Borac Crvena zvezda ABA liga prenos uživo livestream

KAMPACO PROMARŠIRAO ČAČKOM! Gledali smo dramu, ali Zvezda je uradila svoje - sad čeka Partizan!

Na kraju smo gledali veliku dramu u Čačku, ali Crvena zvezda je predvođena Fakundom Kampacom uspjela da dođe do pobjede!

Crvena zvezda je na krilima Fakunda Kampaco upisala još jednu pobjedu. U dramatičnom meču koji je na kraju tim Duška Ivanovića dobio mnogo teže nego što se očekivali crveno-beli su bili bolji od fenjeraša 87:82.

Crveno-bijeli su dobro otvorili meč, držali pod kontrolom rezultat i vodili, ali su onda pali u posljednoj četvrtini u kojoj su na kraju primili 32 poena i dozvolili rivalu da ima šansu za produžetak.

U posljednjem minutu rezultat je glasio 83:80 za Zvezdu, a da je tada Hanter Hejl odigrao bolji napad za Čačane možda bi i rezutlat meča bio drugačiji i možda bi bodovi ostali u Čačku. Ovako je Fakundo Kampaco vodio svoj tim do trijumfa u još jednoj nevjerovatnoj partiji koju je pružio.

Na kraju je brojao do 22 poena, 4 asistencije i 4 ukradene lopte. Vodio je napade Zvezde, kod njega je bila lopta kada se lomilo i njegovi poeni i asistencije su odlučili meč. Istakao se i Filip Petrušev sa 14 poena i 10 skokova, a kod domaćina su blistali Hanter Hejl i Aleksa Novaković.

Obojica su bili nešto tiši na startu utakmice, ali su u drugom poluvremenu proradili pa je tako Hejl završio meč sa 28, a Novaković sa 15 poena.

Sada oba tima ulaze u posljednje regularno kolo ABA lige sa nadom da mogu da ostvare svoj cilj. Borcu je neophodna pobjeda da bi opstao u ligi, dok je sa druge strane Crvena zvezda odradila za sada svoj dio posla i gledaće ka Beogradu gdje u ponedjeljak uveče Partizan dočekuje Igokeu. Zvezdi je potreban kiks Partizana do kraja sezone kako bi se popela na prvo mjesto na tabeli ABA lige.

BORAC: Boldvin 6 (4as), Ćurčić, Glišić, Lešić 8, Tomašević 4, Gagić 8, Kočović, Novaković 15 (5sk), Radonjić 9 (5sk), Todorović 2 (5sk), Čarapić 2, Hejl 28

CRVENA ZVEZDA: Holand 3, Vildoza 7, Lazarević 2, Kampaco 22 (4as, 4 uk), Mitrović 14 (5sk), Martin 4 (4sk), Dobrić 7, Ilič 4, Nedović 8 (5as), Marković, Kuzmić 2, Petrušev 14 (10sk)

21:29

KRAJ! Pobeda Crvene zvezde!

Crvena zvezda je na kraju poenima Kampaca sa penala rešila ovu dramu i pobedila! Bojan Tomašević je sa penala smanji prednost crveno-belih, ali to nije bilo dovoljno za nešto više.

BORAC - CRVENA ZVEZDA 82:87

21:24

Kakva drama!

Novaković daje trojku - 83:80! Nedović promašuje trojku i sada imamo napad Borca za izjednačenje na 34 sekunde do kraja. Dobrić blokira Hejla i fauliran je Kampaco.

21:21

Poslednji minut! Drama! 83:77

Pogađa Gagić ispod koša, a onda Boldvin faulira Kampaca na trojci! Pogodio je samo jedno bacanje, a Hejl pogađa za 81:77. Drama pošto je Boldvin ukrao loptu, a Gagić gubi loptu ispod koša.

Faul pravi Boldvi na Nedoviću i dva bacanja daje Nedović.

21:18

38. minut: Šta radi Kampaco...80:73

Hejl daje pet poena zaredom i vraća svoj tim na 76:71! Mitrović poentira ispod koša za 78:71, a Hejl onda promašuje trojku. Marko Radonjić daje dva poena za 78:73, ali Kampaco pogađa za 80:73.

21:16

36. minut: Igra se brzo! 76:66

Mitrović pretrčava Gagića i pogađa uz faul, ali promašuje bacanje - 74:64. Gagić sa druge strane ne pogađa, a onda je izblokirao Kampaca. Novaković daje oba bacanja za 74:66, a Kampaco vraća prednost - 76:66.

21:11

35. minut: Tajmaut Ivanović! 72:64

Trojka Alekse Novakovića, a nakon tehničke za klupu Borca daje Nedović bacanje za 62:50. Boldvin daje dva poena za 72:62, a Hejl krade lopti i smanjuje na 72:64. Tajmaut Ivanović!

21:06

POSLEDNJIH 10 MINUTA: Vildoza! 71:54

Poeni sa obe strane na startu poslednjeg dela igre, a Lazarević promašuje trojku, Posle ofanzivnog skoka on ide na penale i upisuje se u strelce - 68:52.

Nakon promašaja Vildoze Radonjić ne poentira, a Argentinac se popravlja i daje trojku - 71:54.

20:59

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Vodi Zvezda 64:50

Tomašević se sjajno demarkirao i poentira za 60:48, a posle bacanja Nedovića Petrušev sjajno zakucava za 64:48. Todorović je sa penala smanji prednost, a u poslednjem napadu u četvrtini ne pogađa niko i sada je 64:50.

