real partizan evroliga uživo prenos livestream sportklub

Partizan razbijen u Madridu! Bolan kraj pobjedničke serije, šampioni Evrope pokazali Željku šta ne valja!

Partizan izgubio od Reala u Madridu.

real partizan evroliga uživo prenos livestream sportklub Izvor: Irina R Hipolito / Shutterstock Editorial / Profimedia

Partizan je izgubio od Reala u Madridu - 91:75. Ni u jednom momentu meča srpski tim nije imao šansu da napravi iznenađenje. Pokazao je "kraljevski klub" zbog čega je aktuelni šampion Evrolige i zašto je trenutno prvi na tabeli kao glavni favorit za novu titulu.

Najbolji pokazatelj toga vidi se po minutaži koju je Željko Obradović dao najboljim igračima, Panter je igrao 23 minuta, Ledej 19, Doužer 14, sve to najbolje oslikava dešavanja na terenu i koliko dobro je igrao "kraljevski klub" u svojoj dvorani. Partizan se sa španske turneje vraća sa skorom 1-1, pošto je u utorak pobijedio Valensiju i nalazi se na četvrtom mjestu sa skorom 9-7.

REAL: Kozer 9 (3as), Fernandez 5, Abalde, Kampaco 10 (4as, 3 ukradene), Hezonja 14, Alosen, Rodrigez, Poarije 14, Tavares 6 (8sk), Ljulj 3, Endiaj 7 (5sk), Musa 23 (4sk)

PARTIZAN: Vukčević 12 (4sk), Ledej 7, Koprivica 11, Panter 4, Smailagić 7 (5sk), Jaramaz 2, Naneli 8 (4as), Anđušić, Doužer 2, Ponitka 4, Kaminski, Kaboklo 18

Dešavanja sa meča pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:30

KRAJ

Meč je završen, Real je ubedljivo slavio - 91:75.

22:27

39' - ŽELJKO OPET TRAŽI TAJM-AUT

Jaramaz je napravio faul, izvinjavao se zbog toga, pa je onda uspeo da se iskupi, ukradenom loptom, promašio je trojku, pa je Hezonja poentirao lako, a Obradović je onda tražio novi tajm-aut na 93 sekunde pre kraja - 91:68.

22:26

38' - VUKČEVIĆ ISKLJUČEN

Jasno je da je Real pobedio u Madridu, čeka se samo konačan rezultat, Koprivica je zakucao, a Vukčević je dobio dve tehničke u kratkom razmaku. Prvu zbog protesta, jer je tražio faul pre zakucavanja Koprivice, a onda je nastavio da se žali i dobio je i drugu. Izašao je sa terena i dobio aplauze sa tribina, jer je u Partizan došao iz Reala - 89:68.

22:24

38' - TAJM-AUT OBRADOVIĆA

Pogađa Hezonja, a Obradović traži minut odmora - 87:66.

Izvor: Irina R. Hipolito / Zuma Press / Profimedia

22:22

37' - POENI KOPRIVICE

Koprivica je iznudio faul, pa pogodio oba slobodna bacanja - 84:64.

22:18

35' - VELIKO VOĐSTVO REALA

Ponitka promašuje otvorenu trojku, Real ima veliku prednost - 80:59.

22:15

33' - ZAKUCAVA POARIJE

Poarije je zakucao, a Željko je ostavio najbolje igrače na klupi, Panter je među rezervistima i deluje da se neće vraćati na parket - 78:57. Na parketu su Jaramaz, Naneli, Ponitka, Vukčević i Koprivica.

Izvor: Irina R Hipolito / Shutterstock Editorial / Profimedia

22:11

32' - POEN UZ ZVUK SIRENE

Rudi Fernandez pogađa uz zvuk sirene, sudije su pokazale da se koš ne važi, publika protestuje - 78:53.

22:06

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Partizan ima ogroman zaostatak u Madridu - 76:51!

22:04

29' - ZAKUCAVANJE POARIJEA

Ledej poentira, a na drugoj strani Rodrigez dodaje do Poarijea koji zakcuava - 76:49.

22:03

29' - GREŠI LEDEJ

Ledej je napravio grešku u koracima, a onda je Kozer dao trojku - 74:47.

22:02

28' - ŽELJKO TRAŽIO "ČELENDŽ"

Željko Obradović tražio je "čelendž", tvrdi da je Musa napravio nesportsku ličnu kada je laktom u glavu udario Smailagića. Sudije su gledale snimak nešto duže i odlučile da nije bilo elemenata za nesportsku - 71:47.

22:00

28' - LEDEJ IZBLOKIRAN

Ledej je krenuo na zakucavanje, Poarije ga je blokirao, a onda se Ledej odlično postavio i iznudio faul u napadu - 71:47.

21:57

27' - NASTAVLJA SE DOMINACIJA REALA

Musa je poentirao, to je njegov 20. poen na meču, a Smailagić je prekinuo seriju Reala trojkom - 69:47.

