Partizan-Makabi uzivo prenos livestream Evroliga Sport Klub HD link

Partizan pao u Tel Avivu: Umalo stotka Makabija - bez odbrane se ne pobjeđuje u Evroligi!

Košarkaši Partizana poraženi su u prvom kolu Evrolige od Makabija na gostovanju!

Partizan-Makabi uzivo prenos livestream Evroliga Sport Klub HD link Izvor: MN PRESS

Partizan je poražen na startu Evrolige! Makabi je na startu takmičenja savladao crno-bijele 96:81 na svom terenu u meču u kome su od samog starta domaćini dominirali. Prije svega u odbrani nije blistao tim Željka Obradovića i nije bilo rješenja, prvo za Lorenca Brauna, a kasnije i za ostatak bekova "Ponosa Izraela".

Sve je počelo dominacijom Lorenca Brauna koji je na startu prve četvrtine dao 11 poena i poslije četiri minuta je natjerao Partizan u ozbiljan minus. Nastavio je da igra odlično Makabi i održao je dvocifrenu prednost do kraja prvog dijela igre - 27:16. Partizan je predvođen sjajnim Aleksom Avramovićem uspio da se vrati na "minus pet" 32:27 početkom druge četvrtine, ali onda je uslijedila serija 11:1 domaćina i na poluvremenu je opet Makabi imao dvocifrenu prednost 55:43.

U trećoj četvrtini se krenulo sporo, uglavnom smo gledali prilično neefikasnu košarku i trebalo je više od dva minuta da padnu prvi poeni u drugom dijelu igre. Na kraju je Makabi u takvoj igri prošao bolje i na 10 minuta do kraja je i dalje imao ozbiljnu prednost - 74:58. Posljednjih deset minuta nije donijelo ništa dobro u igri Partizana i na kraju je u prvom meču crno-bijeli tim rutinski poražen.

MAKABI: Antonius, Veb, Braun 22 (6as), Menko, Sorkin 9 (3sk), Dibartolomeo, Rivero 1, Koen 2, Nebo 8 (3as, 3sk), Blat 3 (3sk), Kolson 10 (3sk)

PARTIZAN: Ledej 2, Avramović 20 Koprivica 2, Panter 7, Smaialgić 4 (3sk), Jaramaz, Naneli 3, Trifunović, Anđušić, Doužer 3, Ponitka, Kaminski 2

21:57

KRAJ! PORAZ PARTIZANA!

Na kraju Avramović uspeva da svojim poenima smanji prednost rivala dao je trojku Naneli, ali nije to bilo dovoljno ni za šta bitnije. Počeo je porazom Partizan novu sezonu Evrolige!

MAKABI - PARTIZAN 96:81

21:50

37. minut: Čekamo kraj...

Pravi mini seriju 4:0 Partizan za 84:66, ali Rivero poentira poed Avramovića i Trifunovića - 86:66. Doužeru ulazi lopta u koš za 86:68, a nakon poena Džona Dibartolomea idemo na minut odmora.

Izvor: Profimedia/Burak Akbulut / Anadolu Agency

21:45

34. minut: Loše.. 84:60

Nastavlja se sa poenima Makabija, a Panter promašuje. Naneli takođe neprecizan i na kraju na šest minuta do kraja meča gube crno-.beli 84:60 nakon zakucavanja Sorkina.

21:40

POSLJEDNJIH 10 MINUTA: Nije dobro...

Otvara se poenima Koprivice za 74:60, a nakon trojke  Blata i poena Bonzija Kolsona u kontri na 79:60 zove tajmaut Željko Obradović.

21:35

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Gubi Partizan - sada je 74:58

Poentira Sorkin uz faul - 70:56. Poeni sa obe strane, pa lopta Jaramaza pravo u aut i lopta za Makabi. Na kraju je Džoš Nebo zakucao za 74:58.

21:28

28. minut: Ista meta, isto odstojanje... 67:56

Panter poentira uz kontakt, a Koprivica sjajno stiže da udari rampu na obruču, ali je napravio faul. Klivlend sa penala daje prve poene - 65:54.

