Crvena zvezda-Zadar uživo prenos ABA plej-of Arena sport

Zvezda slavila 27 razlike na početku plej-ofa! "Stotka" šampiona protiv Zadra, tako se kreće u odbranu titule!

Crvena zvezda Meridianbet lako pobijedila Zadar, uz veoma raspucanu igru i čak 15 pogođenih trojki

Crvena zvezda-Zadar uživo prenos ABA plej-of Arena sport Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda Meridianbet ubjedljivo je pobijedila Zadar (100:73) na početku četvrtfinalne serije plej-ofa. Tim Duška Ivanovića je poslije nervoznog početka preuzeo potpunu kontrolu početkom druge četvrtine, kada je Ognjen Dobrić ušao sa klupe i "vezao" trojke kojima je pogurao tim ka prvom dvocifrenom vođstvu. Od tog trenutka, za sve su se pitali samo branioci titule, koji će 8. maja u Zadru imati šansu da "ovjere" plasman u polufinale.

21:59

Ivanović mora da bude zadovoljan

Crvena zvezda ubacila je čak 15 trojki iz 33 šuta, s tim da je pokvarila procenat u drugom poluvremenu, jer je do pauze ubacila čak 10 šuteva iz 12 pokušaja. Tim Duška Ivanovića završio je meč sa 27 asistencija, koje dokazuju timsku igru i protok lopte koji će sigurno zadovoljiti crnogorskog stručnjaka, ali i dokazati njegove riječi da su crveno-bijeli spremni ušli u plej-of.

Nemanja Nedović i Filip Petrušev ubacili su po 16 poena, Luka Mitrović dodao je 13, a Fakundo Kampaco ubacio je osam skokova uz osam asistencija. Izuzev prvih desetak minuta ravnopravne borbe, meč je obilježila Zvezdina potpuna dominacija, započeta uzastopnim trojkama Ognjena Dobrića za prvo dvocifreno vođstvo (33:23 u 13. minutu), poslije kojeg Zadar ni u jednom trenutku nije zaprijetio favoritu.

21:51

Kraj utakmice, Zvezda je pobijedila Zadar 100:73

Crveno-bijeli su rutinski savladali goste iz Dalmacije 100:73 (25:20, 33:16, 20:17, 22:20) i trijumfalno ušli u plej-of. Serija se igra na dvije pobjede, a naredni meč zakazan je tek za ponedjeljak, 8. maj. Pobjednik ove serije igraće u polufinalu protiv Budućnosti, koja je u prvoj utakmici takođe ubjedljivo pobijedila Megu 94:77.

21:44

Zvezda gazi ka pobjedi, kao i kroz veći dio meča

Dok navijači Zvezde zvižde Luki Božiću za vrijeme njegovih penala, crveno-bijeli na polovini 4/4 vode 92:60 i lako idu ka stotki u Pioniru

21:20

Leon Šantelj za tajm-aut Duška Ivanovića

Zvezdin trener pozvao je ekipu kraj klupe kada je Zadar ubacio trojku za "minus 25", u pretposljednjem minutu treće četvrtine.

21:17

Vildoza podigao Pionir!

Sjajna asistencija Argentinca, iza leđa, za Hasana Martina koji je atraktivno zakucao za ogromnih 76:43 u 26. minutu utakmice.

21:10

Zvezda vodi 31 razlike, a 3/4 tek počela

Lazić je pogodio još jednu trojku, Kampaco je u reketu asistirao Martinu, Zvezda vodi 72:41 u 24. minutu!

20:51

Na poluvremenu, 58:36 za Zvezdu

ZVEZDA: Vildoza 6 (2/2 za tri), Lazarević 5, Kampaco 8, Mitrović 6, Lazić 3, Martin 2, Dobrić 6 (2/2 za tri), Nedović 13 (3/6 za tri), Petrušev 7, Bentil 2. Timski: 10/18 za dva, 10/14 za tri, 8/10 sl. bacanja, 19 skokova (13-6), 13 asistencija, 2 izgubljene, 5 ukradenih lopti.

ZADAR: Dejvis 3, Žganec 1, Lakić 5, Drežnjak 11, Božić 7, Ramljak 9. Timski: 8/16 za dva, 4/12 za tri, 8/11 sl. bacanja, 7 skokova (6-1), 11 asistencija, 2 ukradene, 5 izgubljenih lopti, 3 ukradene.

20:39

Zvezdine trojke, 10/12!

Kampaco, Lazić, Dobrić, Nedović i Petrušev po dve.. Samo dva promašaja domaćih iz prvih 12 šuteva, za već značajno vođstvo 50:31!

20:33

Ognjen Dobrić je ušao u meč!

Sa dvije trojke bek crveno-bijelih je pogurao domaće ka dvocifrenom vođstvu (33:23 u 13. minutu), a onda je i Luka Vildoza pogodio trojku za 36:26. Zadar je ipak, "žilav" rival i odmah odgovara favoritu.

20:23

Ramljak i Lakić odgovaraju Zvezdi!

Marko Ramljak je stigao Fakunda Kampaca u odbrani i atraktivno ga blokirao, a onda je bivši đak Zvezde, srpski košarkaš Arijan Lakić poentirao iz kontre gostiju za "minus 4". Zvezda sada vodi 21:17.

Nedović ubacuje trojku, Zvezdin nervozan početak

Nemanja Nedović pogodio je sa distance za 14:11 u 6. minutu, nakon što je Marko Ramljak donio Zadru izjednačenje, 11:11. Hrvatski tim pobijedio je prošli put Zvezdu u "Pioniru" i ta lekcija sa početka sezone sigurno je opomena crveno-bijelima. Ili bi morala da bude.

20:07

Greške na početku meča

Fakundo Kampaco "otvorio" je utakmicu ubačenom trojkom, Zvezda poslije četiri minuta vodi 7.6, ali je u toku veoma rastrzana sekvenca, u kojoj su i jedni i drugi gubili lopte pogrešnim dodavanjima. Naravno, uz veliku borbenost.

20:02

Zadar predvodi MVP ABA lige

I večeras je na terenu krilni centar Zadra Luka Božić, koji je najbolji igrač regionalnog takmičenja za tekuću sezonu, 2022/23!

20:01

Pobjednik ove serije ide na...

Crvenu zvezdu ili Zadar u polufinalu čeka pobjednik serije Budućnost - Mega. U prvoj utakmici, crnogorski klub je savladao Beograđane u "Morači" ubjedljijvo, rezultatom 94:77.

19:59

Svi Zvezdini lideri su tu!

U sastavu su i Fakundo Kampaco i Nemanja Nedović i Luka Vildoza. Prethodnih nedjelja, pa i mjeseci, najčešće nije bilo tako, ali je utisak da su crveno-bijeli bekovi sada potpuno spremni, što je pred meč rekao i trener Duško Ivanović.

Ovo je sastav Zvezde večeras: Vildoza, Lazarević, Kampaco, Mitrović, Lazić, Martin, Dobrić, Ivanović, Nedović, Marković, Petrušev, Bentil

19:57

Dobro došli u tekstualni prenos utakmice

Crvena zvezda Meridianbet i Zadar "otvaraju" četvrtfinalu seriju na dve pobede. Domaćin prvog meča je Zvezda, a revanš će biti odigran u ponedeljak, 8. maja, u Dalmaciji.