partizan virtus evroliga uživo prenos livestream

Muk u Areni, bolan poraz Partizana!

Partizan izgubio u dramatičnoj završnici od Virtusa!

partizan virtus evroliga uživo prenos livestream Izvor: MN PRESS

KK Partizan izgubio je od Virtusa 75:77 u evroligaškom spektaklu pred Novu godinu u krcatoj Štark areni. Tim Željka Obradovića uspjevao je da nekoliko puta kroz meč istopi maksimalno vođstvo gostiju od 13 poena razlike, ali nije imao prije svega preciznosti da prevede vođstvo na svoju stranu. Nije to uspio ni u posljednjem trenutku meča, kada je Frenk Kaminski šutnuo trojku za pobjedu i lopta je stala na obruču.

Džejms Naneli bio je "motor" crno-bijelih kroz čitav meč, povremeno su mu pomagali zapaženi rezervisti Ognjen Jaramaz i Frenk Kaminski, ali bez napadačkog doprinosa Zeka Ledeja (1/8 šut iz igre) i Kevina Pantera (0/4 za tri), crno-bijeli nisu uspjeli. I imali bi probleme i protiv lošijih i slabije rangiranih timova od trenutno trećeplasiranog sastava na tabeli Evrolige.

20:49

Pogledajte slike iz Štark arene

20:49

Šta sada čeka Partizan?

Crno-beli će završiti 2023. godinu utakmicom ABA lige protiv Mornara u Baru, u subotu 30. decembra. U prvoj nedelji 2024. igraće "duplo" kolo Evrolige i čekaju ga mečevi protiv Asvela u Štark areni pred Grobarima 2. januara, a dva dana kasnije i treći ovosezonski "večiti" derb, s tim da će u njemu Crvena zvezda biti domaćin.

20:48

Strelci:

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 5, Panter 12, Jaramaz 12, Naneli 19, Anđušić, Koprivica, Doužer 5, Ponitka 2, Kaminski 10, Kaboklo 10

VIRTUS: Kordinije 9, Lundberg 16, Belineli 13, Pajola 1, Dobrić, Maskolo, Kejkok 4, Šengelija 10, Heket 10, Polonara, Danston 3, Abas 10

20:46

Italijani u vrhu tabele Evrolige

Virtus je ovim trijumfom ostao u trci sa drugoplasiranom Barselonom i odlazi iz Štark arene sa učinkom 12-5, dok je Partizan na skoru 9-8. Pogledajte tabelu:

Standings provided by Sofascore

20:44

Heroj Virtusa - Ife Lundberg

Ubacio je sedam poena u završnici, ukupno 16 i pogodio je verovatno prelomni koš - preko Zeka Ledeja, za vođstvo "plus 3" na pola minuta do kraja

20:43

Zapažene role Jaramaza i Kaminskog, ali...

Snažan impuls crno-belima sa klupe dali su rezervisti Frenk Kaminski (10 poena) i Ognjen Jaramaz (12 poena, 6 skokova) i održavali su Partizan "iznad vode" kad se Virtus odlepljivao do maksimalnih 13 poena prednosti. Ipak, Partizan ni u jednom trenutku nije uspeo da prebaci vođstvo na svoju stranu.

20:41

Džejms Naneli ostao bez pomoći saigrača

Partizan je propustio mnogo šansi u duelu protiv čvrstih, "tvrdih" Italijana. Zek Ledej konstantno je promašivao i u momentima odluke (1/8), Kevin Panter takođe je promašivao otvorene šuteve sa distance (0/4), a najveći problem bilo je isključenje Pi-Džej Doužera uoči završnice, posle četiri lične greške i kontakta sa sudijom.

Džejms Naneli odigrao je hrabro, bio apsolutni lider crno-belih, ali njegovih 19 poena nisu bili dovoljno za novogodišnju pobedu u Evroligi

20:38

Šta se dogodilo na kraju

Partizan je na kraju velike drame imao šansu da pobedi, Frenk Kaminski je posle driblinga uputio šut za trijumf, ali je pogodio samo "prvi" obruč. Crno-beli su tako pali u poslednjem meču u Evroligi u 2023. godini.

20:37

KRAJ - PORAZ PARTIZANA!

Frenk Kaminski je promašio šut za pobedu, Virtus je pobedio 75:77!

20:36

LOPTA JE ZA PARTIZAN, IMA NAPAD ZA POBEDU!

Još 3,5 sekunde do kraja!

20:35

ŠTA SE SADA DOGAĐA!?

Panter pogađa prvo (75:77), promašuje drugo, a sudije dosuđuju "mrtvu" loptu, posle duela dvojice igrača. Još 4,7 sekundi do kraja!

