Valensija Partizan Evroliga uživo prenos livestream

Partizan gazi Evropom - pala je i Valensija!

Partizan je pobijedio i Valensiju, za peti uzastopni trijumf u Evroligi!

Valensija Partizan Evroliga uživo prenos livestream Izvor: MN PRESS

Partizan je pobijedio Valensiju u gostima 72:67, za nastavak serije evroligaških pobjeda na pet u nizu!

Borbeni, ratnički duel u hali "Fonteta" završen je onako kako su crno-bijeli htjeli, jer su imali potpuno pribranog Zeka Ledeja, da ih povuče u trećoj četvrtini sa velikih 12 poena, a potom i Kevina Pantera, da poslije driblinga ubaci važnu trojku, a potom i Džejmsa Nanelija, da zablista kada je bilo najvažnije.

Iako je u posljednjem minutu napravio prekršaj u napadu i dao Valensiji loptu na četiri poena razlike, sjajni šuter crno-bijelih odmah se iskupio fenomenalnom defanzivnom reakcijom, ukradenom loptom i polaganjem za nedostižnih "plus 6" crno-bijelih u hali "La Fonteta".

Od tog udarca se španski tim nije oporavio, a kada je pokušavao da stane na noge i da zakuva, Partizanova odbrana ponovo je bila savršeno skoncentrisana.

Poslije pet trijumfa u nizu, crno-bijeli sa snažnim vjetrom u leđa odlaze u goste najboljem evroligaškom timu i svom prošlosezonskom dužniku, Real Madridu.

Taj meč biće odigran u četvrtak u 20.45 časova i sigurno će biti spektakl koji će gledati svi ljubitelji evropske košarke.

23:10

Pogledajte ovaj Smailagićev potez!

23:09

Partizanova sledeća stanica - Madrid

Ekipa Željka Obradovića putuje iz Valensije u Madrid, na meč protiv Reala, koji je u utorak rutinski pobedio Crvenu zvezdu Meridianbet u Štark areni. Naravno, biće to meč koji će cela Evroliga pratiti, jer je prvi susret "kraljevskog kluba" i crno-belih od prošlosezonske, burne plej-of serije, odlučene u "majstorici".

Duel Real Madrid - Partizan počeće u četvrtak u 20.45. Madriđani je dočekuju kao lideri na tabeli, sa skorom 14-1, dok su crno-beli sada na 9-6.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

23:06

Pogledajte kako izgleda tabela!

Standings provided by Sofascore

23:06

"Meč viner" - Džejms Naneli!

Ubacio je 14 poena, uz tri asistencije, dve ukradene lopte i jako bitnim trojkama. Zek Ledej je takođe ubacio 14, a Kevin Panter odigrao je kapitenski i takođe u završnici ubacio jako važnu trojku. On je završio meč sa 13 poena. Pogađali su za Beograđane i Peri Doužer (9), Bruno Kaboklo (7), Frenk Kaminski (6), Mateuš Ponitka (5), Alen Smailagić (4)...

23:04

Kad je bilo najvažnije, odbrana pokazala zube!

Valensija je na pet razlike i u poslednjih 10 sekundi krenula po šansu da zakuva, ali je Partizanova odbrana pokazala snagu, zube i sprečila srpskog plejmejkera Stefana Jovića i saigrače da organizuju dobar napad.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

23:01

KRAJ - VELIKA POBEDA PARTIZANA!

Konačan rezultat je 72:67 za Partizan u "Fonteti", gde je Zek Ledej sa 12 poena u trećoj četvrtini poveo Beograđane ka pobedi, a onda je Džejms Naneli u završnici napravio odlučujuće poteze - ukradenu loptu i polaganje za trijumf. Željko Obradović čestita svakom igraču ponaosob i zaslužili su - nema duže serije pobeda u Evroligi u ovom trenutku!

23:00

Smailagić koristi jedno bacanje, Partizan vodi 72:67

Valensija ima loptu na 21,4 sekunde do kraja.

22:57

NANELI KRADE I POLAŽE U KOŠ!

