Partizan - Cedevita Olimpija uživo prenos livestream ABA liga

PARTIZAN RAZBIJEN: Strašna dominacija Cedevita Olimpije u skoku, idemo u majstoricu!

Košarkaši Partizana nisu uspjeli da pobijede Cedevita Olimpiju i moraće da igraju majstoricu u utorak ako hoće u finale ABA lige

Partizan - Cedevita Olimpija uživo prenos livestream ABA liga Izvor: MN PRESS

Partizan nije uspio! Iako su poslije vrlo ubjedljive i lake pobjede u prvom meču polufinala ABA lige svi očekivali da crno-bijeli već u "Stožicama" završe posao, domaći tim se digao! Cedevita Olimpija je pobijedila na svom terenu 95:83 i zakazala majstoricu za sljedeći utorak.

Partizan je bolje krenuo u ovaj meč i pre svega trojkama dolazio do poena, dok je na startu uspio da zaustavi napad Cedevita Olimpije. Ipak u finišu prve četvrtine domaćin je krenuo da preko Ferela i Jeremića pogađa trojke i poveo je tim Mirka Alilovića 27:23 na kraju prvih 10 minuta.

Ponovo je početkom drugog dijela proradila odbrana crno-bijelih i preokrenuli su na 35:31, ali nikako nije uspio Partizan da igra konstatno. Ušlo se u rezulatski egal i zatim je u posljednja dva mintua poluvremena preko Ferela domaćin poveo sa deset poena razlike - 51:41.

Kao po običaju vratio se gostujući tim u igru na startu treće četvrtine, a onda je od sredine tog perioda tim Željka Obradovića opet nestao i nakon nove serije poena domaćina bilo je i 14 razlike (73:59) za domaćina. U posljednjoj četvrtini nikako crno-bijeli nisu uspjeli da uhvate priključak i na kraju je zakazana treća utakmica ove serije. Poslije pobjeda oba tima na domaćem terenu posljednjeg finalistu ABA lige saznaćemo za sedam dana, sljedećeg utorka od 20 časova u Beogradu

20:06

Šta sada?

Sada čekamo utorak i majstoricu ovog polufinalnog para koja je na programu u utorak od 20 časova u "Areni". Tada ćemo dobiti drugog finalistu ABA lige.

20:01

KRAJ! POBEDA DOMAĆINA!

Daje trojku Zoran Dragić za 92:81 i kada je Jam Madar promašio šut za tri sve je bilo gotovo. Na kraju smo videli ubedljivu pobedu Cedeivta Olimpije!

CEDEVITA OLIMPIJA - PARTIZAN 95:83

19:58

38. minut: NIJE GOTOVO! 89:81

Nije gotovo! Uspeo je Partizan nakon pet poena Madara i trojke Pantera da stigne rivala, ali je poen Ferela vratio dvocifrenu prednost - 89:79. Fauliran je Egzum i poentirao je za 89:81.

19:53

36. minuta: Ovde je sve gotovo - 87:71

Hvata Matković promašaj igrača Partizana, a Mulalić je opet fauliran na trojci! A zatim je Panter dobio i tehničku i posle serije bacanja vodi Cedevita Olimpija 85:69 jer je Mulalić dao samo jedno bacanje.

Promašuje Matković, ali i Egzum nije precizan za tri. Ferel pogađa poludistancu za 87:71!

19:47

34. minut: Ovako se ide u poraz - 84:69

Papapetru se upisuje u strelce, Rebec ne pogaša trojku, ali Murić pogađa dvojku - 82:66. Ipak Kevin Panter trojkom smanjuje na 82:69, a Matković zakucava ispod koša za 84:69. Tajmaut Partizan!

19:42

POSLEDNJIH 10 MINUTA! Partizan u problemu . 78:64

Prve poene u četvrtini dao je Lesor, a onda je ponovo skok bio na strani Cedevita Olimpije. Matic Rebec je dao trojku za 76:63, a Radović je zatim faulirao Egzuma koji je smanjo na 76:64.

Lesor je blokriao Matkovića, ali svirana je silazna putanja - 78:64.

19:34

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Gubi Partizan 73:60

Egzum je grubo fauliran i uspeva da kompletira igru za tri poena - 65:59. Mulalić koji je tek ušao pogađa trojku pod faulom Kevina Pantera - 68:59. Promašije Mulalić, vraća mu se lopta i on poentira za 70:59.

Egzum promašuje, a Rebec sve završava trojkom. Pred poslednjih 10 minuta rezultat je 73:60.

19:29

TAJMAUT OBRADOVIĆ!

Ubacuje Jogi Ferel poene za 63:56, a Egzum promašuje trojku i nema kraja seriji promašaja Partizana. Promašuje i domaćin, ali Alibegović skokom vrfća loptu u koš - 65:56. Tajmaut Obradović!