20:33

Još penala za Pantera, sudije gledaju snimak!

Virtus vodi 77:74, a kapiten crno-belih izvešće dva penala.

Procenjivali su arbitri da li je bio nesportski prekršaj na kapitenu Partizana, pa su ostali pri prvobitnoj odluci.

20:32

Belineli 2/2 sa penala, 74:77

Partizan ima napad na 10 sekundi do kraja

20:30

Panter koristi bacanja! Još 10 sekundi!

Kevin Panter iznudio je prekršaj Kordinijea i iskoristio oba penala - 74:75. Još 10,8 sekundi do kraja.

20:29

Važan koš Lundberga - preko Ledeja, u padu!

Ubedljivo najbolji igrač Virtusa u završnici pogađa posle prodora, za 72:75! Još 18 sekundi do kraja, a Željko Obradović zove tajm-aut.

Lundberg je postigao sedam poena u 4/4 meča.

20:27

PARTIZAN PROPUŠTA DVE ŠANSE, 72:73!

Naneli krade loptu Šengeliji, Zek Ledej opet promašuje šut za tri (1/8 iz igre), a Bruno Kaboklo pravi faul u napadu! Lopta je za Virtus na 39 sekundi do kraja.

20:25

Naneli! Partizan na "minus 1"

Brzi napad crno-belih, prodor sjajnog beka i polaganje za 72:73. Trener Virtusa Luka Banki pozvao je tajm-aut. Još minut i 11 sekundi do kraja utakmice.

20:24

Šansa za Partizan!

Danijel Heket promašio je "otvorenu" trojku pri rezultatu 70:73, na 1:25 do kraja!

20:22

Partizan bez rešenja za odbranu Virtusa

Naneli utrčava u reket, izbacuje loptu u aut, posed je za Virtus. Očigledno je koliko fali crno-belima isključeni Pi Džej Doužer.

20:21

38' Virtus na "plus 5"

Ife Lundberg iznudio je prekršaj i dva penala, za 68:73 na dva i po minuta do kraja.

20:17

38' Heket se vratio i u stanju je da igra

Italijani vode 71:68 na tri minuta do kraja. Plejmejker Virtusa stao je na povređeni skočni zglob, utrčao u reket, iznudio faul i dva slobodna bacanja.

20:16

37' Izlazi lopta iz Virtusovog koša!

Zek Ledej promašio je šut za preokret - iako je imao dovoljno prostora na distanci. Amerikanac večeras šutira 1/7, ali ima i dalje dovoljno vremena da to popravi.

20:14

FRENK KAMINSKI!

Amerikanac pogađa trojku za 68:69, na startu 37. minuta! Crno-beli su potpuno otvorili završnicu meča, a ekipe odlaze na zasluženi odmor, zbog TV tajm-auta.

20:12

36' Jaramaz drži Partizan u igri!

Istrčao je kontru, položio loptu za 65:76, na četiri i po minuta do kraja! Konačno je Partizana na posedu zaostatka!

20:09

34' Virtus na "plus 7"

Virtus povećava vođstvo na 67:60 na šest i po minuta do kraja. Ovom košu prethodili su promašaji crno-belih - Naneli i Anđušić ne pogađaju trojke, Kaminski zakucavanje...

20:08

33' Kaminski gubi loptu, Obradović je vraća crno-belima

Uspeo je čelindž trenera Partizana na sedam i po minuta do kraja, pri rezultatu 60:65. Nije se odbila lopta u aut od noge Kaminskog

20:05

Trojka na trojku, čeka nas DRAMA!

Frenk Kaminski je "vezao" 5 poena o postavio 60:65 na osam i po minuta do kraja! Crno-beli opet kreću u ofanzivu, pred odlučujuću fazu meča.

20:02

- Kraj treće četvrtine -

Džejms Naneli je izgubio loptu, ali Avudu Abas srećom po crno-bele nije stigao da to kazni. Ostaje "plus 5" za Virtus pred poslednjih 10 minuta.

20:00

30' Jaramaz spasava, Kaminski čašćava!

Ognjen Jaramaz pogodio je svoju drugu trojku za 55:59,  a onda je Kaminski prekršajem "častio" Pajolu penalima. Iskoristio je Italijan samo drugi penal, za 55:60.

19:59

29' Virtus odlazi na "plus 7"

Avudu Abas kaznio je Doužerov faul pogocima sa penala za 52:59. u pretposlednjem minutu 3/4.

Imao je Partizan veliku šansu na "minus 4" na kraju 28. minuta, kada je Ledej u ranoj fazi napada šutnuo trojku. Od tog trenutka, crno-behli us opet ušli u problem.

