Crvena zvezda Monako Evroliga prenos uživo livestream

Zvezda pala u Areni - prosula sve kad je bilo najvažniije! Obradović odnio pobjedu iz Beograda

Monako pobedio Crvenu zvezdu Meridianbet u Štark areni, u završnici u kojoj su crveno-beli nizali loše odluke i greške.

Crvena zvezda Monako Evroliga prenos uživo livestream Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda Meridianbet izgubila je od Monaka 76:82 u utakmici u kojoj je bila ravnopravna do posljednjih pet minuta, a onda je dopustila protivniku seriju 13:2 i na kraju ipak pala bez drame.

U meču u kojem su se ekipe čak 23 puta smenjivale u vođstvu, očekivalo se da će crveno-bijeli uspjeti da uzvrate francuskom timu, ali to se nije dogodilo.

Šabaz Nejpijer i Miloš Teodosić pogodili su samo po jednu trojku i zajedno šutirali 2/14 sa distance, Rokas Gidraitis je poslije furioznog starta (4/4 za tri) stao u završnici, a u trenucima odluke Monako je iskoristio i to što u Zvezdinom reketu nije bio prvi skakač crveno-bijelih Džoel Bolomboj.

Više o utakmici klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:23

Ovako sada izgleda tabela

Standings provided by Sofascore

22:23

Strelci!

ZVEZDA: Lazarević, Teodosić 3 (1/7 za tri), Hanga 5, Davidovac 3, Mitrović 6, Simonović 6, Nejpijer 7 (1/7 za tri), Tobi, Bolomboj 11, Ilić, Nedović 15, Gedraitis 20 (4/8 za tri)

MONAKO: Okobo 11, Blosomgejm, Braun 11, Dijalo 12 (8 sk), Korneli 5, Žaite, Voker 2, Motijunas 9, Tarpej, Outara 6, Hol 8, Džejms 18 (4/8 za tri)

Izvor: Kurir/Nemanja Nikolić

22:18

Nejpijer promašivao kad se "lomilo"

Šabaz Nejpijer ubacio je sedam poena i nije bio precizan, jer je pogodio samo jedan šut za tri iz sedam pokušaja, a ukupno je iz igre šutirao 3/13. Imao je i "skupu" izgubljenu loptu u finišu, uz još nekoliko loših rešenja u napadu.

22:15

Gedraitis se zaleteo, pa stao

Zvezdin Litvanac ubacio je 18 poena u prvom delu meča (počeo 4/4 za tri), a onda je u drugom dodao samo dva. za konačnih 20, koji su ga učinili najboljim strelcem domaćih. Na terenu je proveo najviše među svim igračima, 30 minuta. Uz njega, dvocifreni su bili i Nemanja Nedović sa 15 poena (2/3 za tri) i Džoel Bolomboj sa 11, uz četiri skoka.

Izvor: Kurir/Petar Aleksić

22:13

Šta sada čeka Zvezdu? Italija, pa Partizan

U nastavku "duplog" evroligaškog programa, Zvezda će u petak gostovati Virtusu u Bolonji, a onda je sledeće nedelje na programu evroligaški "večiti" derbi protiv Partizana.

22:09

Kako je Monako prelomio? Ko je ovo mogao da očekuje

Najbolji igrač Monaka Majk Džejms ubacio je 18 poena uz 11 asistencija i pogađao je jako bitne koševe u završnici. Srpski tim je u poslednjim minutima prešao put od vođstva 70:66 posle trojke Nemanje Nedovića, pa do minusa od 72:79, posle navedene Dijaloove trojke.

Kad je Nedović pogodio šut koji nije bio lak, mnogi su mislili da je to samo zalet za finiš, a ispostavio se da je to bio poslednji Zvezdin koš iz igre do poslednjih 11 sekundi, kada više nije ni bilo bitno.

22:04

Gde je nestao Džoel Bolomboj?

Odigrao je jako zapaženo Zvezdin centar kroz čitav meč, bio je njen motor sve do završnice (11 poena, 4 skoka), u kojoj je izašao iz igre na 4:45 do kraja i nije se vraćao. Za to vreme, Luka Mitrović je imao problema u borbi sa visokim igračima gostiju i u jednoj takvoj situaciji Monako je "overio" pobedu na startu 40. minuta,

U tom, prelomnom trenutku, tim Saše Obradovića je lako hvatao ofanzivne skokove u Zvezdinom reketu, jedan, pa drugi, i tako je omogućio Alfi Dijalou da trojkom pogodi za vođstvo 79:72 i da stavi tačku na utakmicu.

Posle 35 minuta ravnopravne borbe, Zvezda je u završnici ostajala bez rešenja i Monako je na kraju pobedio lakše nego što je očekivao dok je meč odmicao. To je prvi trijumf francuskog predstavnika ove sezone, za skor 1-2, dok je Zvezda doživela drugi poraz i ima isti učinak kao i Monako.