19:26

28. minut: Ne da se domaćin! 61:56

Pogađa preko Jeremića Lesor, a Smailagić faulira Omića. On nakon još jednog faula ide na liniju penala gde pogađa samo jednom - 59:53. Naneli trojkom vraća Partizan na 59:56, a Rok Radović na drugi obruč za 61:56.

19:21

26. minut: Mnogo promašaja - 58:51

Zoran Dragić je dobio tehničku zbog prigovora nakon faula u napadu, a Murić trojkom ostavlja Cedevita Olimpiju u prednosti - 56:51. Gubi loptu Smailagić, poentiraju domaćini, a Jam Madar nije precizan.

19:15

DRUGO POLUVREME! Vratio se Partizan -.53:50

Trojku posle mrtve lopte ubacuje Jam Madar za 51:44, a onda poentira i Kevin Panter za 51:46. Poentira i Naneli i drži se Partizan na 53:48. A Panter poentira u kontri za 53:50.

18:56

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Cedevita Olimpija - Partizan 51:41

Alen Omić vraća Slovence u vođstvo, a onda je Alibegović probio i zakucao za 42:38. Smailagić promašuje trojku, a Omić pravi faul u napadu. Smanjuje Dante Egzum za 42:40, a Ferel ubacuje trojku - 45:40. Ferel je fauliran, a tehičku je dobio Trifunović zbog prigovora i to mu je četvrti faul!

Pogodio je Ferel i postavio rezultat 48:41, a nakon pogotka Alibegovića sviran je faul Lesoru - treći! Na kraju idemo na odmor sa 51:41 za domaćina.

18:43

17. minut: Nerešeno - 38:38

Poveo je domaćin 38:37, a onda je Ledej ukrao loptu Dragiću. Naneli je promašio ceo obruč, a Lesor pokušava sa poludistance i faulrian je. Ipak promašuje prvo bacanje, a drugo mu se ponavlja! Na kraju 38:38!

18:39

15. minut: Oglasio se sada i Obradović! 37:36

Fauliran je na trojci Dragić i daje dva bacanja, ali sa penala to poništava Panter za 37:33. Omić pogađa pod faulom i traži tajmaut Obradović!

18:31

13. minut: Alilović mora da stane! 35:31

Dante Egzum je uspeo da poentira ispod koša, a odna je Partizan i poveo sa 33:31. Posle novih poena Kevina Pantera i 35:31 Miro Alilović traži tajmaut.

18:27

DRUGA ČETVRTINA! Tu je samo Lesor... 31:29

Prvi poeni u drugom delu su delo Matijasa Lesora koji je zakucao za 29:28, ali Karlo Matković je vratio na 31:28. Lesor je nastavio sa poenima, ali sa linije penala je bio precizan samo jednom.

18:22

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Vodi domaćin 29:26

Do kraja četvrtine nije uspeo Partizan da zbije redove i Karlo Matković je dao dva poena, ali je onda Dante Egzum za kraj pogodio sa pola terena - 29:26

18:16

9. minut: Željko BESAN! 27:23

Daje trojku sada Marko Jeremić, a Lesor posle faula pogađa sa penala za 23:19. Ipak ne staje sa trojkama Marko Jeremić, a Radović poentira ispod koša za 27:23.

Tajmaut Željka Obradovića!

18:12

7. minut: Opet te trojke! 21:16

Murić je pogodio za 13:12 u kontri, ali Kevin Panter daje trojku za 15:13. Trojku daje i Naneli za 18:13 i morao je minut odmora da pozove Alilović. Nakon minuta odmora daje trojku Naneli, pa i Dragić za 21:16.

18:08

5. minut: Vraća se domaćin! 12:11

Pogodio je Panter uz faul, dodao poen bacanjem, ali je onda Jogi Ferel poentirao za 12:7, pa i za 12:9. Madar je promašio otvorenu trojku, a Zoran Dragić poentira u tranziciji za 12:11.

18:04

POČELO JE! Sevaju trojke - 9:5

Smailagić promašuje prvu trojku, a Omić ubacuje Dragićev promašaj u koš za 2:0. Uspeo je Smailagić da pogodi uz faul, ali Marko Jeremić vraća tri poena - 5:3. Ipak nakon trojki Nanelija sada je 9:5.

18:00

Oslabljeni

Partizan bez Alekse Avramovića, a Cedevita Olimpija bez Džoša Adamsa!

17:25

Čekamo revanš!

Partizan se mučio protiv Studentskog centra, a onda je u prvom meču polufinala ABA lige sa Cedevita Olimpijom viđen crno-beli tim na koji smo navikli.Vodili su crno-beli sa 15-ak razlike gotovo ceo meč i dobili ga na kraju as 85:70 i ti iz Ljubljane sada mora da trijumfuje ako misli da produži svoju ABA sezonu.