19:54

29' ŠOK - KRAJ ZA DOUŽERA!

Četvrta lična greška, pa odmah i tehnička za Partizanovog košarkaša i ujedno i kraj utakmice! Dok Virtus vodi 56:52, sudija je pokazao da ga je Doužer dodirnuo po ruci.

19:52

Prekinut meč - povreda Danijela Heketa!

Plejmejker Virtusa leži na terenu i očigledno je povređen. Osetio je bol u skočnom zglobu desne noge i deluje da neće moći da nastavi meč. Sjajni plejmejker odigrao je do sada 20 minuta, ubacio šest poena, podelio četiri asistencije, uz tri ukradene lopte.

19:49

26' Jaramaz drži Partizan u igri!

Dopušta Virtus Ognjenu da šutne, a on to kažnjava! Trojka za 50:54!

19:46

25' Panteru ne ide, ali tu je Naneli - tu je i Partizan!

Partizan se vratio na samo četiri poena razlike, 45:49!

Ostao je potpuno sam na distanci, ali je i promašio Kevin Panter, a onda je Džejms Naneli uhvatio ofanzivni skok i postigao svoj 16. poen!

19:43

24' Partizan se podiže!

Crno-beli na "minus 8" (41:49)

Džejms Naneli ubacuje "pogačicu" da nekako probudi crno-bele, a onda je hala eksplodirala posle trojke Zeka Ledeja!

19:42

22' Virtus ponovio "plus 13"

Ajzeja Kordinije pogodio je trojku za vođstvo Vifrtusa 49:36, dok je Frenk Kaminski upisivao svoje prve minute večeras na terenu

19:39

Loš start Partizana na startu drugog poluvremena

Partizan nije iskoristio posed na startu treće četvrtine, dok su Šengelija i Belineli pogodili za dva i za tri i stvorili su "+10" nakon čega je Obradović reagovao i tražio tajmaut.

19:29

Statistika na poluvremenu

Partizan: Kevin Panter 3 (2 faula, 3 izg lopte), Ognjen Jaramaz 4, Džejms Naneli 12, Pi Džej Doužer 5, Ponitka 2, Kaboklo 10. Timski 11/19 za dva, 3/9 za tri, 5/9 sl. bacanja, 15 skokova (9-6), 5 asistencija, 3 ukradene, 9 izgubljenih lopti

Virtus: Kordinije 4, Lundberg 9, Belineli 5, Kakok 4, Šengelija 6, Heket 6, Danaston 1, Abas 6. Timski: 9/15 za dva, 6/14 za tri, 5/6 sl. bacanja, 13 skokova (9-4), 12 asistencija, 6 ukradenih, 7 izgubljenih lopti

19:22

Partizan nervozan, gubi 36:41

Željko Obradović prigovarao je sudiji nakon što je Mateuš Ponitka promašio pretežak šut za tri poena uz zvuk sirene. Prethodno je Ognjen Jaramaz asistirao Brunu Kaboklu za 36:41 i sa tim rezultatom ekipe su otišle na pauzu.

19:21

Evo zašto je kasnio Partizanov meč

Košarka je morala da čeka, a utakmica Partizan - Virtus kasnila je nekoliko minuta. Razlog je veći kod košarke. Pogledajte kako je to izgledalo:

19:13

17' Heket je u ritmu, Virtus na "plus 13"

Virtusov veteran donosi maksimalno vođstvo gostima u 16. minutu, 41:28. Bruno Kaboklo mu je odmah uzvratio trojkom za 10 razlike, pa Virtus sada vodi 41:31.

19:10

15' Partizan opet kreće u napad

Ognjen Jaramaz pogodio je za 27:34 u 15. minutu, a sada je trener Virtusa Luka Banki pozvao tajm-aut. Ako je meč do sada protekao u serijama oba tima, onda je sada na redu Partizanov napad.

19:05

13' Virtus kažnjava nepostavljenu odbranu crno-belih

Ife Lunberg pogodio je za 31:25, a Avudu Abas za 34:25, dok je na terenu prvi put Akile Polonara, košarkaš koji je pobedio rak i vratio se košarci. Željko Obradović zove tajm-aut nakon serije gostiju 11:2.

19:03

13' Šengelija podiže Virtus sa poda

Italijani su nekoliko minuta bili bez reakcije na Partizanov juriš, a sada je Gruzijac iz reketa pogodio za 28:23 u 13. minutu.

19:01

12' Nerešeno je, ali tu je i jedan problem!

