Partizan Cedevita Olimpija ABA liga prenos uživo

Partizan iščupao pobjedu i sačuvao prvo mjesto! Crno-bijeli preživjeli dramu i osvetili se starom dužniku!

Partizan poslije trilera savladali Cedevita Olimpiju u "Areni".

Partizan Cedevita Olimpija ABA liga prenos uživo Izvor: MN PRESS

Partizan je poslije drame uspio da pobijedi Cedevita Olimpiju i da odbrani prvo mjesto - 76:73 (17:23, 27:23, 20:20, 12:7). Slovenački tim nikako ne leži crno-bijelima i to se vidjelo još jednom, ali je na kraju ekipa Željka Obradovića uspjela da iščupa trijumf i da se revanšira za četiri uzastopna poraza od istog tima. Triler završnica viđena je u "Areni" i na kraju se ispostavilo da su trojka Uroša Trifunovića i dva pogođena slobodna bacanja Zeka Ledeja riješili meč.

Bio je domaći tim u problemu na oko osam i po minuta prije kraja kada je Jeremić pogodio trojku (64:69), ali je od tog trenutka gostujuća ekipa šutirala isključivo za tri, promašila je 10 uzastopnih dalekometnih hitaca i uprkos svemu tome crno-bijeli imali su problem da stave tačku i da riješe meč ranije, promašivali su i oni. Na kraju su bili koncentrisaniji u samoj završnici i uz mirnu ruku Ledeja i nekoliko nerezonskih poteza Jogija Ferela stigli do trijumfa. Videlo se još jednom zašto je Obradović upozoravao mnogo na ovaj duel poslije velike pobjede protiv Olimpijakosa...

Partizan sada čeka duplo evroligaško kolo i dueli sa Barselonom i Real Madridom u "Areni" i u tim mečevima moći će da računaju na Matijasa Lesora koji je suspendovan na tri meča u ABA ligi i nije igrao protiv ekipe iz Slovenije.

PARTIZAN: Vukčević 4, Ledej 13 (7sk, 8/8 sa penala), Avramović 4, Panter 10, Smailagić 12, Papapetru 14 (8sk), Egzum 10, Naneli, Trifunović 5, Anđušić 2, Madar 2

CEDEVITA OLIMPIJA: Rebec 2, Ferel 17 (3/11 za tri), Radović 6, Jeremić 6, Murić 3 (8sk), Adams 19 (6sk), Kosi 2, Matković 14 (7sk), Gnjidić, Dragić 4 (4as)

21:07

TABELA

Ovako sada izgleda tabela:

21:05

STRELCI

CEDEVITAOLIMPIJA: Rebec 2, Ferel 17 (3/11 za tri), Radović 6, Jeremić 6, Murić 3 (8sk), Adams 19 (6sk), Kosi 2, Matković 14 (7sk), Gnjidić, Dragić 4 (4as)

21:03

KRAJ

Meč je završen, posle neverovatne drame Partizan je pobedio - 76:73! Ferel je šutirao trojku za produžetak, promašio je ceo obruč, Partizan je trijumfovao!

21:00

40' - PENALI EGZUMA

Čim su se igrači vratili na parket Ferel je odmah faulirao Egzuma, Dante je pogodio oba penala - 76:73.

20:58

40' - TAJM-AUT OBRADOVIĆA

Ferel promašuje daleku trojku, Radović hvata loptu i poentira, Obradović traži tajm-aut na 24 sekunde pre kraja - 74:73 za Partizan.

20:56

40' - LEDEJ POGODIO, TRAŽI PODRŠKU!

Ledej je uhvatio promašaj Egzuma, dao je oba penala i tražio je podršku navijača, još 28 sekundi do kraja, tajm-aut gostiju - 74:71!

20:54

40' - FEREL POLOVIČAN!

Počeo je poslednji minut, Ferel je fauliran, dao je jedan od dva penala, Partizan vodi - 72:71.

