Partizan-Fenerbahce uzivo prenos livestream Sportklub Evroliga rezultat

Preokret Partizana protiv Fenerbahčea, Madar tragičar!

Partizan pobijedio Fenerbahče u Evroligi.

Partizan-Fenerbahce uzivo prenos livestream Sportklub Evroliga rezultat Izvor: MONDO/Uroš Arsić

Partizan je poslije drame i haosa u posljednjim sekundama pobijedio Fenerbahče - 85:84. Jurio je tim Željka Obradovića minus u većem dijelu meča, uglavnom je to bio dvocifren zaostatak, ali se nije predavao. Spuštao je razliku i na kraju uspio da upiše treću pobjedu u Evroligi.

Na kraju je tragičar meča bio Jam Madar koji je prvo izgubio loptu, Smailagić je zakucao za za vođstvo na 38 sekundi prije kraja (83:82), a onda je poslije toga nekadašnji igrač crno-bijelih promašio sa poludistance. Onda je na 5 sekundi prije kraja Kaminskom ispala lopta i otišla u aut, pa su gosti imali napad za pobjedu. Dorsi je promašio.

PARTIZAN: Vukčević 8 (4sk), Ledej 2 (7sk, 5as), Koprivica, Smailagić 13, Jarmaaz 5, Naneli 13, Trifunović 6, Anđušić 9, Doužer 5 (5as), Ponitka 2, Kaminski 15 (3sk, 3as)

FENERBAHČE: Motli 11 (5sk), Hazer, Vilbekin 9, Papajanis 7 (6sk), Mahmutoglu, Hejs-Dejvis 23 (6sk), Biberović 10, Mestoglu, Dorsi 18 (5as, 4sk), Madar 2 (5sk, 3as), Sestina 4

22:37

STRELCI

22:34

NEVJEROVATNA POBJEDA PARTIZANA!

Nestvarna završnica, Vilbekin je preneo loptu, delovalo je da će on ići u napad, umesto toga je ostavio loptu Dorsiju koji je sa oko 8-9 metara pogodio obruč, dvorana je "eksplodirala".

22:32

KRAJ!

Dorsi promašuje trojku uz zvuk sirene, Partizan je pobedio - 85:84!

22:32

40' - KAMINSKOM ISPADA LOPTA!

Kaminskom ispada lopta - 85:84 za Partizan! Napad za goste, 5,1 sekunda do kraja

22:31

40' - TAJM-AUT!

Obradović je tražio minut odmora, još 7 sekundi je ostalo!

Izvor: Kurir/Nenad Kostić

22:29

40' - VILBEKIN

Željko nije dozvolio šut za tri, Vilbekin je fauliran, dao je oba penala - 85:84, ostalo je 7 sekundi do kraja. Obradović traži tajm-aut!

22:27

40' - MADAR PROMAŠUJE

Madar je promašio sa poludistance, Anđušić je fauliran, dao je oba penala - 85:82 za Partizan na 11,7 sekundi pre kraja.

22:25

40' - TAJM-AUT ITUDISA

Itudis traži minut odmora, 38 sekundi do kraja meča.

22:24

40' - MADAR GRIJEŠI, SMAILAGIĆ ZAKUCAVA!

Madaru ispada lopta, Anđušić krade loptu, a Smailagić zakucava za vođstvo na 38 sekundi pre kraja - 83:82!

22:22

40' - KAMINSKI ZAKUCAVA

Sjajan potez Doužera, Kaminski zakucava - 82:81 za Fenerbahče. Tajm-aut Itudisa na 59,4 sekundi pre kraja.

22:21

40' - POSLJEDNJI MINUT!

Igra se poslednji minut, Fenerbahče vodi - 82:79. Papajanis je napravio četvrtu ličnu.

