Evroliga uživo Real Madrid Partizan prenos livestream

PARTIZAN PROKOCKAO FAJNAL-FOR: Crno-bijeli dominirali, pa PROSULI sve u Madridu!

Partizan izgubio Realu u Madridu iako je imao "+18" u trećoj četvrtini...

Evroliga uživo Real Madrid Partizan prenos livestream Izvor: Profimedia/Cordon Press

Partizan je izgubio od Real Madrida u Španiji i ispustio plasman na fajnal-for Evrolige - 98:94 (22:23, 17:32, 30:21, 29:18).

Imaju crno-bijeli za čim da žale, imali su 18 poena prednosti u trećoj četvrtini (59:41) i onda su sve to ispustili do samog kraja. Razigrali su se Serhio Rodrigez i Serhio Ljulj, Kevin Panter nije mogao sam u tim trenucima...

Dominirao je tim Željka Obradovića sve do te treće dionice, briljirao je na obje strane terena, na poluvremenu je bilo 55:39, a Panter je tada dao tri trojke, više od cijelog tima Reala (2/10). I na toj pauzi je trofejni stručnjak upozoravao, bio je oprezan, naglašavao je da njegov tim "mora da bude fokusiran, jer igra protiv Reala". Ispostavilo se da je bio u pravu. Problem srpskog tima bio je šut za dva. Na ulasku u posljednji kvartal Partizan je šutirao 9/28 za dva i 12/21 za tri.

Oba tima imala su probleme sa faulovima, Smailagić je brzo zaradio petu ličnu, Tavares i Lesor imali su po četiri faula. Rodrigez je to koristio, napadao je prodorima, znao je da francuski centar mora da bude pažljiv. Uključio se tada i Ljulj, Panter je bio najraspoloženiji na drugoj strani. Ušlo se u dramatičnu završnicu, Hezonja je u tim momentima pogodio trojku, a Panter nije uspio da pogodi za izjednačenje, što je značilo da Real ide dalje.

23:45

PRVA IZJAVA OBRADOVIĆA

Dao je Željko Obradović prvu izjavu poslije meča.

"Oni su tim koji ima karakter, pokazali su to mnogo puta, ponosan sam na moj tim, igrali smo dobru košarku, teško je pričati sada. Očigledno je da smo izgubili kontrolu i to je razlog poraza. Panter je imao dobar šut za izjednačenje, kada da koš, imaš šanse, Ledej je dao trojku prije toga, bila je dobra odbrana. Čestitam Realu", rekao je Obradović.

23:27

STATISTIKA MEČA

Ovako izgleda statistika utakmice.

REAL: 24/43 za dva, 10/20 za tri, 22/25 sa penala, 36 skokova, 15 asistencija, 8 izgubljenih i 5 ukradenih

PARTIZAN: 12/32 za dva, 15/29 za tri, 25/30 sa penala, 28 skokova, 16 asistencija, 6 izgubljenih i 4 ukradene

23:26

STRIJELCI

REAL MADRID: Gos 10, Kozer 3, Rendolf 2, Fernandez (5sk), Abalde, Hanga 7, Hezonja 13, Rodrigez 19 (6as), Tavares 12 (7sk), Ljulj 8, Ndiaj 4, Musa 20 (6sk, 4as)

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 9, Koprivica, Panter 28 (7/13 za tri, 3as), Smailagić 4, Papapetru 10, Egzum 16, Naneli 9, Lesor 13, Trifunović, Anđušić, Madar 5 (4as, 4sk)

23:20

KRAJ

Gotovo je, Real je pobijedio i otišao na fajnal-for - 98:94!

23:19

40' - HEZONJA POLOVIČAN

Hezonja je promašio prvo, dao drugo bacanje - 98:94.

23:19

40' - PANTER PROMAŠUJE ZA TRI

Panter je promašio trojku za izjednačenje, Ledej faulira Hezonju u borbi za ofanzivni skok, 24 sekunde do kraja - 97:94.

23:18

40' - NAPAD ZA PARTIZAN!

Uspješan čelendž Obradovića, napad je za Partizan - 97:94.

23:16

40' - OBRADOVIĆ TRAŽI ČELENDŽ!