Panter promašuje trojku, a Klivlend ponovo pogađa bacana za 67:54. Na kraju promašuje Makabi zoicer ispod koša! Naneli daje dvojku - 67:56

21:17

25, minut: Promašaji, promašaji...61:50

Rivero rešava protiv Smailagića ispod koša i nakon nesportskog faula Ledeja četiri poena za Makabi - 59:47. Doužer poentira, pa Panter krade loptu i Ledej je fauliran.

Serija promašaja sa obe strane i na 15 minuta dao kraja Ledej sa penala pogađa za 61:50.

21:11

DRUGO POLUVRIJEME: Dugo bez poena, a onda... 55:47

Dugo smo čekali prve poene u drugom poluvremenu, a tek posle dva i po minuta Zek Ledej daje poene za 55:45. Panter pogađa za 55:47!

21:01

LISTA STRELACA

20:51

POLUVRIJEME! Makabi vodi 55:43

Koen poentira ispod koša za 49:38, a Bran krade loptu Panteru za 53:40. Lorenco Braun i Sorkin rešavaju narednu akciju, a posle trojke Doužera iz ćoška smanjuje na 55:43.

20:45

18. minut: Panter vraća crno-bijele! 47:38

Bonzi Kolson promašuje, ali to ne koristi Partizan, a Braun nastavlja seriju promašaja sa obe strane. Avramović igra u sjajnoj formi i uspeo je da postigne poene za 45:36. Sorkin uzvraća ispod koša za 47:36.

Poentira Kevin Panter sa penala i opet je Partizan ispod deset poena razlike.

20:41

15. minut: TAJMAUT ŽELJKO!

Vratio se Makabi ipak, videli smo seriju od 11:1 igrača Odeda Kataša i morao je Željko Obradović da traži tajmaut! Nebo, Kolson i Braun su poenima doneli 43:28 domaćinu!

Izvor: Profimedia

20:32

13. minut: TAJMAUT MAKABI!

Laki poeni za Makabi, ali uzvraća Partizan i kada je Partizan stigao poenima Avramovića na "minus pet" Oded Kataš je traži minut odmora pri rezultatu 32:27 nakon poena Alekse Avramovića.

20:31

DRUGA ČETVRTINA: Evo ga Partizan! 30:22

Sorkin otvara trojkomm za 30:16, a uspeva Avramović ponovo da poentira iz prodora, a Partizan uspeva da smanji na 30:20 i nakon poena Kaminskog je 30:22.

20:25

KRAJ PRVE ČETVRTINE: Vodi Makabi 27:16

Avramović poentira u prodoru za 23:13, ali onda Tamir Blat poentira za tri poena. Vraća trojku Naneli za 27:16 i tako se završava prva četvrtina.

20:21

8. minut: Makabi mnogo, mnogo bolji!

Vodi Makabi 16:9 posle tri poena Bonzija Kolsona, a Smailagić zakucava sa druge strane za 16:11. Braun daje asistenciju Romanu Sorkinu, Kolson poentira u kontri za 20:11, Nova trojka Makabija za 23:11!

20:14

4. minut: Braun uništava crno-bijele!

Nastavio je sa poenima Lorenco Braun za 7:5, ali je onda izjednačio šutem jednom rukom Ledej. A Lorenco Braun nastavlja da ređa poene i već je dvocifren!

20:09

POČELO JE! Neriješeno -. 5:5

Lorenco Braun je otvorio trojkom za 3:0, a Balša Koprivica daje prve poene za Partizan za 3:2. Zatim je Panter dao trojku za 5:3. Ipak pukla je Partizanova odbrana za 5:5.

19:49

Igrači su na parketu!

Čekamo da počne meč u Tel Avivu!

18:39

Čekamo prvo kolo!

Partizan počinje Evroligu u Tel Avivu gde gostuje Makabiju u Tel Avivu. Utakmica počinje od 20:05.