20:51

27. minut: Dobrić! 60:46

Poeni za obruču za Savu Lešića 55:44, Mitrović gubi loptu, a Hejl poentira u kontri za 55:46. Mitrović koristi neopreznost Lešića, a Dobrić daje trojku za 60:46 i idemo na minut odmora.

20:47

25. minut: Petrušev, Dobrić... 53:42

Mitrović asistira Petruševu za 51:40, a Hejl je neprecizan za tri, ali Aleksa Novaković poentira uz faul za 51:42. Dobrić vraća dvocifreno vođstvo polaganjem, a Todoroviću ispada lopta.

20:44

23. minut: Dvocifrena Zvezda! 49:40

Nesportska za Radonjića zbog faula na Kampacu i posle bacanja i poena Mitrovića Zvezda vodi 49:38. Hejla faulira Dobrić i Amerikanac pogađa za 49:40.

20:39

DRUGO POLUVREME: Zvezda drži distancu! 47:38

Radonjić daje prve poene u drugom delu, a onda upada trojka za Holanda - 45:36. Petrušev promašuje trojku, a Gagić je dobar ispod koša za 45:38. Mitrović daje poene ispod koša - 47:38.

20:28

LISTA STRELACA

BORAC: Boldvin 4, Ćurčić, Glišić, Lešić 6, Tomašević, Gagić 4, Kolović, Novaković 3, Radonjić 5, Todorović 2, Čarapić 2, Hejl 8

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildoza 4, Lazarević, Kampaco 11, Mitrović 4, Martin 4 (4sk), Dobrić 2, Ilič 2, Nedović 3, Marković, Kuzmić 2, Petrušev 10

20:22

POLUVREME! Zvezda se odlepila! 42:34

Pogađa opet Filip Petrušev pored Save Lešića i vodi Zvezda 35:32. Kampaco u brzoj kontri pogađa za 37:32, ali Radonjić vraća borac na 37:34.

Kampaco je poenima i asistencijom završio četvrtinu za Zvezdu, a posle ubačene dvojke i slobodnog bacanja prednost Zvezde je 42:34.

20:13

18. minut: Blokada Gagića! 33:32

Laki poeni za Dobrića, pa izgubljena lopta Petruševa! Tomašević je promašio, a Petrušev prekon njega vraća prednost - 33:32. Gagić promašuje zicer ispod koša, a Petrušev je izblokiran!

20:11

16. minut Zvezda gubi! 32:29

Mitrović sa bacanja vraća prednost Zvezdi - 29:28, a nakon poena Gagića i Boldvina Zvezda gubi 32:29 i Duško Ivanović jako ljut zove tajmaut.

20:07

15. minut: Nerešeno! 15:15

Gagić poentira ispod koša za 28:25, a Hejl pokušava trojkom da izjednači, ali ne uspeva. Filip Petrušev ne poentira za Zvezdu, a onda Novaković daje trojku za remi! 28:28

20:03

13. minut: Vildoza je stigao! 28:23

Todorović pogađa bacanja, a Vildoza u prodoru daje prve poene na meču za 25:21. Dalibor Ilić ponovo pogađa jedno bacanje, a onda i Hejl sa penala daje poene za 26:23.

Luka Vildoza u prodoru daje dvojku za 28:23. Tajmaut Dejana Mijatovića.

19:59

DRUGA ČETVRTINA: Nedović je tu! 22:19

Izjednačava Hejl na startu druge četvrtine 19:19, a Nedović daje trojku - 22:19 i tako se upisuje. Dalibor Ilić je failiran i pogađa jedno bacanje, a Lešiću izlazi trojka!

19:53

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Vratio se Borac - 19:17

Fakundo Kampaco daje trojku za 16:11, a onda Luka Mitrović pogađa dvojku uz faul i sada je 19:11. Lešić ispod koša uspeva da pogodi za 19:13, a Vildoza promašuje trojku.

Hejl sa penala smanjuje na 19:15, a posle faula Mitrovića u napadu Lešić ide na slobodna bacanja i sada je 19:17.

19:46

8. minut: Lešić vraća Borac! 13:11

Hasan Martin se upisuje u listu strelaca, dodaje poene i Kampaco sa penala za 13:6, ali Marko Radonjić trojkom vraća domaćina - 13:9. Martin je faulirao Lešića i poslao ga je na penale - 13:11.

19:40

5. minut: Vodi Zvezda 9:6

Poeni za obe strane i sada je 5:4, a Zvezda drži prednost preko Kampaca koji prvo asistira, a onda pogađa sa penala za 9:6. Boldvin ne poentira i revanšira u se Kampaco.

19:35

KRENULO JE!

Prve poene na meču daje Ognjen Kuzmić, a onda poentira i Filip Petrušev sa penala za 3:0. Upisao se i Borac preko Hejla koji je fauliran i sa crte je poentirao za 3:2.

19:10

Šta treba Zvezdi, a šta Borcu?

Crvena zvezda se nada da će Partizan kiksnuti, kako bi onda tim Duška Ivanovića sa svim pobedama do kraja takmičenja uspeo da se plasira na prvo mesto na tabeli.

Sa druge strane Borac i MZT na dnu tabele imaju po šest pobeda, a Mornar je iznad  njih sa sedam trijumfa i nadaju se u Čačku da će osigurati da ne budu poslednji do kraja sezone.

18:45

Ključni meč!

Oba tima žele pobedu, oba tima su pod pritiskom! Sa jedne strane domaćin se bori za opstanak i pored pobede MZT-a sada je na deobi poslednjeg mesta na tabeli. Sa druge strane Crvena zvezda u slučaju da pobedi sve utakmice do kraja sezone ima šansu da završi na prvom mestu ABA lige!

Utakmica počinje od 19:30.