Pritisak na Hangi, lopta je otišla u aut, sudija je pokazao da je posjed za Real, a Obradović je tražio čelendž - 97:94 na 40 sekundi do kraja.

23:13

40' - LEDEJ ZA TRI!

Ledej uzima loptu i pogađa za tri, Mateo traži minut odmora - 97:94 za Real.

23:12

40' - NAPAD ZA PARTIZAN

Ostaje prvobitna odluka poslije gledanja snimka, napad je za Partizan - 97:91.

23:12

40' - SUDIJE GLEDAJU SNIMAK

Hezonja je otišao u aut sa loptom, sudije su pokazale da je napad za Partizan, pa su otišle da pogledaju snimak. Real vodi (97:91), a srpski tim je početkom treće dionice imao čak "+18" (41:59).

23:09

39' - EGZUM

Egzum poentira, smanjuje minus - 97:91. Fernandez hvata ofanzivni skok poslije promašaja Rodrigeza.

23:08

39' - DRAMA

Dramatična završnica, Real ima prednost na oko dva minuta prije kraja - 97:89.

23:06

38' - RODRIGEZ, ŽELJKO REAGUJE

Lesor je polovičan sa penala, a onda Rodrigez protrčava pored cijele odbrane Partizana, polaže loptu u koš, a Obradović traži tajm-aut - 97:88.

23:05

38' - LJULJ ZA TRI

Ljulj surovo kažnjava grešku Papapetrua i pogađa trojku - 95:87.

23:03

37' - KAKVA GREŠKA GRKA

Papapetru baca loptu u ruke Ljulju - 92:87.

23:01

37' - HEZONJA ZA TRI

Hezonja pogađa trojku iz teške pozicije, Madar je polovičan sa penala, izašao je iz igre, ušao je Egzum - 91:87.

23:00

36' - LJULJ I PANTER

Mrtva lopta, Hezonja je bolji od Pantera, Ljulj pogađa u kontri, a Panter daje trojku - 88:86 za Real.

22:59

35' - LJULJ ZA VOĐSTVO

Ljulj pogađa trojku poslije promašaja Lesora, Real ima prednost - 86:83.

22:57

34' - LESOR ZAKUCAVA!

Tajm-aut Obradovića dao je rezultat, Madar je ostavio za Lesora koji je lako zakucao - 83:81 za crno-bijele, pa faul Madara na Tavaresu.

22:55

34' - NERIJEŠENO JE!

Real je nadoknadio ogroman zaostatak, neriješeno je na nešto više od šest mintua prije kraja poslije koša Rodrigeza - 84:84!

22:53

34' - HEZONJA ZA TRI

Hezonja daje trojku, Real se vratio u meč - 81:79 za crno-bijele.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

22:53

33' - ČELENDŽ REALA USPJEŠAN

Ljulj je napao Pantera na prenosu lopte, sudija je pokazao da je lopta za Partizan, a Mateo je tražio "čelendž" i bio je uspješan, lopta je od Kevina otišla u aut, preinačena je odluka, posjed je za Real - 81:76 za srpski tim.

22:51

33' - PANTER BRŽI OD SIRENE

Panter uz zvuk sirene pogađa za tri, a Rodrigez potom daje brze i lake poene, jer Lesor nije smio da pravi petu ličnu - 81:76 za Partizan.

22:50

32' - RODRIGEZ ZA TRI

Rodrigez daje trojku, poslije čega Musa pravi četvrtu ličnu - 78:74 za Partizan.

22:49

32' - ZAKUCAVA SMAILAGIĆ, PA PRAVI PETU LIČNU

Tavares nije smio da pravi petu ličnu, Smailagi ćje protričao pored njega i zakucao, ali je poslije toga napravio petu ličnu - 78:71 za Partizan.

22:48

31' - ČETVRTA ZA SMAILAGIĆA I EGZUMA

Ledej promašuje za tri, Smailagić potom pravi četvrtu ličnu, faulira Tavaresa. Poslije toga i Egzum pravi četvrtu ličnu.

22:47

31' - BRZI POENI RODRIGEZA

Rodrigez daje brze poene, Real je smanjio minus - 76:71. Peta lična za Ndiajea, vratio se Tavares koji ima četiri lične.

