FMP Crvena zvezda uživo prenos livestream ABA liga

Crvena zvezda jedva pobijedila FMP!

Jago i Nejpir donijeli Sferopulosu trijumf na debiju!

FMP Crvena zvezda uživo prenos livestream ABA liga Izvor: Antonio Ahel/ATAImages

Crvena zvezda Meridianbet pobijedila je FMP Železniku poslije dramatične posljednje četvrtine - 83:72. Bio je ovo prvi meč za novo trenera Janisa Sferopulosa i njegova prva pobjeda na klupi crveno-bijelih. Loša vijest je povreda Branka Lazić u posljednjim sekundama meča. Posebno zbog činjenice da slijede dva vječita derbija.

Iks faktor u ovom meču bio je Jago dos Santos koji je bio prevaga u korist Zvezde. On i Nejpir stavili su tačku u završnici, dok je Teodosić imao dabl-dabl.

FMP: Votson 6, Subotić 9 (5sk), Pavićević 8, Stepanović 15, Voker 17 (4as), Šaranović 3, SImović 3, Matović, VUković, Ašćerić, Luk 3 (5as), Beson 8

ZVEZDA: Teodosić 11 (10as), Hanga 5 (6sk), Davidovac 10 (4sk), Mitrović 7, Lazić 3, Nejpir 10 (8as), Bolomboj 1, Tobi 9, Ilić 10, GEdraitis 7, Kuzmić, Jago 10 (5as)

Dešavanja sa meča pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

20:07

STRELCI

FMP: VOtson 6, Subotić 9 (5sk), Pavićević 8, Stepanović 15, Voker 17 (4as), Šaranović 3, SImović 3, Matović, VUković, Ašćerić, Luk 3 (5as), Beson 8

20:05

KRAJ

Pobea Zvezde - 83:72.

20:04

40' - LAZIĆ SE POVREDIO

Loše vesti za Zvezdu u poslednjim sekundama, Lazić je dobio udarac u predelu rebara, ostao je da leži na parketu, došao je i Sferopulos da vidi šta se dešava.

20:03

40' - NEJPIR I VOKER

Trojke Nejpira i Vokera  80:72.

20:02

39' - NEJPIR SA PENALA

Nejpir je pogodio oba penala i vratio Zvezdu na dvocifren plus pred ulazak u poslednji minut - 77:67.

20:00

38' - TOBI SA PENALA

Odlično dodavanje Nejpira, Tobi je fauliran ped zakucavanje, posle toga je realizovao oba penala - 76:67. Ostalo je nešto više od dva minuta do kraja.

19:58

38' - TEODOSIĆ IZVEO BACANJA

Luka Mitrović je ustao sa parketa i pokazao da ne može da izvede penale, izašao je iz igre, ušao je Teodosić umesto njega i dao oba penala - 74:67 za Zvezdu.

19:56

38' - "RAMPA" ZA JAGA

Jago je pokušao trojku iz ćoška, izblokiran je, a onda je Mitrović iznudio faul i ostao da leži na parketu - 72:67 za Zvezdu.

19:54

37' - PONIŠTENI POENI

Voker je pogodio posle promašaja Luka, sudije su pokazale da je isteklo vreme i da lopta nije dirala obruč i da se poeni ne važe - 72:67 za Zvezdu.

19:52

37' - "ČELENDŽ" STEFANOVIĆA

Posle faula Nejpira, Stefanović je tažio "čelendž" i tvrdi da je bila nesportska lična, sudije su gledale snimak i ustanovile da nema elemenata i da ostaje običan faul - 72:67 za Zvezdu.

19:50

37' - OPET BRAZILAC

Jago promašuje, pa uz malo sreće uspeva da dođe do novih poena, posle toga krade loptu, ali je Stepanović uspeo da je vrati u posed FMP-a - 72:67 za Zvezdu.

19:48

POGLEDAJTE ZAKUCAVANJE

Dok traje minut odmora, pogledajte sjajno zakucavanje Pavićevića.

19:47

36' - TROJKA JAGA!