20:53

39' - DRAMA

Osma uzastopna trojka koju maši Cedevita, Ferel je šutirao, Radović hvata loptu i posle faula daje jedno od dva penala - 72:70. Papapetru je potom promašio sa poludistance.

20:50

39' - KRAJ ZA MATKOVIĆA I POEN EGZUMA

Matković, najbolji igrač Cedevite pravi petu ličnu grešku. Egzum je bio polovičan sa penala - 72:69!

20:49

38' - CEDEVITA NE ZNA ŠTA ĆE, PARTIZAN NE REŠAVA!

Gosti su promašili sedam uzastopnih trojki, forsiraju šut za tri još od vođstva (64:69). Ledej je promašio, a Matkoviću ispada lopta, Partizan vodi na dva minuta pre kraja - 71:69!

20:46

37' - TROJKA PAPAPETRUA!

Papapetru ostaje sam na šutu za tri i pogađa za vođstvo. Cedevita je od vođstva šutnula pet trojki i svih pet je promašila. Partizan vodi, Arena je na nogama - 71:69!

20:44

36' - KRAJ MEČA ZA DRAGIĆA

Egzum je bio polovičan sa penala, posle čega je Zoran Dragić napravio petu ličnu i to u napadu. Neizvesna završnica u Areni - 68:69.

20:39

35' - TRIFUNOVIĆ!

Jeremić promašuje tri otvorene trojke, a to surovo kažnjava Trifunović, daje trojku i Arena je na nogama - 67:69!

20:38

34' - MNOGO GREŠAKA!

Mnogo grešaka i promašaja na obe strane parketa, Egzum pravi grešku u koracima, Rebec solira i promašuje, gosti vode, a FErel se vratio u igru na šest minuta pre kraja - 64:69.

20:35

32' - TROJKA JEREMIĆA

Jeremić daje trojku, Cedevita Olimpija dolazi na "+5" na osam minuta pre kraja - 64:69.

20:33

31'- EGZUM NA PARKETU

Želkjo poslednju četvrtinu počinje sa Madarom, Egzumom, Panterom, Papapetruom i Trifunovićem. Promašaji na obe strane u prvom minutu četvrte deonice - 64:66. Madar je promašio zicer, pa je napravio četvrtu ličnu i ušao je Ledej.

20:29

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Cedevita Olimpija vodi pred početak poslednje četvrtine - 64:66. Neverovatan promašaj Anđušića, Adams prnalazi put do koša posle prodora, pa Panter rutinski polaže loptu posle prodora. Adams daje trojku, a u poslednjem napadu Papapetru je pronašao put do koša.

20:26

28' - TEHNIČKA ZA FERELA

Ferel je bio nezadovoljan odlukom sudije posle faula na Avramoviću, okrenuo se ka arbitrima i zbog gestikulacije dobio tehničku, Aleksa je promašio penal za tehničku, pa je dao naredna dva, Madara je zatim faulirao Kosija koji je pogodio oba penala, a Papapetru promašuje zicer - 58:59.

20:22

27' - LEDEJ ZA VOĐSTVO

Ledej poentira u reketu i vraća prednost Partizanu - 56:55.

20:19

26' - PREVIŠE PROMAŠAJA

Mnogo promašaja na obe strane, Cedevita ima minimalnu prednost na TV tajm-autu - 54:55.

20:16

24' - ČETVRTI FAUL SMAILAGIĆA

Četvrta lična za Smailagića, to je veliki problem za Obradovića zbog neigranja suspendovanog Lesora, ušao je Papapetru, Ledej je prebačen na "peticu", a Adams je dao oba penala - 52:55.

20:12

23' - TREĆA LIČNA SMAILAGIĆA

Panter pogađa pod faulom i daje dodatno bacanje, pa Smailagić pravi treću ličnu, faulira zOrana Dragića koji je polovičan sa penala - 52:51.