22:19

39' - KAKAV POGODAK VILBEKINA

Kaminski nije hteo da šutira za tri preko Madara, Doužer jeste preko ruke, promašio je, pa je Vilbekin u padu pogodio pored Kaminskog, Obradović traži tajm-aut, Fenerbahče vodi - 82:79.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

22:18

39' - LOPTA ZA PARTIZAN

"Mrtva" lopta Smailagić i Madar trebalo je da skaču, IZraelac je ranije skočio, lopta za srpski tim - 80:79 za Fenerbahče.

22:16

38' - VILBEKIN

Vilbekin poentira posle prodora i vraća prednost za Fenerbahče - 80:79.

22:14

37' - ZICERI PROMAŠENI!

Dorsi, pa Ponitka, promašeni šutevi na obruču - 79:78 za Partizan!

22:14

37' - FAUL U NAPADU!

Dejvis pravi faul u napadu na Ponitki posle tajm-auta - 79:78 za Partizan!

22:11

37' - KAMINSKI ZA VOĐSTVO!

Kaminski je bio najbrži u kontri i doneo prvo vođstvo za Partizan posle dugo vremena - 79:78!

22:11

36' - TROJKA DORSIJA

Imao je Partizan napad za vođstvo, Doužer promašuje sa poludistance, Dorsi daje trojku, a Kaminski poentira u reketu - 78:77 za goste.

22:09

35' - KRAJ ZA MOTLIJA!

Motli je zakucao, a onda je u narednom napadu napravio pet uličnu, Kaminski je dao oba penala - 75:75!

22:08

34' - NERIJEŠENO JE!

Kaminski poentira preko Madara, nerešeno je - 73:73!

22:07

34' - NEUSPJEŠAN "ČELENDŽ" ITUDISA

Tražio je Itudis "čelendž" posle faula Kaminskog, sudije su gledale snimak i ustanovile da je običan faul, a onda je Fener izgubio loptu - 73:71.

22:05

34' - MOTLI I ANĐUŠIĆ

Motli se vratio u igru sa četiri lične i poentirao je čim je ušao, a onda je Anđušić pogodio iz teške istuacije - 73:71 za goste.

22:04

33' - PONITKA POENTIRA

Prvi poeni za Ponitku na meču posle ofanzivnog skoka Kaminskog, pre toga je poentirao Papajanis - 71:69 za Fenerbahče.

22:02

32' - PRVI MINUTI ZA PONITKU!

Kaminski je bio polovičan sa penala, a prve minute na parketu dobio je Ponitka - 69:67 za Fenerbahče.

Izvor: Mondo/U. Arsić

22:02

32' - VILBEKIN PROMAŠUJE ZICER

Došao je Vilbekin sam do obruča, nikoga nije bilo tu, promašio je - 69:66 za Fenerbahče.

22:00

31' - DOUŽER ZA TRI!

Trojka Doužera posle ofanzivnog skoka Anđušića - 69:66 za goste.

21:57

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Papajanis promašuje zakucavanje, Dejvis hvata loptu i fauliran je, pogodio je oba penala i to su mu prvi poeni u drugom poluvremenu - 69:63 za Fenerbhače pred poslednjih 10 minuta.

21:55

30' - ANĐUŠIĆ!

Anđušić pravi fintu šuta, propušta Vilbekina, pa daje trojku - 67:63. Arena je "eksplodirala".

21:54

29' - FAUL PAPAJANISA I POENI ANĐUŠIĆA

Biberović je šutirao za tri, a u borbi za skok Papajanis je faulirao Anđušića koji je dao oba penala - 67:60.

21:52

28' - ZAKUCAVANJE NANELIJA!

Faul u napadu Biberovića na Doužeru, a onda spektakularno zakucavanje Nanelija - 67:58.

21:50

27' - KOŠ, PA FAUL SMAILAGIĆA

Smailagić poentira sa poluditance, pa faulira Biberovića, objašnjava sudijama da je uzeo loptu, Tarik za to vreme daje dva penala - 67:56.