Džejms Naneli promašuje, a tu je Kaboklo, da pogodi za 23:23! U momentu velikog naleta crno-belih, Pi Džej Doužer zaradio je treću ličnu grešku.

18:59

10' Partizan pali motore!

Trojke Pi-Džej Doužera (15:21) i Džejmsa Nanelija (18:23) pokrenule su crno-bele i raspevale tribine na kraju nervozne prve četvrtine. Partizan se "probudio"!

18:51

8' Partizan u problemu, raste vođstvo Virtusa!

Ponovo je "pukla" odbrana crno-belih, a sada je to iskoristio Danijel Heket, trojkom za 10:19. Željko Obradović mora da reaguje.

18:47

6' Panter već ima dva prekršaja

Dok Virtus vodi 12:7 posle trojke Marka Belinelija, kapiten crno-belih mora da obrati pažnju na prekršaje.

18:44

5' Uspeo čelindž Bankija, Virtus vodi 9:6

U često "seckanoj" igri prekršajiima i odlukama sudija, oba tima vrše pritisak na arbitre. Na prvom TV tajm-autu, Italijani imaju prednost zahvaljujući košu Marka Belinija za 6:9.

18:36

3' Egal početak meča, 4:5

Posle zakucavanja Bruna Kabokla (4:4), evroligaški veteran Brajan Danston doneo je gostima vođstvo 5:4. On je u ovoj dvorani postao prvak Evrope sa Anadolu Efesom.

18:30

Poletele plišane igračke na teren

U okviru humanitarne akcije, navijači Partizana bacili su veliki broj plišanih igračaka na teren. Lepa slika, zbog koje će meč verovatno kasniti minut-dva. Čak i četkama čiste igračke i sklanjaju ih sa terena crno-belih

18:06

Tu je i Igor Duljaj

Trener Partizanovih fudbalera i ljubimac Grobara Igor Duljaj došao je u Štark arenu

18:04

Virtus ima drugog najkorisnijeg igrača Evrolige

Tornike Šengelija, krilni centar Virtusa, deli sa Majkom Džejmsom prvo mesto u prosečno ostvarenom indeksu korisnosti, sa učinkom 21,1! Takođe, on je i peti skakač Evrolige, sa 6,6 uhvaćenih lopti po meču.

Izvor: Profimedia

18:01

Virtus odmah iz Reala i Barselone!

Kao i Partizan, Virtus je u prošlom kolu doživeo poraz kojim je prekinuta njegova serija pobeda. Izgubio je od Valensije u gostima (71:79), a prethodno je pobedio Olimpijakos (69:67), Baskoniju (91:81), Makabi (100:90), Barselonu (80:75)... Tim Luke Bankija došao je u Beograd sa sjajnim plasmanom na tabeli, na kojoj zauzima treće mesto sa skorom 11-5, kakav ima i Barselona. Partizan je trenutno šesti sa učinkom 9-7.

Izvor: MONDO/Nebojša Marković

17:58

Partizan igra bez trojice igrača

Partizan bez trojice igrača - Alekse Avramovića, Alena Smailagića, kao i dugo odsutnog Uroša Trifunovića, koji je počeo da trenira, ali još ne može da igra. "BIli smo sedam dana van Beograda, izgleda je ostavilo posledice, a to se videlo na utakmici u Zadru. Kako god, zadovoljni smo, srećni smo što smo ponovo u Areni, da ćemo igrati protiv tima koji je u izvanrednoj formi i koji ima izuzetan kvalitet. Moraćemo da odigramo jako dobro kako bismo ostvarili dobar rezultat. Virtus igra odlično. Sve se zna. Ko su igrači koji su prva opcija u napadu. U odnosu na protivnika postavljaju neke stvari, što u krajnjoj liniji svi radimo", rekao je Željko Obradović.

17:56

Meč ima i humanitarni karakter

KK Partizan pozvao je sve navijače da ponesu plišane igračke i da ih bacanjem u teren na početku pesme "Da volim crno-bele" doniraju socijalno ugroženim mališanima. I ne samo to, svaka igračka će imati i dodatnu novčanu vrednost, jer će kompanija NIS za svaku igračku donirati novac koji će potom biti usmeren na nabavku tople odeće i obuće za socijalno ugroženu decu, kao i za druge društveno-odgovorne akcije.

17:54

Dobro došli u tekstualni prenos

Partizan od 18.30 časova dočekuje Virtus pred Grobarima, u poslednjoj evroligaškoj utakmici u 2023. Bila je ovo sjajna godina za crno-bele i sigurno će želeti da se od nje u Evropi oproste na najlepši način, a uz to i mnogo važnije - da nastave trku za što bolji plasman i još jedan ulazak u Top 8 fazu.