21:59

Kraj utakmice, Zvezda je izgubila od Monaka 76:82!

21:57

Monako "slama" Zvezdu

Donatas Motijunas pogodio je za 81:74 i zakucavanjem na pola minuta do kraja praktično ukucao i pobedu gostiju.

21:55

Gedraitis i Teodosić promašuju trojke

Luka Mitrović je iznenađujuće na terenu u završnici nakon veoma dobrog nastupa Džoela Bolomboja, koji je trenutno na klupi.

Monako vodi 79:72 na 35 sekundi do kraja.

21:53

Monako pred pobedom, u toku je poslednji minut

jedan, pa drugi ofanzivni skok Monaka, pa trojka Alfa Dijaloa za velikih "plus 7" Monaka, 79:72!

21:50

Monako na "plus 4", još 2 minuta

Monako vodi 76:72 košem Džona Brauna sa poludistance. Pogodio je jako važne koševe visoki igrač gostiju sa otprilike slične pozicije. Još minut i 57 sekundi do kraja.

21:47

Nejpijer naskače, promašuje...

Majk Džejms pogađa za Monakovo vođstvo 74:70, a Zvezdin lider nije precizan u završnici. Još tačno tri minuta.

21:46

Šabaz pravo u ruke gostima

Nejpijer promašuje trojku za Zvezdino vođstvo, a onda u kontri dodaje loptu klupi Monaka. Velika prilika za izjednačenje je propuštena. Idemo dalje - još tačno 4 minuta i Monako vodi 72:70

21:43

Ekspresan povratak Monaka, opet vodi!

Eli Okobo dao je daleku trojku, za prednost gostiju 71:70 na startu 36. minuta.

21:41

Nedović, EKSPLOZIJA!

Kako važna trojka Nemanje Nedovića, za Zvezdino vođstvo 70:66 na isteku 34. minuta.

21:39

HANGA!

Sada je ušla! Mađar je pogodio trojku za Zvezdinu prednost 67:66 na 7:12 minuta do kraja. 22. promena vođstva na utakmici!

21:38

Teo promašuje, Bolomboj ispravlja!

Pokušao je Teodosić da izjednači trojkom na Bolombojev pas, ali je promašio, a novi centar Zvezde je ponovo uhvatio loptu i iznudio prekršaj. Ostaje 66:64 za Monako na sedam i po minuta do kraja.

21:36

Teodosić promašuje, pa "precenjuje" Davidovca

Nije pogodio ishitren šut za tri Zvezdin plej, a onda je prejako bacio loptu krilu crveno-belih u kontri. Davidovac je trčao brzo koliko je mogao, ali nije uspeo to da uhvati. Ostaje 66:63 za Monako.

21:34

21:31

Teodosić promašuje za vođstvo na kraju 3/4

Zvezdin plejmejker nije pogodio u poslednjem napadu četvrtine, pa Monako ulazi u završnih 10 minuta sa prednošću 64:63.

21:28

Bolomboj je Zvezdino oružje u reketu!

Dok Monako konstantno nalazi način da čuva prednost, crveno-beli se sada vraćaju košem svog centra na Teodosićevu asistenciju za 63:64 u 30. minutu.

21:23

Teodosić!

Teodosić trojkom i Nedović svojim 11. poenom donose Zvezdi "minus 2" (58:60) na dva i po minuta do kraja. U međuvremenu je Majk Džejms pokazao da je u izuzetnom ritmu i ubacio je svoj 16. poen

21:21

Monako sada ima kontrolu i vodi 58:53

Kemba Voker pogodio je za preokret, 21. smenu vođstva dva tima i za prednost Monaka 54:53 u 26. minutu. Od tog trenutka, "kneževi" su počeli da grade prednost, pa je Motijunas poentirao za "plus 3", a onda je Majk Džejms svojim 14. poenom naterao Ivanovića na tajm-aut.

Tri i po minuta do kraja 3/4.

21:16

Samo što pohvalismo Simonovića

I tek što smo pohvalili Simonovića, morao je iz igre zbog četvrte lične greške - faul uz koš za Elija Okoboa. U toku je 26. minut.

21:15

Simonović radi važne stvari za Zvezdu

Pogodio je posle prodora praktično od pola terena, a onda napravio "livadu" Nejpijeru, za polaganje i za Zvezdino vođstvo 50:49 u 24. minutu.

21:11

Monako bolje počinje 3/4 i vodi

Eli Okobo ubacio je svoju prvu trojku (na šestu asistenciju Majka Džejmsa), usledio je koš Džona Brauna, a onda još jedan - tako je Monako preokrenuo na 45:44 u 23. minutu.

21:05

Ovako je dočekan Saša Obradović

Ponovo je bio emotivan doček Saše Obradovića od navijača Crvene zvezde.

