Crvena zvezda-Buducnost uzivo TV prenos Arena sport

Zvezda srušila Budućnost - Nemanja Nedović prelomio derbi!

Crvena zvezda Meridianbet pobijedila Budućnost u Štark areni i sada oba tima imaju skor 5-1.

Crvena zvezda-Buducnost uzivo TV prenos Arena sport Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda Meridianbet pobijedila je Budućnost 95:86 (21;18, 32;24, 16:21, 26:23) u derbiju 6. kola ABA lige i učinila da više nema neporaženih na Jadranu. Večerašnja dva rivala i branilac titule, Partizan, imaju skor 5-1.

Pred 10.000 gledalaca u Štark areni, Zvezda i Budućnost odigrali su atraktivan derbi, u kojem je domaćin pogodio 13 trojki iz 26 pokušaja i u kojem je Majk Tobi sa 23 poena pokazao da ulazi u formu, a Nemanja Nedović sa 16 da je zdrav poslije oporavka od povrede zadnje lože.

Uz Miloša Teodosića (10 poena, 6 asistencija), taj tandem je "vukao" crveno-bijele ka jako bitnoj pobjedi, u utakmici u kojoj su ispustili 17 poena razlike sa početka treće četvrtine - i to do kraja iste dionice.

Srećom po tim Janisa Sferopulosa, na terenu je tada bio Miloš Teodosić, koji je u 30. minutu trojkom za "plus 6" odbio nalet Budućnosti. Isto je u završnici meča učinio i Nemanja Nedović, pogodivši trojku za 91:84 na minut i 26 sekundi do kraja, poslije čega se više nije postavljalo pitanje pobjednika.

21:10

Šta sada čeka Zvezdu?

Crveno-beli će posle trijumfa protiv Budućnosti imati nekoliko dana za odmor i pripremu pred teško evroligaško gostovanje protiv Barselone u petak.

Strelci

ZVEZDA: Lazarević 1, Teodosić 10, Hanga (samo 4 minuta), Davidovac 9, Mitrović 4, Nejpijer 14, Tobi 23, Bolomboj 4, Ilić, Nedović 16, Gedraitis 7, Dos Santos 7

BUDUĆNOST: Ilić, Magi 13, Ros 6, Slavković, Makundu 5, Grbović, Džons 17, Jagodić-Kuridža 2, Vilijams 10, Rajt 17, Popović 2, Pol 14

21:06

Majk Tobi dobio aplauz Arene

Zvanično 10.730 gledalaca u Štark areni aplaudiralo je atraktivnim potezima Miloša Teodosića (10 poena, šest asistencija za 20 minuta), ali je najčešće aplauz dobijao centar Zvezde, Majk Tobi. On je ubacio tri trojke, bio najbolji strelac sa 23 poena i pokazao da ulazi u formu.

21:03

Zvezda ispustila 18 razlike, ali ipak slavila

Imala je Zvezda 17 poena razlike početkom treće četvrtine (61:44), ali je ipak njena pobeda dovedena u pitanje u završnici, jer je Budućnost istopila tu prednost već do kraja iste četvrtine (63:66). Ipak, Miloš Teodosić tada je trojkom našao rešenje da odbrani Zvezdinu prednost, kao što je Nemanja Nedović u pretposlednjem minutu takođe trojkom "prelomio" završnicu i postavio nedostižnih 91:84 za crveno-bele.

Bila je ovo prva Nedovićeva utakmica posle oporavka od povrede zadnje lože, zbog koje je pre 10 dana propustio i "večite derbije" protiv Partizana. U nedelju uveče, u meču protiv Budućnosti, on je igrao 23 minuta i delovao potpuno spreman. Ubacio je 16 poena, dve trojke, ostvario četiri asistencije uz isto toliko izgubljenih lopti i bio drugi strelac ekipe

20:56

KRAJ UTAKMICE - POBJEDA ZVEZDE 95:86!

20:54

Bolomboj stavlja tačku!

Nedović je utrčao na polaganje, bio blokiran, a onda je Zvezdin centar iz drugog plana uhvatio loptu i vratio je u koš, za velikih 93:86 za crveno-bele u poslednjem minutu.

20:52

NEDOVIĆ!

Trojkom posle driblinga, Nemanja Nedović vraća Zvezdu na sigurnih "plus 6" na 1:24 do kraja!

20:48

Budućnost na minus 4!

Makundu pogađa uz prekršaj za "minus 4" Budućnosti (84:88), na 1:42 do kraja! Promašio je dodatno slobodno bacanje.

20:48

Budućnost na "minus 4"!

Joan Makundu i Kolbi Ros vraćaju Budućnost na "minus 4" (80:84, pa 82:86) u 38. minutu

20:43

Teo - Tobi - zakucavanje

Zvezda vodi 84:75 u 36. minutu posle još jedne atraktivne asistencije njenog najboljeg igrača i zakucavanja Amerikanca. Budućnost uspeva da ostane u napadačkom ritmu poenima Mekinlija Rajta, Marvina Džonsa i Kolbija Rosa, ali crveno-beli imaju odgovore dok se bliži kraj.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

20:32

Zvezda se opet odljepljuje!

Nemanja Nedović pogodio je iz uzgla za "plus 12" (75:63) i za hitan tajm-aut Budućnosti u 32. minutu. Crveno-beli su za stotinak sekundi opet s tekli mirno vođstvo, u čemu su učestvovali i Tobi i Teodosić.