Odmah se iskupio i dao koš koji bi mogao da reši meč!

Ukrao je loptu Valensiji, istrčao kontru i položio za vođstvo Partizana 71:65!

22:56

Faul Nanelija u napadu!

Koristio je ruku da se zagradi u prodoru, lopta je za Valensiju na 49,4 sekunde do kraja i pri rezultatu 65:69.

22:53

Zakucavanje Dejvisa, 65:69!

Lopta je za Partizan, na tačno minut do kraja!

22:50

KEVIN PANTER - TROJKA!!!!

Dribling u jednu, pa u drugu stranu, pa trojka! Partizan vodi 67:61! Još 1:50 do kraja!

22:50

38' Važan trenutak - koraci Inglisa!

Valensija je gubila 61:64 i išla po potencijalno izjednačenje, ali je Francuz napravio korake. Još 2:20 do kraja meča!

22:47

37' Alen Smailagić!

Trojka crno-belih posle sjajne akcije i protoka lopte! Kako važan koš, za vođstvo 64:59! Valensija ima čak 16 ofanzivnih skokova, ali crno-beli nalaze način da brane prednost.

22:46

36' Valensija se potpuno vratila

Košem Krisa Džonsa uz prekršaj, Valensija je prišla na 57:59 na četiri i po minuta do kraja

22:42

35' Opet Ledej - sada asistencija!

Našao je krilni centar centra, Frenka Kaminskog, za koš za 59:51 za Partizan u Valensiji!

22:38

32' Pi-Džej Doužer "grize" u odbrani

Amerikanac ima veliki doprinos u defanzivi i Alen Smailagić je zato imao šut za tri poena, za "plus 11", ali je promašio. Ostaje 55:47 za srpski tim.

22:32

Zek Ledej ne staje - 12 poena u 3/4!

Prepoznao je situaciju, pogodio za vođstvo 53:44 šutem jednom rukom preko Stefana Jovića. Spektakularna četvrtina krilnog centra crno-belih u "Fonteti".

22:25

Kakva rola Zeka Ledeja!

Ubacio je svih svojih 10 poena u 3/4, za vođstvo crno-belih 49:40! Maksimalna prednost Beograđana u "Fonteti".

22:19

Džejms Naneli!

Druga trojka, za vođstvo 44:39 u 26. minutu! U tvrdom, tvrdom meču jako bitni koš šutera crno-belih.

22:16

35' Partizan čuva prednost

Partizan vodi 41:39, a Alen Smailagić blista u odbrani!

Posle žalbe Smailagića na odluku sudije i oduzeti posed crno-belima, odlično je reagovao u odbrani i sprečio poene Španaca - i to u dva uzastopna napada domaćih!

22:10

Zek Ledej!

Posle nula poena u prvom delu meča, Partizanov krilni centar "vezao" je svojih 5, za prednost crno-belih 39:34 u 22. minutu.

21:53

STRELCI NA POLUVREMENU

VALENSIJA: Klaver 3, Puerto 4, Reuvers, Pradilja 5, Arostegi, Džouns 2 (4as), Ingliš 5 (5sk), Jović 3, Ture 2 (4sk), Hermanson, Robertson 6, Dejvis 4 (4sk)

PARTIZAN: Vukčević, Ledej (2sk), Panter 6 (4sk), Smailagić, Jaramaz, Naneli 7, Anđušić, Doužer 5, Ponitka 5, Kaminski 4 (3sk), Kaboklo 6

21:51

TEHNIČKA ZA MUMBRUA

Po završetku druge četvrtine, pre odlaska u svlačionicu Mumbru je dobio tehničku zbog žustrih protesta. To znači da će Partizan na početku drugog dela imati slobodno bacanje. Valensija na pauzi ima vođstvo od 34:33.

21:50

20' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Valensija vodi sa 34:33 u pauzi.

21:49

20' - PANTER POD FAULOM

Panter poentira pod faulom i daje dodatno bacanje - 33:32.

21:48

19' - KABOKLO

Kaboklo je iznudio faul, pa je dao oba slobodna bacanja, opet je nerešeno - 30:30.