Jago je ostao sam na oko osam metara od koša, iako je nerešeno, nije oklevao, šutirao je i pogodio za tri, Zvezda vodi, Stefanović reaguje tajm-autom - 70:67.

19:45

35' - NEREŠENO JE

Greška domaćina, brz napad Zvezde i faul na Mitroviću koji je dao jedno od dva penala, pa je poentirao Stepanović, na nešto više e od pet minuta pre kraja nerešeno je - 65:65..

19:43

34' - JAGO SA PENALA

Sferopulos drži Nejpira na klupi, a Jaga dos Santosa u igri. Brazilac je fauliran prilikom prodora, pogodio je jedno od dva bacanja - 64:63 za Zvezdu.

19:40

34' - NEREŠENO JE

Mitrović je polovičan sa penala, nerešeno je u Železniku, a Stefanović traži tajm-aut - 63:63!

19:38

33' - FMP VODI!

Fmp je poveo na sedam minuta pre kraja meča, Luk je dao trojku, to su mu prvi poeni na meču - 63:62.

19:36

32' - KAKVO ZAKUCAVANJE!

Auuuu, kakvo zakucavanje Pavićevića preko Bolomboja - 62:58 za Zvezdu.

19:35

31' - GREŠKA U KORACIMA

Bolomboj pravi grešku u koracima, Mitrović je polovičan sa penala - 62:56 za Zvezdu.

19:31

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća deonica, Zvezda je imala dvocifrenu prednost, a u poslednji kvartal ulazi sa vođstvom posle lepog poteza Jaga - 61:56.

19:29

29' - UMALO IZJEDNAČENJE

Promašaj, pa faul u napadu i polovično izvođenje Subotića sa penala, neizvesno je u Železniku - 54:53!

19:27

29' - TROJKA SUBOTIĆA

Subotić pogađa za tri, FMP je spustio minus na samo dva - 54:52 za Zvezdu.

19:25

28' - GREŠI ZVEZDA, PENALI ZA SUBOTIĆA

Ređaju se greške Zvezde, Subotić je fauliran, Ilić je napravio faul u napadu, a on je dao oba penala - 53:49.

19:23

27' - TROJKA VOKERA

Ne koristi Zvezda napad, a Voker potom pogađa trojku, uz malo sreće - 53:47 za Zvezdu, FMP smanjuje minus.

19:22

27' - TOBI, PA VOKER

Nejpir je krenuo u prodor, pa ostavio loptu za Tobija koji polaže u koš. Na drugoj strani je Lazić faulirao Vokera na šutu za tri, sudije su pokazale da je gazio liniju, a on je pogodio oba penala. Hanga je zamenio Lazića - 53:44.

19:19

26' - VOTSON ZAKUCAVA!

Ilić zakucava, FMP posle toga pravi seriju 5:0, a posle zakucavanja Votsona Sferopulos traži tajm-aut - 51:42. Nejpir se pre toga zaleteo u reketu, pogrešio je i omogućio rivalu lake poene.

19:14

24' - NEJPIR I REAKCIJA

Zvezda je dobro započela drugo poluvreme, Nejpir je došao do poena, Stefanović je tražio tajm-aut - 49:37.

19:10

22' - DAVIDOVAC UZ ZVUK SIRENE

Davidovac poentira uz zvuk sirene, sa jedne noge - 45:33.

19:09

21' - GEDRAITIS ZA "+10"

Promašaj FMP-a i brza kontra Zvezde za poene Gedraitisa koji donosi prvo dvocifreno vođstvo na utakmici - 43:33.

19:01

ZVEZDA ČEKA POJAČANJA

Crvena zvezda čeka pojačanja iz NBA lige. Danas je "rez" u najjačoj ligi sveta i biće poznato ko je sve slobodan.

