Crveno-bijeli preslišali Cibonu u Štark areni.

Crvena zvezda Cibona uživo prenos livestream ABA liga Izvor: MN PRESS
20:48

Zvezda opet sama na vrhu

Zvezda je ostvarila skor 9-1, ima trijumf više od drugoplasirane Igokee (8-2) i dva trijumfa više od Partizana, Budućnosti i Cedevita Olimpije (7-3).

Sljedeći meč crveno-bijeli igraće u srijedu, protiv Valensije u gostima.

20:43

Kraj utakmice - dominantna pobjeda Zvezde

Crvena zvezda Meridianbet razbila je Cibonu 84:56 i ponovo učvrstila svoju prvu poziciju na tabeli.

Američki centar Majk Tobi ubacio je 23 poena, uz šut za tri poena 3/4, Luka Mitrović u prvom dijelu meča ubacio je 11 poena i više nije bilo potrebe da se znoji, kao ni Miloš Teodosić, koji je do poluvremena podijelio šest asistencija i potom je odmarao do kraja.

Najviše vremena na parketu je proveo Šabaz Nejpijer, posustali plejmejker Crvene zvezde, koji je za to vrijeme uputio samo jedan šut i promašio ga, a na kraju meča je bio i izviždan od dijela publike, poslije dekoncentrisanog dodavanja ka Stefanu Lazareviću. Amerikanac je završio meč sa sedam asistencija.

20:17

Kraj 3/4, Zvezda vodi 61:43

Dalibor Ilić mogao je da uvede meč sa razlikom od 20 poena u 4/4, ali je promašio oba penala u posljednjim trenucima treće dionice. I pored toga, Zvezdina pobjeda ne dovodi se u pitanje.

19:54

Prve fotografije iz Štark arene

19:53

- Na poluvremenu, 46:29 za Zvezdu -

Sjajni Majk Tobi (2/2 za tri) sa 14 poena i Luka Mitrović sa 11 poena predvode crveno-bijele. Veliku podršku pruža im Miloš Teodosić, koji je u drugoj četvrtini podijelio većinu od svojih šest asistencija

19:35

Povećava se razlika crveno-bijelih - 39:21

Majk Tobi ubacio je čak 14 poena za 17 minuta. On i Luka Mitrović ubacili su čak 25 poena za malo više od četvrtine i po. Zvezda vodi

19:24

- kraj prve četvrtine, 21:16 -

19:15

8' Mitrović ušao u igru i u ritam - 18:11

Zvezdin centar ubacio je pet poena za dva minuta u igri, na šta je Cibona morala da reaguje tajm-autom na startu 8. minuta. Proleta je fenomenalno ušao u meč, donio Zagrepčanima vođstvo 11:10 u 5. minutu, ali je Luka Mitrović u međuvremenu ušao u igru i to se odmah osjetilo

19:04

2' Počelo je trojkama na obje strane

Rokas Gedraitis pogodio je za Zvezdu dvije u nizu, za 8:5, a Domagoj Proleta uzvratio mu je takođe sa dva pogotka, za izjednačenje 8:8

18:54

Zvezdin tim za večerašnji meč

Lazarević, Teodosić, Davidovac, Mitrović, Lazić, Simonović, Nejpijer, Tobi, Bolomboj, Ilić, Gedraitis, Dos Santos

18:53

Zvezda želi osvetu Ciboni

Prošle sezone, Crvena zvezda je izgubila bitku za prvo mjesto na tabeli ABA lige pred plej-of u velikoj mjeri i zbog šok-poraza protiv Cibone u Zagrebu. U haotičnom nastupu u Draženovom domu, Beograđani su te večeri šutnuli čak 41 trojku.

18:50

Zvezdina priprema za špansku turneju

Poslije večerašnjeg duela protiv Cibone, Zvezda će se spremati za odlazak u Španiju, gdje će biti nekoliko dana sljedeće nedjelje. Tim Janisa Sferopulosa u srijedu će gostovati Valensiji, a u petak Baskoniji u Vitoriji, što će biti i duel crveno-bijelih sa doskorašnjim trenerom, Duškom Ivanovićem.

Izvor: Kurir/Petar Aleksić