20:52

Na poluvremenu, Zvezda vodi 44:38!

Rokas Gedraitis ubacio je 18 poena za Crvenu zvezdu u prvom delu meča (4/5 za tri poena), a u drugoj četvrtini dobio je važnu podršku centra Džoela Bolomboja (6 poena) i raspoloženog Nemanje Nedovića (9). U Monaku je najefikasniji Majk Džejms sa 12 poena (4/5 za tri), sa njim na čelu "kneževi" su stekli rano vođstvo, ali nije ovo meč u kojem će nečiji "plus" biti čvrsto branjen. U prvih 20 minuta košarke ekipe su se 12 puta smenile u vođstvu.

20:49

Nedović!

Verovao mu je Gedraitis na početku poslednjeg minuta i imao je pravo - Srbin je pogodio trojku za Zvezdinih 42:38!

20:46

Sve se brzo događa, Monako odmah preokrenuo

Pre malo više od minuta, Saša Obradović je zvao tajm-aut zbog Zvezdinog naleta i vođstva, sada Monako vodi 38:37 i Ivanović je okupio ekipu na tajm-autu, na 1:40 do kraja. U međuvremenu su Outara i Petr Korneli uradili ono što je srpski trener tražio.

20:44

Gedraitis i dalje u ritmu, Obradović reaguje!

Šabaz Nejpijer je definitivno uneo energiju crveno-belima, razigrao i Bolomboja, a sada je dodao i Gedraitisu, koji je ubacio svoj 18. poen, za Zvezdino vođstvo 37:33 na dva i po minuta do poluvremena.

20:40

Teški trenuci za Zvezdu

Jakuba Outara ubacio je trojku za izjednačenje 29:29, a onda je Alfa Dijalo iskoristio bacnaja za vođstvo gostiju, 31:29 u 16. minutu.

20:35

Džejms rešeta - četvrta trojka!

Majk Džejms pogodio je uzastopne trojke, da približi Monako na samo tri poena zaostatka (26:29), a onda je Blosomgejm promašio otvoreni šut za izjednačenje. Imala je Zvezda sreće u toj situaciji

20:32

Opet sporiji početak Zvezde

Nedović je pogodio dva poena sa penala, za vođstvo 25:16 i to su jedini pogoci domaćih u prva tri minuta 2/4. Stale su trojke, a Dalibor Ilić je upravo promašio jednu "otvorenu"

20:22

Furiozna završnica crveno-belih!

Šabaz Nejpijer je pogodio trojku, pa pogotkom i u poslednjem napadu "dočekao" Šabaza Nejpijera, svog saigrača sa koledža Jukon. Zvezda vodi nakon prve četvrtine 23:14, nakon serije 10:0 u poslednja tri minuta.

20:17

Rokas Gedraitis "gori"!

4/4 za tri, a prethoni je bio najteži šut do sada! Sa njim na čelu, crveno-beli opet vode, 16:14 u 8. minutu.

Rokas Gedraitis već je ubacio čak 14 poena, a ostatak tima dva!

20:11

Gedraitis sjajno ušao u meč - trojka!

Litvanac pogađa svoju drugu trojku, iz ugla, za 10:11 na semaforu. Već je ubacio osam poena za malo više od pet minuta.

20:10

Prvo vođstvo Zvezde, a onda - Majk Džejms

Rokas Gedraitis zakucava za 7:6 u 5. minutu i "pali" tribine Štark arene, a onda Majk Džejms odgovara svojom drugom trojkom - "u lice" Adamu Hangi, za 6:8. Stegnuli su crveno-beli odbranu u ovim trenucima i iskoristili su bonus u 5. minutu meča.

20:05

Prvi koš - trojka Majka Džejmsa

Monako je poveo 4:0 na isteku drugog minuta u Štark areni

20:03

"Tvrd" početak, Simonović već u problemu

Zvezdin košarkaš Marko Simonović napravio je faul u napadu i zbog dve lične greške za manje od minut i po mora na klupu. U igri je sada Dejan Davidovac.

20:02

Meč je počeo!

Bivša zvezda tima Majkla Džordana debituje u Evropi pred Delijama!

18:59

Saša na mestu velikih emocija!

U Beograd se vraća i Saša Obradović! Kao igrač je bio legendarni kapiten crveno-belih, kao trener nije to prošlo onako kako su se svi nadali... A sećamo se i koliko je emocija bilo kada se prošli put vratio i poljubio grb kluba na centru "Pionira"!

18:52

Veliko pitanje pred meč!

Videćemo ko će nedostajati u sastavu Crvene zvezde, ali sigurno najveće pitanje pred ovu utakmicu je da li će se u ekipi Monaka naći nekadašnji NBA superstar Kemba Voker! Poslušajte šta o tome imaju da kažu košarkaši crveno-belih: