Crvena zvezda Fenerbahce uzivo prenos Sport klub livestream

Istorijska pobjeda Crvene zvezde u Istanbulu! Pao Fenerbahče pred Partizan!

Crveno-bijeli trijumfovali na teškom gostovanju u "Ulker sports areni" u Istanbulu.

Crvena zvezda Fenerbahce uzivo prenos Sport klub livestream Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda Meridianbet pobijedila je Fenerbahče u Istanbulu 85:76 (18;26, 16:9, 23:22, 28:19) i prvi put ga savladala u njegovoj "Ulker sports areni". Poslije svih devet poraza u međusobnim mečevima! Na čelu sa sjajnim Džoelom Bolombojem (24 poena), a bez povrijeđenog lidera u reketu Luke Mitrovića, Zvezda je prije svega čvrstom igrom, jakom odbranom nanijela Fenerbahčeu dvostruko bolan poraz - prvi na domaćem terenu ove sezone u Evroligi i prvi od dolaska Šarunasa Jasikevičijusa sredinom decembra.

Kapiten Branko Lazić dao je odlučujući impuls crveno-bijelima u trećoj četvrtini, kada je Fener drugi i posljednji put poveo dvocifrenom prednošću. Najprije je "uštopovao" Skotija Vilbekina nakon što je "vezao" dvije trojke, a onda je na talasu Zvezdine bolje igre počeo i da pogađa na drugoj strani. A, kada je to radio, Zvezda je najprije izjednačila krajem treće četvrtine, početkom posljednje dionice je i povela i sve do penal-završnice je povećavala tu prednost.

Odbranom sa preuzimanjem, koja je očigledno opredjeljenje trenera Janisa Sferopulosa, Zvezda je napravila problem Fenerbahčeu, iznenadila ga i napravila najveću pobjedu ove sezone. U meču karijere Džoela Bolomboja pokazala je da je "živa" i pred naredni bitni meč - protiv Partizana u četvrtak u Štark areni od 20 časova.

21:20

Mitrović van tima, Topić zaigrao, bez Gilespija, pa i Davidovca...

Najbolji igrač Zvezde ove sezone Luka Mitrović nije bio dio sastava zbog povrede koljena, mladi Nikola Topić zaigrao je u Evroligi i ubacio četiri poena, uz četiri asistencija za 19 minuta na terenu.

Novajlija Fredi Gilespi igrao je samo nekoliko minuta u prvom dijelu meča, dok je trener Janis Sferopulos "skratio rotaciju" i ostavivši Dejana Davidovca na klupi u drugom dijelu meča, nakon što za 17 minuta nije postigao koš.

21:18

Statistika!

FENERBAHČE: Motli 11, Vilbekin 14, Šanli 3, Papajanis, Mahmutoglu, Hejs-Dejvis 21, Biberović 4, Gudurić 3, Dorsi 8, Kalates 2, Madar 8, Sestina 2.

ZVEZDA: Teodosić 6, Hanga 12 (2/3 za tri), Davidovac, Lazić 8 (2/3 za tri), Tobi 3, Bolomboj 24 (6 sk), Ilić, Nedović 7, Gedraitis 19 (2/5 za tri, 7 sk), Gilespi.

21:18

Zvezdin napredak na tabeli

Crveno-bijeli imaju skor 7-11 poslije svoje druge pobjede u gostima u Evroligi (prva je bio meč protiv Makabija u "Pioniru"). Prije svega dobrom i konkretnom igrom dali su navijačima razlog za optimizam, više nego pogled na tabelu. Sljedeći meč crveno-bijeli igraće u četvrtak, protiv Partizana, na svom terenu.