20:11

22' - NEVEROVATNA TROJKA LEDEJA!

Napad je isticao, nije bilo vremena, Ledej je šutirao trojku sa jedne noge sa oko osam metara i pogodio, bez koske. Adams je potom poentirao posle prodora, pa je isto učinio i Panter - 49:50.

20:08

21' - KOŠ MATKOVIĆA

Drugo poluvreme počelo je poenima Matkovića i dugim prekidom pošto su sudije gledale snimak - 44:48.

19:56

ATMOSFERA

Pogledjate i kako je izgledala atmosfera u Areni pred početak meča.

Atmosfera Partizan - Cedevita Olimpija
Izvor: YouTube/ABA iga j.t.d.

19:51

STRELCI NA POLUVREMENU

Ovako izgleda lista strelaca na poluvremenu.

PARTIZAN: Vukčević 4, Ledej 6 (6/6 sa penala), Avramović 2, Panter 3, Smailagić 12, Papapetru 7, Egzum 6 (3as), Naneli, Trifunović, Anđušić 2, Madar 2

CEDEVITA OLIMPIJA: Rebec, FErel 14 (3/6 za tri, 4as), Radović 3, Jeremić 3, Murić 3, Adams 10, Kosi, Matković 10, Gnjidić, Dragić 3 (3sk)

19:49

20' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, gosti imaju vođstvo - 44:46! Cedevita je preko Adamsa došla do vođstva i Obradović je odmah reagovao tajm-autom pošto je Džoš ostao potpuno sam na šutu za tri. Trifunović je promašio za tri, poslednji napad imali su gosti, Zoran Dragić je promašio.

19:45

19' - SLOBODNA BACANJA

Serija slobodnih bacanja na obe strane, Papapetru i Ledej na jednoj, Ferel na drugoj strani - 44:43.

19:42

18' - TREĆA LIČNA ZA DANTEA

Problem za Partizan, Egzum je napravio faul u napadu i to mu je treća lična. Pre toga su trojke pogodili Ferel i Smailagić - 40:39.

19:41

17' - FENOMENALNA ZAKUCAVANJA!

Fantastična dva zakucavanja, prvo Smailagić, a onda Matković na drugoj strani. Papapetru potom daje trojku - 37:34.

19:39

16' - SMAILAGIĆ!

Smailagić vraća loptu u koš posle promašaja Papapetrua, Dragić je pre toga pogodio za tri - 32:29.

19:36

15' - PARTIZAN VODI!

Partizan je poveo po prvi put na utakmici, trojkom Smailagića, tajm-aut Cedevite - 28:26!

19:34

14' - LAKI POENI PARTIZANA!

Dve sjajne akcije i laki poeni za Egzuma i Smailagića - 25:26.

19:32

13' - EGZUM I AVRAMOVIĆ

Egzum zakucava, Aleksa potom uspeva da iznudi faul Rebeca u napadu, dobio je udarac u lice. Sudije su gledale snimak i odlučile da nema elemenata za nesportsku ličnu. Ledej pravi faul, pa ga menja Smailagić - 21:26.

19:29

12' - DRUGA LIČNA EGZUMA

Avramović pogađa za dva, Jeremić pogađa za tri, a između toga je Egzum zaradio drugu ličnu grešku. Ledej promašuje dve otvorene trojke u dva napada - 19:26.

19:24

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Prva četvrtina je završena, Cedevita Olimpija ima prednost posle prvih 10 minuta, Edo Murić dao je trojku - 17:23!

19:21

9' - TROJKA PANTERA!

Daleka trojka Pantera, sa oko osam metara, uz zvuk sirene, gosti reaguju tajm-autom posle kog Papapetru ne pogađa za tri - 15:20.

19:18

8' - UŠAO I EGZUM!

Ušao je i Egzum umesto Madara, a Partizan je sa linije penala smanjio minus - 12:20.