21:48

26' - TREĆA LIČNA DOUŽERA

Doužer pravi treću ličnu, a Biberović daje oba penala - 65:54.

21:46

25' - TEHNIČKA ZA ITUDISA!

Itudis je žustro protestovao i dobio je tehničku zbog toga, Naneli je dao poklonjeno slobodno bacanje - 63:54 za Fenerbahče.

21:44

25' - UZVRAĆA PARTIZAN

Ledej postiže svoje prve poene na utakmici, a Sestina promašuje otvorenu trojku, tajm-aut - 63:53 za Fenerbahče.

21:41

24' - ČETVRTA LIČNA MOTLIJA

Dobra vest za Partizan je četvrta lična Motlija koji pravi velike probleme Partizanu u reketu, pre toga je Avramović sa penala dao jedine poene za crno-bele u trećoj četvrtini - 63:49.

21:37

22' - LAKI POENI

Lagani poeni Motlija u reketu - 61:47. Partizan još bez poena u drugom delu.

21:35

21' - TROJKA DORSIJA

Promašaj Nanelija i trojka Dorsija  - 59:47 za Fenerbahče.

21:28

OBRADOVIĆ LJUT!

U pauzi između dva poluvremena Obradović je dao kratku izjavu.

"Nismo pokušali da igramo odbranu", rekao je Željko, vidno ljut zbog 56 primljenih poena.

21:22

STRELCI - DEJVIS NE PROMAŠUJE!

Ovako izgleda lista strelaca na poluvremenu, Najdžel Hejs-Dejvis nije imao nijedan promašaj za 20 minuta na parketu, nije odmarao u prvom delu...

PARTIZAN: Vukčević 8 (4sk), Ledej, Avramović 5, Koprivica, Smailagić 7, Jaramaz 5, Naneli 10 ,Trifunović 6, Anđušić, Doužer 2, Ponitka, Kaminski 4 (3as)

FENERBAHČE: Motli 5, Hazer, Vilbekin 3, Papajanis 5, Mahmutoglu, Hejs-Dejvis 21 (5/5 za dva, 3/3 za tri, 2/2 penali, 3sk, 3as), Biberović 6, Mestoglu, Dorsi 12 (4as), Madar, Sestina 4

21:19

STATISTIKA POLUVREMENA

PARTIZAN: 11/19 za dva, 6/11 za tri, 7/7 penali, 12 skokova, 10 asistencija,, 6 izgubljenih, 3 ukradene

FENERBAHČE: 11/13 za dva, 9/19 za tri, 7/8 penali, 14 skokova, 14 asistencija, 4 izgubljene, 2 ukradene

"Moramo da se popravimo defnazivno, 56 poena je previše za poluvreme, moramo svi da budemo bolji, uključujući i mene", rekao je Naneli u pauzi između dva dela.

21:17

POLUVRIJEME

Završeno je prvo poluvreme, Fenerbahče na pauzi vodi - 56:47.

21:13

20' - TRIFUNOVIĆ

Trifunović je fauliran na šutu za tri, Itudis je pre toga tražio tajm-aut, a po povratku na parket je Uroš dao sva tri penala i spustio minus na jednocifren - 54:45.

21:10

19' - JARAMAZ, PA DEJVIS

Jaramaz pogađa prvi obruč na šutu za tri, a Hejs-Dejvis nastavlja da "sipa" na drugoj strani, Trifunović na to odgovara trojkom - 54:42.

21:09

18' - FAUL TRISTANA I POENI DEJVISA

Hejs-Dejvis dolazi do lakih poena u reketu, uz to ga Vukčević faulira, dao je 19 poena za 18 minuta igre - 51:39 za Fenerbahče.

21:08

17' - NEZAUSTAVLJIVI DEJVIS

Vilbekin asistira, a Hejs-Dejvis daje svoj 16. poen na meču. Kaminski poentira na drugoj strani u reketu - 46:37.