Standings provided by Sofascore

20:57

Prvi poraz Šarunasa Jasikevičijusa na klupi Fenerbahčea

Pre manje od tri nedelje Litvanac je preuzeo tim za koji je igrao pre 13 godina, a večeras je doživeo prvi poraz na njegovoj klupi. Fenerbahče ima skor 10-8.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

20:55

Fener dva puta vodio dvocifrenom prednošću

U 10. minutu, Fenerbahče je vodio 28:18, a u trećoj 55:45. U obe situacije, Zvezda se vratila pre svega čvrstom odbranom. U drugoj četvrtini Fener je postigao samo devet poena, a u trećoj je kapiten Branko Lazić ušao sa klupe posle dve trojke Skotija Vilbekina i potpuno obuzdao napadačkog vođu Fenerbahčea. Kada je iskusni bek počeo da pogađa na drugoj strani početkom poslednje četvrtine, Zvezda je uveliko počela da "lomi" tim Šarunasa

20:52

Zvezda je pobijedila odbranom

Crveno-beli su sabrali čak 36 timskih skokova, naspram Fenerova 32, a kako su čuvali reket dokazuje i podatak o šutu za dva pena domaćih, 13/31. U takvoj situaciji, Zvezda je mogla da živi i sa veoma dobrim šutem domaćih i sa njihovim napadačkim serijama, zasnovanim na pogocima iz daljine (13/27)

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

20:50

Zvezdini "meč vineri" i Nedović, Teodosić

Oba člana srpskog bekovskog tandema ubacila su u poslednjoj četvrtini po jednu važnu trojku.

Izvor: Kurir/Petar Aleksić

20:49

Kakva noć Džoela Bolomboja

U "Ulker sports" areni ubacio je čak 24 poena, uz šest skokova i osam iznuđenih prekršaja.

20:46

Džoel Bolomboj odigrao meč karijere!

Zvezdin centar ubacio je čak 26 poena, dominirao pod košem i oborio svoj evroligaški rekord. Njegov bez dileme najbolji meč u Zvezdi

20:45

Prvi poraz Fenera u Evroligi kod kuće!

20:44

KRAJ, ZVEZDA JE POBIJEDILA FENERBAHČE!

Pobeda sezone crveno-belih 85:76 i prvi trijumf u dvorani Fenera, posle skora 0-9!

20:43

Vilbekin smanjio na 75:81, Nedović odbio nalet

Košem srpskog beka, Zvezda vodi 83:75 na 29 sekundi do kraja.

20:38

40' Fener smanjuje na 72:79, Sferopulos reaguje

Posle trojke Sertača Šanlija, trener Zvezde okuplja ekipu kraj klupe. Još 46 sekundi do kraja.

20:36

Zvezda vodi 79:67!

Adam Hanga pogodio je jedno slobodno bacanje, na minut i 20 do kraja. U Istanbulu je potpuni muk.

20:33

Gedraitis za velikih "plus 11" u Istanbulu!

Zvezda vodi 78:67 na 1:57 do kraja! Fener kreće u napad.

20:32

Nedović gubi loptu, Lazić izlazi, Kalates čašćava!

Na tačno dva minuta do kraja, Zvezda vodi 76:67!

Nik Kalates je uzeo loptu posle kontre Nedovića, Lazić ga je faulirao petim prekšajem, a "plej" Fenera promašio je oba faula.

20:30

38' MILOŠ TEODOSIĆ! KAKO BITNA TROJKA!

Zvezdin plejmejker pogađa trojku, za velikih 76:67, na 2:26 do kraja!

Šarunas Jasikevičijus traži tajm-aut!

20:28

38' Promašuje i Nedović, a onda se iskupulje - 67:73!

Nije pogodio trojku, ali se postavio tamo gde je Džonatan Motli hteo da prođe i iznudio je faul u napadu centra Fenerbahčea. Glasni protesti publike, na 2:39 minuta do kraja.

20:28

37' Hanga promašuje, Kalates kažnjava - 67:73

Trojkom je hteo Mađar da približi Zvezdu pobedi, promašio je, a Nik Kalates je odmah poentirao iz prodora.

20:25

36' Vrijeme prolazi, Zvezda vodi! 73:65.

Jago je u poslednjem trenutku našao rešenje, dodao Bolomboju, a on iznudio prekršaj i postavio svoj evroligaški rekord, sa 22. poenom.

20:23

35' Zvezda brani vođstvo - Gedraitis!

Litvanac je na tačno pet minuta do kraja sa mnogo osećaja pogodio za Zvezdinih 71:63!

20:21

Nedović preuzima odgovornost - trojka!

Pogodak iz daljine, za velikih 69:61 za Zvezdu na 6:15 minuta do kraja!

20:16

Opet Branko Lazić - TROJKA!