22:47

STATISTIKA POSLIJE TRI ČETVRTINE

Ovako izgleda statistika poslije tri četvrtine.

REAL: 17/33 za dva, 5/13 za tri, 20/21 sa penala, 27 skokova, 10 asistencija, 6 izgubljenih lopti

PARTIZAN: 9/28, 12/21 za tri, 22/24 sa penala, 25 skokova, 14 asistencija, po 3 ukradene i izgubljene lopte.

22:43

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Partizan vodi - 76:69. Musa je izveo tri slobodna bacanja umjesto Rudija, dao je sva tri.

22:40

30' - EGZUM PAO, U BOLOVIMA I ON I RUDI

Egzum je iznudio faul Ndiaja, dao je jedno od dva bacanja, a onda je Rudi napravio fintu, Egzum ga je faulirao, obojica su na parketu i sa bolnim grimasama - 76:66.

22:37

30' - RODRIGEZ ZA TRI

Hezonja dobija skok u borbi za "mrtvu loptu" sa Ledejem, pa Rudi Fernandez daje trojku i spušta minus na jednocifrenu brojku - 75:66 za crno-bijele.

22:34

29' - TAVARES POD FAULOM

Tavares je zakucao pod faulom Egzuma, dao je dodatno bacanje - 75:63 za Partizan.

22:34

29' - EGZUM!

Egzuma ostavljaju samog, on pogađa otvorenu trojku, ukupno 12. za srpski tim iz 20 pokušaja - 75:60!

22:32

28' - MINI-SERIJA REALA

Tavares zakucava, pa Musa daje lake poene, mini-serija Reala, Obradović smiruje svoje igrače - 72:60.

22:30

27' - LEDEJ ZA TRI!

Nestvaran šut Partizana, nastavlja da "cijepa mrežice", 11/18 za tri crno-bijelih, Ledej pogađa za tri, Mateo traži minut odmora - 72:56!

22:28

26' - ČETVRTI FAUL ZA TAVARESA

Papapetru je uspio da uhvati skok u napadu poslije promašaja Egzuma, a Tavares je napravio četvrtu ličnu, Janis je dao oba penala - 69:56 za crno-bijele.

22:25

26' - ČETVRTA LIČNA LESORA

Problem za Partizan, Lesor je zaradio četvrtu ličnu, tajm-aut - 67:54 za Partizan.

22:25

26' - EGZUM ZA TRI

Egzum ostaje u ćošku i to kažnjava trojkom - 67:54.

22:23

25' - SERIJA TROJKI!

Hanga, Panter, pa Musa, tri trojke u tri napada, a sudije su svirale faul u napadu Džananu jer je ispružio nogu i faulirao Lesora, kao što je uradio na prvoj utakmici, opet dvorana zviždi sudijama - 64:54 za Partizan.

22:23

14' - ZAKUCAVA LESOR!

Zakucava Lesor, pa pada, što Real koristi za lake poene Hange poslije blokade Papapetrua - 61:48 za srpski tim.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

22:19

13' - MUSA POD FAULOM

Musa poentira pod faulom i daje dodatno bacanje, Madar je promašio, pa je umalo ukrao loptu - 59:44 za Partizan.

22:19

12' - RAMPA SMAILAGIĆA!

Odlična igra Partizana na startu drugog dijela, Smailagić udara rampu Hangi, pa u kontri Hanga faulira Papapetrua i sprečava lake poene. Grk je polovičan sa penala - 59:41. Ovo je prvi promašaj Partizana sa penala - 19/20.

22:19

22' - NEZAUSTAVLJIVI PANTER!

Četvrta trojka pantera na meču, Partizan uvećava prednost - 58:41!

22:18

21' - REAL ODMAH U ZONI

Real je počeo drugo poluvrijeme u zonskoj odbrani, sa Tavaresom na parketu, Željko je ostavio Lesora na klupi, a Hezonja je zakucao - 55:41.

22:18

OBRADOVIĆ OPREZAN: IGRAMO PROTIV REALA

U pauzi između dva dijela Željko Obradović bio je oprezan uprkos velikom vođstvu crno-bijelih (55:39).