21:45

18' - ŽELJKO JE LJUT!

Željko je ljut, Valensija je povela sa 30:28, a Obradović je tražio tajm-aut. Podigao je Doužera sa klupe i odmah mu daje instrukcije.

21:44

18' - SERIJA DOMAĆINA

Serija Valensije od 9:2 za izjednačenje - 28:28.

21:42

17' - NOVA TROJKA ROBERTSONA

Još jedna trojka Robertsona, Valensija je smanjila minus - 28:27 za Partizan.

21:41

16' - KAMINSKI

Posle tajm-auta Kaminski se sjajno snalazi i poentira, ali onda ostaje "zaglavljen" u odbrani i Pradilja poentira - 28:24 za Partizan.

21:39

16' - TROJKA I TAJM-AUT

Robinson daje trojku preko Jaramaza, a Željko traži minut odmora - 26:22 za Partizan.

21:35

15' - BRZOPLETOST

Brzopletos na obe strane terena, Kaminski promašuje, Valensija promašuje zicer, a sudije su stale da razgovaraju posle jedne "mrtve" lopte - 26:19 za Partizan.

21:32

14' - NANELI ZA TRI

Naneli ostaje sam i pogađa za tri, posle toga Ponitka poentira, tajm-aut Valensije - 26:19 za Partizan.

21:30

13' - TURE NAPRAVIO PROBLEM

Ture je napravio problem Partizanu, ofanzivni skokovi, poeni pod faulom i druga lična Kaminskog, pa promašeno dodatno bacanje - 21:19 za Partizan.

21:27

12' - TROJKA JOVIĆA

Stefan Jović pogađa za tri - 19:17 za Partizan.

21:22

10' - NANELI UZ ZVUK SIRENE

Naneli pogađa uz zvuk sirene, Partizan vodi posle 10 minuta igre - 19:14!

21:19

8' - KLAVER ZA IZJEDNAČENJE

Klaver je pogodio za tri i izjednačio - 12:12!

21:16

6' - FAUL KABOKLA

Kaboklo pravi prvu ličnu grešku, a Ingliš pogađa jedno od dva penala, Partizan vodi - 12:9.

21:07

4' - DOUŽER

Doužer je iznudio faul, pa je onda pogodio oba penala - 7:4 za Partizan.

21:05

3' - SJAJNA ODBRANA

Odlična odbrana Partizana, pa sjajno otvaranje Kabokla i zakucavanje - 5:2 za Partizan.

21:02

2' - PANTER ZA TRI

Prve poene na meču daje Panter, pogađa za tri - 3:0 za Partizan.

20:58

PETORKA PARTIZANA

Ovo je petorka Partizana: Doužer, Panter, Smailagić, Ledej, Kaboklo

20:31

Partizanova turneja - Španija, pa Hrvatska

Željko Obradović u ponedeljak je poveo ekipu na put na kojem će igrati na tri uzastopna gostovanja:

• Utorak - Valensija
  • Četvrtak - Real Madrid
  • Nedelja - Zadar
20:30

Partizan sa 13 igrača na putovanju

Košarkaši Partizana cele nedelje neće biti u Beogradu, a dok je Frenk Kaminski oporavljen i spreman da zauzme svoje mesto u avionu i u timu, Uroš Trifunović i Aleksa Avramović još su povređeni i nisu bili u stanju da putuju sa ekipom

20:30

Željko Obradović posebno govorio o Stefanu

Uoči gostovanja Valensiji, trener Partizana Željko Obradović naglasio je značaj Stefana Jovića za igru Valensije.

20:27

Dobro došli u tekstualni prenos

Partizan od 21 čas gostuje Valensiji u Evroligi, u utakmici u kojoj želi da produži seriju pobeda u najjačem takmičenju. Crno-beli za sobom imaju četiri trijumfa u nizu (Žalgiris, Armani, Monako i Efes) i u velikom su naletu na oba fronta. Da li će ta serija trajati i posle duela u "Fonteti" u Valensiji?