18:56

STRELCI NA POLUVREMENU:

FMP: Votson 4, Subotić 1, Pavićević 6 (4sk), Stepanović 10, Voker 3, Šaranović 3, Simović, Matović, Vuković, Ašćerić, Luk (5as), Beson 6

ZVEZDA: Teodosić 7 (6as), Hanga 5 (4sk), Davidovac 6, Mitrović 4, Lazić, Nejpir 4 (3as), Tobi 5, Bolomboj 1, Ilić 2, Gedraitis 5, Kuzmić, Jago 2

18:54

STATISTIKA NA POLUVREMENU

FMP: 10/26 za dva, 2/7 za tri, 7/9 penali, 13 skokova, 10 asistencija, 5 izgubljenih, 1 ukradena lopta

ZVEZDA: 11/15 za dva, 4/11 za tri, 7/10 penali, 15 skokova, 16 asistencija, 6 izgubljenih, 2 ukradene

18:53

20' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, MItrović poentira, a TEodosić onda iz skoka ne uspeva da pogodi uz zvuk sirene - 41:33 za Zvezdu.

18:51

20' - TAJM-AUT GRKA

Sferopulos traži minut odmora kako bi nacrtao napad u poslednjem minutu - 39:31 za Zvezdu.

18:49

19' - PENALI

Stepanović poentira sa penala, a onda Mitrović daje u reketu - 39:31.

18:47

18' - DAVIDOVAC SA PENALA

Mitrović je ostavio loptu za Davidovca koji je promašio polaganje pod faulom, pa onda je dao oba penala - 37:29 za Zvezdu.

18:46

18' - IZGUBLJENE LOPTE

Dosta izgubljenih lopti Zvezde u drugoj deonici. Mitrović pravi grešku u koracima, pa faulira Stepanovića koji je siguran sa penala - 35:29 za Zvezdu.

18:44

17' - LAZIĆ U IGRI

Hanga se zadržao nekoliko desetina sekundi, zamenio ga je Lazić koji ima dve lične - 35:27 za Zvezdu.

18:43

17' - TEODOSIĆ SA PENALA

Teodosić pogađa oba penala, menja ga Hanga - 35:27 za Zvezdu.

18:41

16' - BESON POGAĐA

Posle tajm-auta Beson pogađa uz malo sreće, a Nejpir promašuje otvorenu trojku - 33:27 za Zvezdu.

18:39

16' - KOŠ NEJPIRA, STEFANOVIĆ REAGUJE

Nejpir se zaleteo na prodor, poentirao, a Stefanović je odmah tražio minut odmora - 33:25. "Igramo previše individualno, sve jedan na jedan i posle dobre odbrane", upozorava trener FMP-a.

18:37

15' - BOLOMBOJ POLOVIČAN

Bolomboj je bio polovičan sa penala, Votson je promašio, pa je Šaranović faulom sprečio lake poene Jaga - 31:25 za Zvezdu. Umesto Bolomboja ušao je Mitrović, a Nejpir je zamenio Jaga.

18:35

14' - POENI TEODOSIĆA

Teodosić posle tajm-auta poentira iz teške pozicije, posle čega je kasnila blokada Bolomboja, priznati su poeni Stepanovića - 30:25.

18:33

14' - BLOKADA BOLOMBOJA, GRK REAGUJE

Bolomboj zakucava, Jago promašuje za tri, a posle trojke Vokera reaguje Sferopulos i traži tajm-aut - 28:23.

18:32

13' - TEODOSIĆ GREŠI, PA ASISTIRA

Teodosić pravi grešku prilikom dodavanje, pa se onda iskupljuje sjajnom asistencijom, Votson zatim zakucava, a onda Hanga pogađa otvorenu trojku - 28:20 za Zvezdu.

18:29

11' - BRZI POENI FMP-A

Jago promašuje za tri, FMP dolazi do brzih poena - 21:18.

18:26

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina, koja je trajala skoro pola sata. Crvena zvezda ima prednost - 21:16. Sferopulos je u poslednjem minutu tražio "čelendž" i promašio, a Hanga je izbacio loptu u aut u pokušaju da započne kontru.

18:21

9' - TAJM-AUT

Tajm-aut Stefanovića koji traži od svojih igrača da poboljšaju igru u odbrani i da šutiraju kada imaju prostor za to, da ne čekaju - 20:14 za Zvezdu.

18:19

9' - TROJKA TEODOSIĆA

Teodosić pogađa za tri iz okreta - 20:14 za Zvezdu.