"Da nastave da igraju kao u prvom poluvremenu. Moramo da shvatimo da igramo protiv Reala, potreban je fokus, koncentracija tokom svih 40 minuta. Dobro se kretala lopta, igrlai smo pametno, nisam zadovoljan nekim odlukama u napadu, ali je sve to dio igre", rekao je Obradović u pauzi.

22:11

STRIJELCI NA POLUVREMENU

REAL: Gos 8, Kozer 3, Rendolf 2, Fernandez, Abalde, Hanga 2, Hezonja 2, Rodrigez 3, Tavares 6, Ljulj, Ndiaj 4, Musa 9 (4sk)

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 3, Koprivica, Panter 16 (1/2 za dva, 3/5 za tri, 5/5 sa penala), Smailagić 2, Papapetru 7, Egzum 6, Naneli 9 (3/3 za tri), Lesor 8, Trifunović, Anđušić, Madar 4

22:10

STATISTIKA POLUVREMENA - PANTER SAM BOLJI OD REALA!

Statistika prvog poluvremena kaže da je Patner sam dao više trojki od cijelog tima Reala, on je dao tri, a Madriđani samo dvije.

REAL: 10/19 Za dva, 2/9 za tri, 13/14 penali, 16 skokova, 5 asistencija, 6 izgubljenih lopti.

PARTIZAN: 8/22 za dva, 7/12 za tri, 18/18 sa penala, 18 skokova, 8 asistencija, 3 ukradene i 1 izgubljena lopta.

Izvor: Profimedia/CordonxPress Baloncesto

21:59

20' - POLUVRIJEME

Završeno je prvo poluvrijeme, Ledej daje trojku, a Partizan ima veliku prednost na pauzi - 55:39.

21:58

20' - PANTER ZA TRI!

Panter daje trojku - 50:37 za Partizan.

21:58
21:58

19' - TREĆA LIČNA LESORA

Problem za Obradovića, Lesor je dobio treću ličnu, ušao je odmah Smailagić, a Musa je pogodio oba penala - 47:37.

21:57

19' - NANELIIIII!

Trojka Nanelija, Hezonja pokušava da uzvrati, pogađa prvi obruč - 47:35 za Partizan.

21:55

18' - PROMAŠAJI, PA GOS

Prvi koš Hezonje na meču, Lesor pogađa oba penala, a Ljulj promašuje trojku sa oko osam metara, nije bio ni blizu obruča, a onda Gos pogađa poslije promašaja Egzuma - 44:35.

21:52

17' - LESOR SIGURAN!

Lesor koristi prednost, Ndiaj ga faulira, a onda Matijas daje oba penala, šutira srpski tim 14/14 sa penala, a Francuz donosi dvocifrenu prednost Partizanu - 42:31.

21:51

16' - ZAKUCAVA PAPAPETRU!

Musa pogađa prvo, promašuje drugo bacanje, Naneli uzima loptu i ostavlja za Papapetrua koji zakucava, tajm-aut Reala, Partizan vodi - 40:31.

21:48

16' - TEHNIČKA ZA MATEA!

Publika zviždi sudijama, Mateo zbog protesta dobija tehničku, Naneli daje slobodno bacanje - 38:30.

21:47

16' - TREĆA LIČNA ZA TAVARESA!

Tavares udara rampu Trifunoviću, a onda pravi faul u napadu, to mu je treća lična, mora da izađe napolje, Partizan vodi - 37:30!

21:46

15' - NANELI ZA TRI

Fernandez je bio sam na šutu za tri, pokušao je da doda do Tavaresa koji ga nije gledao, Panter je ukrao loptu, dodao do Nanelija koji je bio sam u ćošku i to je kaznio trojkom - 37:30!

21:45

14' - TAVARES ZAKUCAVA

Trifunović je ostao sam, promašio je, pa je Fernandez promašio za tri, a Naneli ne pogađa sa poludistance, Tavares zatim zakucava - 34:30.

21:41

14' - TAVARES SE VRATIO, KOZEROVA TROJKA SE PRIZNAJE

Vratio se Tavares u igru uprkos dvije lične greške koje ima, ušao je i Ljulj. Kozer je dao trojku, dok je Rendolf faulirao Nanelija, sudije su pokazale da koš važi, jer je Francuz šutirao prije faula - 34:28.

21:39

13' - LESOR ZAKUCAVA!

Rendolf promašuje sa poludistance, pa Lesor zakucava na drugoj strani, serija Partizana od 9:0 za vođstvo - 34:25.

21:39

NESTVARNI PANTER

Kevin Panter dominira, ima već 11 poena, Partizan vodi sa 32:25!

21:38

12' - PANTER KORISTI POKLON, PA DAJE TROJKU

Fernandez faulira Nanelija, dvorana zviždi sudijama, a klupa Reala zbog protesta dobija tehničku, Panter koristi poklon i daje slobodno bacanje, a onda daje trojku - 32:25 za Partizan, tajm-aut za Real.

21:35

12' - PANTER UZVRAĆA!

Panter vraća trojku - 28:25 za Partizan.

21:34

11' - PRVA TROJKA REALA

Real daje prvu trojku, Rodrigez je pogodio - 25:25.

21:33

KALIŠ "GORI"

Partizan bodre na Kalemegdanu. Više o tome pročitajte na MONDU.

Izvor: Mondo / Uroš Arsić

21:30

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina, Partizan ima prednost poslije 10 minuta igre - 23:22.

Ovako izgleda statistika prve četvrtine

REAL: 6/10 za dva, 0/2 za tri, 10/10 sa penala, 9 skokova, 3 asistencije, 4 izgubljene lopte

PARTIZAN: 6/14 za dva, 1/5 za tri, 8/8 sa penala, 8 skokova, 3 asistencije, 2 ukradene, 0 izgubljenih lopti

21:29

10' - UPOZORENJE ZA RUDIJA

Rudi faulirao Egzuma, a onda je prišao Danteu da mu nešto objasni, sudija Difala je odmah prišao i upozorio Fernandeza da će mu dati tehničku, poslije čega je Španac prišao i izvinio se, a Egzum je dao oba penala - 23:20.

21:27

9' - EGZUM

Dobra odbrana i greške na obe strane, a to rešava Egzum poenima i zadržava vođstvo Partizana - 21:18.

21:27

8' - LESOR SIGURAN SA PENALA

Posle faula Tavaresa, otišao je na klupu, ušao je Rendolf, a Matijas je dao oba penala. Panter je potom faulirao Musu koji je pogodio oba slobodna bacanja - 19:18 za crno-bijele.

21:23

8' - DRUGA LIČNA TAVARESA

Papapetru pogađa za tri, pa Musa poentira iz prodora, a Egzum daje oba penala poslije faula Fernandeza. Posle toga je Tavares faulirao Lesora i to mu je druga lična - 17:16 za Partizan.

21:19

7' - UŠLI EGZUM I NANELI

Ušli su Egzum i Naneli, a na drugoj strani Fernandez i Hezonja. Panter je iznudio faul i dao oba slobodna bacanja. Gos je potom poentirao sa poludistance - 14:12.

21:14

6' - FAUL LESORA

Moraće Lesor da bude pažljiv, dobio je prvu ličnu grešku, a Smailagić već ima dvije, Hanga je pogodio oba penala, a Panter je promašio šut za tri. Lesor je pokušao da uhvati loptu, Hanga ga je faulirao, to je njegova druga lična pa je publika počela da zviždi sudijama - 10:10.

21:11

5' - MADAR

Madar pogađa iz veoma teške pozicije, a Gosu potom ispada lopta u duelu sa Lesorom - 10:8 za srpski tim.

21:09

4' - DRUGA LIČNA SMAILAGIĆA

Smailagić je brzo napravio dvije lične, ušao je Lesor, Tavares je bacio loptu u aut. Papapetru i Tavares pogađaju, crno-bijeli vode - 8:6.

Izvor: Stefan Stojanovic /MONDO

21:07

3' - PANTER I MADAR

Prvi koš na meču dao je Panter, Tavares je potom pogodio, pa je Partizan sa tri igrača napao Tavaresa, ukrao mu loptu, pa je u kontri Madar pogodio - 6:4 za Partizan.

21:06

2' - POENI TAVARESA

Tavares je uhvatio loptu poslije promašaja Muse, Smailagić ga je faulirao, on je dao oba penala - 2:2.