20:28

Iznenada - drama!

Budućnost se vratila sa "minus 18" na samo tri poena razlike (63:66 u 30. minutu), košem krilnog centra Marvina Džonsa.

Miloš Teodosić odgovorio je na to trojkom za "plus 6" (69:63) na kraju treće četvrtine, koja je ipak nagovestila dramu u Štark areni do kraja.

20:22

29' - Neizvjesnost - Pol za tri

Budućnost se vratila u meč, Pol je dao trojku - 65:61. Sferopulos traži novi tajm-aut.

20:18

27' - Nejpir prekida

Konačno je prekinuta serija gostiju, Nejpir je poentirao sa poludistance - 63:54!

20:18

26' - Kakva greška Tobija

Tobi promašuje zicer, bio je sam pod košem, neverovatno šta je promašio. Onda je faulriao Makundua koji je dobio na poklon dva bacanja i pogodio je oba - 61:54. Serija gostiju od 10:0!

20:14

26' - Sferopulos reaguje

Vilijams zakucava, Budućnost spušta minus na jednocifren, a Sferopulos je reagovao tajm-autom - 61:52!

20:13

25' - Uzvraća Budućnost

Budućnost preko Rajta i Vilijamsa spušta zaostatak - 61:50. Serija gostiju od 6:0.

20:11

24' - Mitrović pravi grešku u koracima

Mekinli Rajt jedini poentira u gostujućem timu, Luka Mitrović zatim pravi grešku u koracima - 61:46.

20:09

23' - Nejpir za tri

Nejpir je ušao u seriju, posle penala pogodio je trojku - 61:44!

20:08

22' - Šabaz 3/3

Nejpir je fauliran na šutu za tri, pogodio je sva tri slobdona bacanja - 58:44.

20:05

21' - Počelo je drugo poluvrijeme

Krenulo je drugo poluvreme Mitrović je poentirao - 55:42.

19:50

Davidovac trojkom zatvara 2/4!

Crveno-beli ubacili su šest trojki u drugoj četvrtii i tako su stekli dvocifrenu prednost na pauzi 53:42. Davidovac i Gedraitis po jednu, Tobi dve i Jago Dos Santos takođe jednu.

19:41

17' Zvezda rešeta trojke, Budućnost ima odgovor za to!

Budućnost smanjila zaostatak na sedam poena, pa Zvezda sada vodi 41:34.

Šuter Budućnosti Flečer Megi pogodio je svoju takođe treću trojku, a posle njega je sa distance pogodio i Mekinli Rajt.

19:39

Ovacije za Majka Tobija!

Zvezda vodi 39:28 u 16. minutu derbija! Amerikanac sa slovenačkim pasošem dao je 15 poena i ubacio već treću trojku. Kako daleko sada izgleda meč protiv Bajerna, kada je na startu promašivao zicere i imao očigledni problem sa samopouzdanjem.

19:30

Teodosić!

Izašao je na teren uz ovacije Arene i pogodio prvu trojku, za Zvezdino vođstvo 24:20 u 12. minutu meča. Odmah potom, maestralno je asistirao Jagu Dos Santosu, da i Brazilac pogodi trojku, za 27:20.

19:22

Davidovac 6, Tobi 5!

Zvezdin tandem stvorio je preokret i "vezao" svojih 11 poena, za prednost crveno.belih 19:18 na početku poslednjeg minuta prve četvrtine.

19:19

Izjednačenje!

Minut i po do kraja 1/4, Zvezda je izjednačila košem Majka Tobija, na šta trener Budućnosti Petar Mijović reaguje pozivanjem tajm-auta.

19:16

7' Davidovac vraća Zvezdu

Ostavljen je potpuno sam krilni košarkaš Zvezde i to kažnjava trojkom za Zvezdinih "minus 3" (11:14).

Majk Tobi ulazi u igru, a Džoel Bolomboj izlazi uz aplauze.

19:09

Zvezda u problemu, Budućnost u velikoj seriji

Podgoričani vode 13:8 i u seriji su 9:0 na početku 5. minuta meča. Sferopulos izvodi iz igre Nejpijera i Hangu, a uvodi Jaga Dos Santosa i Nedovića.

19:06

3' Raspucani start, Budućnost vodi 9:6

Zvezda je u prvom napadu zakucavanjem Mitrovića "upisuje" na ovoj utakmici, a Petar Popovićmu odgovara košem iz prodora. Brendon Pol ubacio je prvu trojku na utakmici za goste.

19:00

Nemanja Nedović opet u timu!

Iako nije u startnoj postavi, oporavljeni bek Zvezde ponovo je deo tima posle nekoliko nedelja.

Lazarević, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Nejpir, Tobi, Bolomboj, Ilić, Nedović, Gedraitis, Jago

18:28

Poruka iz Zvezde pred derbi

Trener crveno-belih Janis Sferopulos tražio je jedno od ekipe pred derbi.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

18:25

Ovako izgleda tabela ABA lige

18:24

Dobro došli u tekstualni prenos

Duel Crvena zvezda Meridianbet - Budućnost igra se u nedelju od 19 časova i nosi veliki značaj. Gosti dolaze u Štark arenu sa perfektnim skorom, 5-0, a Zvezda ulazi u halu nakon dva poraza od Partizana, od kojih je jedan bio "jadranski", a potom i posle pobede protiv Bajerna u Evroligi.

Pratite uz MONDO tekstualni prenos utakmice.