21:56

26' - NESPORTSKA LEDEJA

Kozer je prošao i predomislio se, dodao loptu ka Endiaju, ali ga je tom prilikom Ledej udario u glavu. Sudije su odmah pokazale da je nesportska lična, a Farancuz je dao oba penala - 67:44.

21:53

26' - KAMPACO ZA "+21"

Kampaco daje dva slobodna bacanja, Real ima ogromnu prednost - 65:44.

21:50

24' - NANELI I KAMPACO

Poentira Naneli, a onda se Kampaco zaleće i lagano poentira pored Ponitke, a Endiaj daje trojku - 62:44 za Real.

21:47

23' - FAUL SMAILAGIĆA U NAPADU

Smailagić je uhvatio loptu i krenuo da je vrati u koš, sudije su pokazale da je tome prethodio faul u napadu, poentira Musa na drugoj strani - 55:42.

21:46

22' - TROJKA KABOKLA

Ponitka i Kaboklo igraju sjajnu akciju posle koje Bruno ostaje sam na šutu za tri i pogaža - 53:42.

21:44

21' - BLOKADA TAVARESA

Prvi napad u drugom poluvremenu imao je Partizan, Tavares je udaroi blokadu Naneliju, a onda je Kozer dao trojku - 51:36

21:41

"MNOGO IZGUBLJENIH LOPTI"

Obradović zna šta je problem Partizana u Madridu.

"Igrali smo bez energije, imali smo 10 izgubljenih lopti, ako toliko lopti bacite protivniku direktno u ruke, onda to nisu izgubljene lopte, već nešto drugo", rekao je Obradović.

21:31

STRELCI

REAL: Kozer 3, Fernandez 3, Abalde, Kampaco 6 (2as), Hezonja 7 (3sk), Alosen, Rodrigez, Poarije 4, Tavares 4 (4sk), Ljulj 3, Endiaj 2 (4sk), Musa 16 (3sk)

PARTIZAN: Vukčević 7, Ledej 5, Koprivia, Panter 4, Smailagić 2, Jaramaz, Naneli 2, Anđušić, Doužer 2, Ponitka 2 (4sk), Kaminski, Kaboklo 12 (3sk)

21:29

STATISTIKA NA POLUVREMENU

REAL: 13/18 za dva, 7/20 za tri, 1/4 sa penala, 17 skokova (12 u odbrani), 13 asistencija, 7 ukradenih, 5 izgubljenih

PARTIZAN: 11/19 za dva, 4/13 za tri, 2/2 sa penala, 19 skokova (14 u odbrani), 10 izgubljenih, 7 asistencija, 2 ukradene lopte

21:27

20' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Real vodi posle 20 minuta igre - 48:36.

21:25

19' - PROMAŠAJI

Promašuje Vukčević otvorenu trojku, a onda Kampaco promašuje polaganje. Real vodi - 48:34.

21:23

18' - POENTIRA TRISTAN

Pogađa Tirstna Vukčević, njegov peti poen - 45:34.

21:21

18' - TROJKA HEZONJE

Vratio je Mateo Kampaca na teren, a Hezonja daje trojku i tera Obradovića da traži tajm-aut - 45:32.

21:19

17' - SMAILAGIĆ!

Hezonja promašuje, a Smailagić u kontri poentira na drugi obruč i smanjuje zaostatak na 10 poena - 42:32.

Izvor: Profimedia

21:18

16' - PONITKA

Mini-serija Partizana,, poentira Ponitka, ali onda Poarije zakucava na drugoj strani - 42:28.

21:17

15' - ZAKUCAVA KABOKLO

Kaboklo zakucava - 40:26. Tražio je i faul, sudije se nisu oglasila.

21:14

14' - VELIKA PREDNOST ZA REAL

Real ima veliku prednost u Madridu - 40:24!

21:12

12' - MNOGO GREŠAKA

Mnogo grešaka Partizana, Hezonja nije uspeo da dođe do lopte da zakuca u kontri, a Smailagić je ušao u igru - 35:21.

21:10

12' - MUSA I KAMINSKI

Musa je promašio dodatno bacanje, Real je uhvatio loptu, Kaminski je faulirao Musu na prodoru, on je pogodio, a Frenk je izašao iz igre posle samo 69 sekundi provedenih na parketu. Džanan je dao dodatno bacanje - 33:19!

21:08

11' - SERIJA REALA!

Druga četvrtina započeta je serijom Reala koji nastavlja da uvećava prednost - 30:19. Nije se odigrao ni minut u drugom kvartalu, Obradović je odmah tražio tajm-aut.

21:04

ŽELJKO PROTESTUJE KOD SUDIJA

Protestovao je Željko Obradović posle prve četvrtine kod sudije Lotermozera, tvrdio je da je Ledej fauliran u poslednjem napadu.

