu za sada bez šuta za tri, jer je promašila svih osam dosadašnjih šuteva.

20:59

Petrušev zakucava, Zvezda na "plus 5"

Odlična sekvenca crveno-belih u "Blaugrani"! Posle koša Filipa Petruševa vode 25:20 u 14. minutu.

20:55

Zvezda vodi!

Kampaco dribla i postiže svoj šesti poen, za vođstvo Zvezde 21:20, a Luka Mitrović ima šansu da poveća tu prednost poenima iz slobodnih bacanja. Pre toga, tajm-aut Šarunasa Jasikevičijusa u 12. minutu.

20:50

Ivanović ne pogađa trojku za izjednačenje, kraj prve četvrtine

Dobar otpor Zvezde Barseloni u prvoj četvrtini. Nikola Ivanović pokušao je da pogodi trojku u poslednjim sekundama za 18:18, ali je lopta stala na obruču.

20:45

Zvezda se održala u igri

Ben Bentil i Fakundo Kampaco poentirali su da vrate Zvezdu na "minus 2" (13:15) na početku 7. minuta utakmice. Crveno-beli za sada bez greške izvode slobodna bacanja, 5/5.

20:38

Ponovo trojka Abrinesa i "upis" Mirotića

Još jednim košem sa distance bivšeg NBA krila, Barselona je stekla prednost 10:5 na polovini prve četvrtine.

20:33

Startna petorka Zvezde i prvo vođstvo Barse

Duško Ivanović izveo je od početka startnu postavu Vildoza, Kampaco, Lazarević, Bentil, Martin.

Barselona je prva povela - trojkom Aleksa Abrinesa za 3:0 u 2. minutu. Na drugoj strani, Zvezdine napade završavao je Kampaco - promašenim šutevima za tri poena.

19:57

Kako je Zvezda ostala bez šanse za Top 8

Zaključno sa porazom od Panatinaikosa, Crvena zvezda pala je na skor 12-16 i pred sobom ima praktično nemoguću misiju do kraja ligaškog dela. Baskonija, prvi tim iznad crte ima skor 15-14, a između Zvezde i ekipe iz Vitorije su Žalgiris (15-14), Valensija (14-15), Efes (14-15), Virtus (13-16), Armani (12-16).

Verovatno bi sve izgledalo drugačije i mnogo povoljnije po Zvezdu da nije doživela već karakteristični sunovrat i u završnici utakmice protiv Bajerna (80:87) i da nije potonula i u Pioniru protiv Albe (72:87) ili prethodno na gostovanju Žalgirisu, gde je takođe do poslednjih nekoliko minuta imala sve u svojim rukama (66:71)

19:47

Duško Ivanović je vodio Barselonu

Trener Zvezde Duško Ivanović sedeo je na klupi Barselone od 2005. do 2008. godine, posle čega se vratio u Baskoniju i 2010. sa timom iz Vitorije osvojio titulu - upravo pobedivši Barsu u finalu, bez poraza u seriji.

"Bilo koja utakmica u Evroligi, a posebno protiv Barselone, je dovoljan motiv da se odigra dobro. Izgubili smo dve utakmice na potpuno dva različita načina. Mi smo u dobroj situaciji. Ognjen Dobrić ne može da putuje, videćemo za Nemanju Nedovića. Svi ostali su dobro. Naravno, Branko Lazić je već dugo van stroja" rekao je Ivanović pred večerašnji meč

19:44

Prvi meč odlučila greška sudije - na štetu Zvezde

Crvena zvezda bila je na pragu pobede protiv Barselone u prvoj utakmici, ali onda je Nikola Mirotić postigao neregularnu trojku, aktiviravši se iz auta, što je promaklo sudijama. Evroliga je priznala grešku, ali crveno-beli od toga nisu imali ništa. Pogledajte tu situaciju i Mirotićevo gaženje linije.

Izvor: Sportklub/Screenshot

19:42

Zvezda bez trojice igrača - Vildoza mora da pomogne!

Trener crveno-belih Duško Ivanović zbog povreda neće moći da računa na Nemanju Nedovića, Ognjena Dobrića i Branka Lazića. Uz jako lošu formu Luke Vildoze, pokazalo se koliko je bekovska linija trenutno veliki problem za crveno-bele

19:40

Ovako izgleda tabela pred finiš ligaškog dela

19:39

Dobro došli u tekstualni prenos

Duel Barselone i Crvene zvezde počeće u 20.30 u Španiji, gde će uzdrmani crveno-beli posle jako bolnih poraza od Panatinaikosa i Partizana igrati protiv jednog od favorita za osvajanje titule.

Pratite utakmicu u tekstualnom prenosu uz MONDO, klikom na "Razvoj događaja"