21:05

16' - VRAĆA SE KAMINSKI

Jaramaz "seče" kontru i faulira Dejvisa, pre toga Smailagić promašuje otvorenu trojku, posle čega ga menja Kaminski. Dorsi je zatim fauliran i dao je oba penala - 44:35.

Izvor: MONDO/U.Arsić

21:03

15' - VUKČEVIĆ 3/3!

Vukčević je napravio sjajan potez i iznudio faul Papajanisa na šutu za tri, pogodio je sva tri penala - 42:35 za Fenerbahče.

21:01

14' - TRISTAN I TARIK

Tristan Vukčević daje trojku, pa Tarik Biberović uzvraća istom merom u narednom napadu - 42:32.

21:00

13' - VILBEKIN ZA TRI

Vilbekin pogađa za tri uz zvuk sirene posle tajm-auta i vraća "+10" - 39:29.

20:58

13' - VUKČEVIĆ

Vukčević posle skoka dolazi do poena, a onda Smailagić pogađa iz teške pozicije - 36:29 za Fenerbahče. Itudis reaguje i traži minut odmora.

20:55

12' - TRI TROJKE!

Tri brze trojke Fenerbahčea, Hejs-Dejvis daje treću za novo dvocifreno vođstvo Fenerbahčea - 36:25. Tajm-aut za Obradovića.

20:53

11' - PAPAJANIS ZA TRI

DRuga četvrtina počinje trojkom Papajanisa, Avramović odgovara polaganjem - 30:25 za Fenerbahče.

20:51

STATISTIKA PRVE ČETVRTINE

PARTIZAN: 5/10 za dva, 4/6 za tri, 1/1 sa penala, 7 skokova, 6 asistencija, 5 izgubljenih, 1 ukradena lopta

FENERBAHČE: 8/10 za dva, 3/6 za tri, 2/3 penali, 6 skokova, 6 asistencija, 2 ukradene, 2 izugubljene lopte

20:50

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina, Partizan gubi, a Smailagić je dao pet poena u nizu - 27:23.

20:48

9' - AVRAMOVIĆ PREKIDA SERIJU!

Konačno poeni Partizana, posle više od tri minuta bez koša Avramović daje trojku - 25:18.

20:48

9' - FAUL DOUŽERA I POENI

Hejs-Dejvis poentira pod faulom Doužera i daje dodatno bacanje, nastavlja se serija Fenera, sad je 15:0, na semaforu je dvocifreno vođstvo - 25:15.

20:46

8' - MOTLI ZAKUCAVA

Izgubljena lopta Partizana, kontra i zakucavanje Motlija pored Smailagića, niko nije napravio faul da spreči kontru što je iznerviralo Željka, serija Fenera od 10:0 - 22:15.

20:43

7' - ČETVRTA IZGUBLJENA LOPTA

Mnogo grešaka Partizana, četiri izgubljene lopte za sedam minuta, Naneli baca loptu u aut, Željko ga menja, uvodi Trifunovića (19:15 za goste).

20:41

6' - PRVA PREDNOST FENERA

Prva prednost za Fenerbahče na utakmici posle koša Sestine u kontri u dva brza napada, Obradović traži minut odmora - 19:15 za goste.

20:38

5' - TROJKE SE REĐAJU!

Trojke na obe strane terena, Naneli i Jarmaaz sa jedne, Dorsi sa druge strane, Partizan vodi - 12:9!

20:36

3' - ZVIŽDUCI ZA MADARA

Svaki put kada Madar ima loptu u rukama čuju se zvižduci, Dorsi daje trojku - 5:5.

20:34

2' - ISPADA LOPTA KAMINSKOM

Motli poentira, Kaminskom ispada lopta posle dodavanja Ledeja u kontri - 5:2.

20:32

1' - SJAJAN START

Sjajan početak Partizana Kaminski pod faulom pogađa i daje dodatno bacanje za 5:0!