18:18

8' - TOBI

FMP napada Tobija u reketu i dolazi do poena na taj način, a slovenački reprezentativac se iskupljuje poenima u reketu na dodavanje Teodosića - 17:13 za Zvezdu.

18:16

7' - JAGO MENJA NEJPIRA

Umesto Gedraitisa i Nejpira ušli su Teodosić i Jago dos Santos. Posle toga je Ilić fauliran, dao je jedno bacanje - 15:11.

18:14

6' - ŠARANOVIĆ I TOBI ZA TRI

Posle dobijenog poseda FMP pogađa trojku preko Šaranovića, posle toga Tobi uzvraća istom merom - 14:9 za Zvezdu.

18:12

6' - "ČELENDŽ" STEFANOVIĆA

Sudije su pokazale da je Šaranović izbacio loptu i da je posed za Zvezdu, Stefanović je tražio "čelendž", sudije su gledale snima ki promenile odluku. Lopta je za domaći tim - 11:6 za Zvezdu.

18:09

5' - ZVEZDA IMA PREDNOST

Zvezda je bolje započela meča, Nejpir poentira za 11:6.

18:06

3' - GEDRAITIS

Gedraitis poentira, sad Zvezda vodi sa 7:6.

18:05

3' - DRUGA LIČNA LAZIĆA

Lazić sprečava lake poene Besona, pravi faul, to mu je druga lična, odmah ga je zamenio Hanga, Beson je doneo prvo vođstvo FMP-u - 6:5.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

18:03

2' - VOTSON UZ FAUL

Davidovac promašuje dva zicera u dva napada, posle toga Votson poentira pod faulom Lazića i promašuje dodatno bacanje - 5:4 za Zvezdu.

18:03

2' - FAUL U NAPADU BESONA

Beson je najbolji igrač FMP-a u dosadašnjem delu sezone. Odmah je napravio faul u napadu, na Laziću - 5:2 za Zvezdu.

18:01

1' - DAVIDOVAC I STEPANOVIĆ

Davidovac i Stepanović poentiraju, a onda Gedraitis daje trojku - 5:2 za Zvezdu.

17:58

PETORKA ZVEZDE

Zvezda kreće meč u petorci: Nejpir, Lazić, Gedraitis, Davidovac, Tobi,

17:50

SFEROPULOS UŠAO U HALU

Trener Janis Sferopulos ušao je u halu u Železniku i dobio je aplauze sa tribina.

IZLAZAK IGRAČA ZVEZDE

Ovako je izgledao izlazak igrača Zvezde na teren.

Pogledajte

00:15
Crvena Tvezda FMP

17:27

SASTAV ZVEZDE

Sastav Crvene zvezde, nema povređenog Nedovića, ni Marka Simonovića, a u tim se vratio Tobi koji nije igrao u Bolonji: Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Nejpir, Tobi, Bolomboj, Ilić, Gedraitis, Kuzmić, Jago

17:25

SASTAV FMP-A

Votson, Subotić, Pavićević, Stepanović, Voker, Šaraonvić, Simović, Matović, Vuković, AŠćerić, Luk, Beson

17:05

STEFANOVIĆ: SUVIŠNO JE PRIČATI...

Trener FMP-a Nenad Stefanović imao je samo reči hvale na račun protivnika.

"Čeka nas specifična utakmica protiv ekipe koja je promenila trenera i koja će svakako pokazati određenu reakciju. Nevezano za to reč je o evroligaškom timu i suvišno je pričati o njegovim kvalitetima. Mi se utakmici radujemo, izvanredna prilika za nas da napredujemo. Dobro smo trenirali, verujem u svoju ekipu i verujem da ćemo iz kolo u kolo podizati nivo igre", rekao je Stefanović.

Izvor: MNPRESS

16:54

"DA GRADIMO NA TERENU"

U prvoj izjavi po dolasku u klub Sferopulos je istakao da je najvažnije da se ekipa drži zajedno.

"Mislim da možemo da uspemo i da uradimo velike stvari zajedno - igrači, menadžment i navijači koji su fenomenalni. Nestrpljivo dočekujem utakmice, da na terenu gradimo tim koji već imamo i da donesem uspeh klubu", rekao je Janis.