19:14

7' - GOSTI NA DVOCIFRENOM PLUSU!

Cedevita Olimpija stekla je dvocifreni plus u Areni - 8:20! Adams je pogodio otvorenu trojku, Madar je poentirao, pa je Matković iskoristio visinsku prednost pored Pantera.

19:13

6' - ŽELJKO ODMAH MENJA!

Obradović ne čeka, vratio je Papapetrua i Ledeja u petorku, izašli su Smailagić i Vukčević, a odmah potom je i Panter zamenio Anđušića, a Cedevita dolazi do lakih poena u kontri - 6:15!

19:10

5' - OBRADOVIĆ REAGUJE!

Ferel se raspucao, dao je drugu trojku, pa je posle kontre Matković snažno zakucao, Obradović je odmah tražio tajm-aut i povišenim tonom se obraćao svojim igračima - 6:11.

Izvor: MONDO/Stefan Stojanovć

19:09

4' - BOLJI START CEDEVITE

Bolji početak meča za Cedevita Olimpiju - 4:8. Vukčević je dao oba bacanja, Ferel je dao trojku, pa je Radović bio polovičan sa penala.

19:06

3' - MATKOVIĆ I PROMAŠAJI

Partizan nastavlja da promašuje zicere, Matković je poentirao na drugoj strani, a Ferel i Adams promašili su ceo obruč u svojim šutevima za tri - 2:4.

19:04

2' - ANĐUŠIĆ

Partizan je promašio nekoliko šuteva, prve poene za Partizan dao je Anđušić sa linije penala - 2:2.

19:02

1' - ADAMS

Prve poene na meču postiže Adams, Smailagić pravi faul u napadu - 0:2.

18:54

PETORKA PARTIZANA

Petorka Partizana za ovaj meč: Madar, Naneli, Anđušić, Vukčević, Smailagić.

18:50

IGRAČI SU NA TERENU

Igrači su na teren ui čeka se početak meča.

18:35

MEČ USKORO POČINJE

Meč u Areni počinje u 19 časova.

18:19

OBRADOVIĆ: NAJBITNIJI MEČ!

Željko Obradović je u najavi utakmice najavio da je ovo za njega bitniji duel od predstojećih evroligaških okršaja sa Barselonom i Realom.

"Mnogo je bitno da gledamo ispred nas, čeka nas meč sa Cedevita Olimpijom, jako teškim protivnikom, posebno pošto igramo bez Lesora. Ovaj meč nam je mnogo važan, možda i bitniji od onih koji dolaze", rekao je Obradović.

18:08

BORBA ZA PRVO MESTO

Partizan trenutno drži prvo mesto na tabeli ABA lige i želi tu da ostane na kraju ligaškog dela sezone posle ovog meča slede dueli sa FMP-om, Igokeom, Zadrom i odloženi duel protiv Budućnosti.  Ako dobije sve duele do kraja ostaće na tronu i imaće prednost domaćeg terena u plej-ofu. Odmah iza je Crvena zvezda koja ima poraz više, ali i bolji međusobni skor i nada se kiksu crno-belih.

18:00

ČETIRI PORAZA PARTIZANA

Partizan je, gledajući takmičarske utakmice, izgubio četiri poslednja meča protiv Cedevita Olimpije. Slovenački tim slavio je u prvom meču ove sezone, kao i u oba duela u prethodnoj sezoni. Izgubio je od istog tima i u januaru 2021. godine. Poslednji trijumf Partizan je ostvario u oktobru 2020. godine kada je na klupi bio Vlado Šćepanović.

Izvor: MN PRESS/GREGA VALANCIC/SPORTIDA

17:55

NEMA MATIJASA LESORA

Na ovom i na naredna dva meča u ABA ligi Partizan neće moći da računa na suspendovanog Matijasa Lesora. On je kažnjen sa tri utakmice zbog udaranja Filipa Petruševa po završetku večitog derbija.