21:03

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Kaboklo je faulirao Tavaresa i to je prvi faul Partizana u odbrani. Centar Reala promašio je oba penala, ali je Kozer uspeo da se izbori za novi napad koji domaći tim nije realizovao. Poslednji napad u četvrtini imao je Partizan, Ledej ga nije iskoristio Real posle 10 minuta ima prednost - 26:19.

21:00

9' - KABOKLO I PANTER

Kaboklo daje trojku, Panter pogađa za dva - 26:19.

20:58

9' - TAVARES ZAKUCAVA

Ledej pravi grešku u koracima, a onda Tavares zakucava na dodavanje Kampaca za dvocifrenu prednost Reala - 24:14.

20:57

8' - KAMPACO ZA TRI

Kampaco pogađa trojku za seriju Reala od 10:2 i vođstvo domaćina u Madridu - 22:14.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

20:55

8' - FAUL DOUŽERA U NAPADU

Prvi faul na meču Partizan je napravio u napadu, Doužer je pokrenuo kontru, odgurnuo je Kampaca koji je pao na parket, sudije su pokazale da je faul - 19:14 za Real. Obradović traži minut odmora.

20:54

7' - BEZ FAULA PARTIZANA

Kampaco pogađa trojku za vođstvo Reala 19:12. Partizan za sedam minuta nije napravio nijedan faul.

20:52

5' - MUSA SE RASPUCAO

Džanan Musa je najraspoloženiji u Madridu, dao je već devet poena i doneo vođstvo Realu - 12:10.

20:50

4' - TROJKA LEDEJA

Ledje pogađa za tri i tako odgovara na trojku Muse - 8:7 za Partizan.

20:50

3' - KAMPACO SE SVAĐA SA SUDIJAMA

Kampaco je krenuo u prodor, promašio je, okrenuo se ka sudijama i bunio se što nije suđen faul, potom je faulirao Ledeja i nastavio da raspravlja sa arbitrima - 5:4 za Partizan.

20:48

2' - TROJKA KABOKLA

Kaboklo jedini poentira u timu Partizana, dao je i trojku - 5:2 za Partizan.

20:46

1' - KABOKLOVI PRVI POENI

Meč je počeo košem Muse, a onda se u strelce upisao Kaboklo na drugoj strani - 2:2.

20:41

PETORKA PARTIZANA

Partizan kreće meč u petorci: Doužer, Panter, Anđušić, Ledej, Kaboklo. Za razliku od prethodnih mečeva nema Smailagića u startnoj petorci, već kreće Anđušić.

20:30

IGRAČI SU NA PARKETU

Igrači su na parketu i zagrevaju se pred početak meča.

20:19

KOLIKO POENA DAJE PANTER?

Koliko poena će dati Panter u Madridu? To pitanje postavila je Evroliga na svom zvaničnom profilu. Uglavnom su odgovori navijača bili da će dati 20 i više poena...

20:13

PANTER: BIĆE DOBRA UTAKMICA

Kevin Panter imao je kratku izjavu pred meč.

"Biće to dobra utakmica. Očigledno je da je svi jedva čekaju. Dva tima koji igraju veoma dobro u Evroligi u ovom trenutko, tako da bi trebao meč da ima veliki takmičarski naboj", rekao je Panter.

20:00

PORAZ VETERANA PARTIZANA

Pre meča odigrana je utakmica između veterana Partizana i Reala, slavili su Madriđani - 71:67.

19:46

ŽELJKO HVALI KAMPACA

Željko Obradović hvali Real i Kampaca.

"Pričati o tome kakav Real ima kvalitet, svima dobro je poznato. U odnosu na roster koji su imali prošle godine dodali su fantastičnog plejmejkera Kampaca, koji je pokretačka snaga ovog tima, uz sav kvalitet tima koji su imali. Rezultati najbolje govore na koji i na kakav način igraju u Evroligi i ACB. Očekuje nas zahtevna utakmica. Treba da zaboravimo utakmicu sa Valensijom potpuno i izađemo pred Real Madrid, da damo sve od sebe i energetski budemo na nivou kao protiv Valensije defanzivno, napadački da igramo bolje i što je jako bitno – da pogađamo otvorene šuteve. Probaćemo i probali smo da neke stvari postavimo, da neke ispravimo. Neke stvari koje su jako bitne za utakmicu sa Realom", rekao je Obradović.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

19:35

STANJE NA TABELI

Kada je u pitanju stanje na tabeli Real je ubedljivo prvi (14-1), dok je Partizan na četvrtoj poziciji sa skorom 9-6 i serijom od pet uzastopnih evroligaških pobeda.

Standings provided by Sofascore

19:29

MEČ POSLE TUČE

Duel Reala i Partizana u Madridu od prošle sezone biće upamćen i po tuči koja je izbila u toj dvorani tokom meča plej-ofa. Tada je došlo do potpunog haosa na terenu i do suspenzija. Partizan se vratio u Beograd sa vođstvom od 2:0 u seriji, ali je španski tim na kraju prošao na fajnal-for...