21:04

1' - SMAILAGIĆ!

Smailagić je dao prve poene na meču, pa je onda imao blokadu i iznudio je prvi faul Tavaresa - 2:0 za crno-bIJele.

21:03

MATEO IZNENADIO

Ćus Mateo iznenadio je postavom, poslao je Elija Ndiaja, momka rođenog 2004. godine.

Uz njega u postavi su još: Gos, Musa, Hanga i Tavares.

21:02

PETORKA PARTIZANA

Ovako izgleda petorka Partizana:

Madar, Panter, Papapetru, Ledej, Smailagić.

21:02

PREDSTAVLJANJE IGRAČA

U toku je predstavljanje igrača oba tima.

21:01

BEZ POARIJEA

Real ne može da računa na Vensana Poarijea koji se još uvijek nije oporavio u potpunosti od operacije slijepog crijeva.

20:51

IGRAČI SE ZAGRIJAVAJU

Igrači su na parketu i zagrijavaju se za meč.

20:36

MEČ USKORO POČINJE

Meč u Madridu počinje u 21 čas.

20:36

POBJEDNIK ULAZI U ISTORIJU

Pred meč u Madridu pojavio se i jedan zanimljiv podatak. Nijedan gostujući tim nije uspio da slavi u petom meču plej-ofa Evrolige, ali u isto vrijeme nijedan tim nije uspio da prođe dalje kada je imao 0-2 u seriji.

"Statistke postoje, ta pravila su tu da bi se mijenjala, vidjećemo šta će biti poslije meča, sve staje na jednu loptu, jedan skok, jedna odbrana, dobro postavljanje, sve su to faktori koji utiču na ishod", poručio je Željko Obradović.

20:34

KAPITEN RJEŠENJE ZA ZONU REALA

Partizan se mučio u trećoj i četvrtoj utakmici kada je Real igrao zonsku odbranu, nije bilo raspoloženih igrača da pogode, sada se vratio Kevin Panter.

"Njegova igra je savršena za ono što pokušavamo da uradimo, oni igraju zonsku odbranu, Tavares ostaje u reketu, ovako će morati da izlazi na šuteve, to otvara neke druge stvari za nas i značiće nam mnogo, on je naš kapiten", istakao je Egzum.

20:34

NAVIJAČI PARTIZANA SU SPREMNI

Navijači Partizana spremni su za peti meč u Madridu.

20:33

Panter među prvima na parketu

Kevin Panter je među prvima izašao na parket da se sprema za početak meča.

20:32

Košarkaši Partizana stigli su u dvoranu u Madridu.

20:32

Sa Partizanom u Madridu je i Nikola Peković. Navjiaće za crno-bele. "Što bi rekli - svi Španci su namazani. Ne bih ulazio u to. Mi znamo šta nas čeka, na 40 minuta smo od Fajnal-fora i nema tu mnogo priče", rekao je Peković.

Sa Partizanom u Madridu je i Nikola Peković. Navjiaće za crno-bijele.

19:16

ŽELJKO: "NEMA ŠESTE UTAKMICE"

Sezona staje u jednu utakmicu, ko pobijedi ide na fajnal-for Evrolige i duel sa Barselonom u Kaunasu.

"Nema šeste utakmice, to je valjda dobro, neko će na fajnal-for. Svašta se nešto izdešavalo u ovoj seriji, pričali smo, vidjeli šta nije valjalo i znamo šta treba da popravimo. Velika želja postoji, ovo je meč koji direktno vodi u polufinale", rekao je Željko Obradović.

Izvor: MONDO/Nemanja Stanojčić

19:11

OD PANTERA MNOGO ZAVISI

U prve dvije utakmice u Madridu Kevin Panter bio je iks faktor i jedan od najzaslužnijih za pobjede Partizana. U druga dva meča u Areni nije igrao, zbog suspenzije i ta dva susreta dobio je Real. Jasno je da od njega mnogo zavisi.

"Panter je sjajan igrač, može da 'otključa' neke stvari na terenu, da kreira svoj šut, da kreira za druge, privlači veću pažnju odbrane i to pomaže drugim igračima da budu otvoreni, promijeniće sigurno neke stvari na parketu", poručio je Matijas Lesor.