Crveno-beli code 66:60 posle zakucavanja Majka Tobija na 7:38 do kraja! Zvezdin kapiten razbija Fener u ovim trenucima, na obe strane terena. Šarunas Jasikevičijus traži tajm-aut.

20:14

Zvezdina serija 11:0, Lazić pogađa!

Kapiten Zvezde ostao je na terenu i sa četiri lične greške i doneo je prednost 61:57 crveno-belima, na 9 minuta do kraja.

20:13

Zvezda vodi, Jago Dos Santos, 59:57!

Brazilac je našao prostor u reketu i pogodio posle okreta, za Zvezdinu prednost 59:57.

Međutim, Zvezda ima problem, jer je Branko Lazić zaradio četvrtu ličnu grešku, a Zvezdina trenutna serija krenula je upravo njegovim povratkom na teren u 3/4.

20:10

Neriješeno na kraju 3/4!

Na kraju treće četvrtine, 57:57!

Rokas Gedraitis iznudio je prekršaj Papajanisa na 1,1 sekund do kraja 3/4. Zvezda je dobila ovu četvrtinu rezultatom 23:22 i drugi put večeras istopila je dvocifrenu prednost domaćih.

20:08

30' Nedović promašuje trojku, Gedraitis hvata - minus 2!

Litvanac sa linije penala donosi Zvezdi "minus 2" (55:57). Fener kreće u poslednji napad u trećoj četvrtini, a Teo odlazi na kratak odmor.

20:04

29' Crvena zvezda je opet u igri

Branko Lazić ubacio je važnu trojku (za minus 7, 48:55), a onda je Miloš Teodosić utrčao u reket i asistirao Džoelu Bolomboju za snažno zakucavanje (50:55)

Izvor: Nikola Krstic / Shutterstock Editorial / Profimedia

19:56

25' Branko Lazić ulazi da obuzda Vilbekina

Zvezdin najbolji defanzivac imaće težak zadatak, da nekako zadrži Vilbekina koji je pogodio dve trojke u prethodnim minutima.

19:55

24' Fenerbahče dodao gas, poveo 11 razlike

Adam Hanga pogodio je svoju drugu trojku u 3/4, da smanji Zvezdin zaostatak na "minus 8" (43:51). Na drugoj strani, Fenerbahče je već ubacio četiri trojke za manje od pet minuta košarke u trećoj četvrtini

19:41

Strelci u prve dve četvrtine

• FENERBAHČE: Motli 4, Vilbekin 5, Hejs-Dejvis 9, Biberović 1, Dorsi 6, Madar 8, Sestina 2
  • ZVEZDA: Teodosić 1, Hanga 5, Bolomboj 16, Nedović 2, Gedraitis 8, Topić 2
19:33

Zvezda zagrizla u odbrani, u igri je!

Na poluvremenu, Fenerbahče vodi 35:34. Zvezda je primila samo devet poena u 2/4 i pokazala je dosad najbolju odbranu na evroligaškim gostovanjima. Blista centar Džoel Bolomboj sa 16 poena, Miloš Teodosić podelio je četiri asistencije, a madi plejmejker Nikola Topić bio je deo startne postave i ubacio je dva poena za 13 minuta u igri.

19:28

18' Zvezda opet u seriji, Teo sve vidi, 33:31!

Nikola Topić pogađa posle prodora, a Teodosić vidi Bolomboja, Zvezda je na dva poena minusa. Jasikievičijus odmah zove tajm-aut.

19:20

Previše prostora za Dorsija... Sferopulos reaguje

Još jedna trojka Amerikanca sa grčkim pasošem i tajm-aut Zvezdinog trenera. Fenerbahče vodi 33:24 u 16. minutu meča.

19:16

12' Serija Zvezde, Jasikevičijus traži tajm-aut

Nemanja Nedović poentira posle kontranapada za "minus 4" Beograđana, a pri rezultatu 38:24 Šaras Jasikevičijus traži tajm-aut i ljut je na sudije.

19:08

10' Fenerbahče bez greške šutira trojke, 4/4

Dorsi je pogodio četvrtu trojku za vođstvo 26:18, a pre toga je Zvezdin centar Fredi Gilespi častio bivšeg "pleja" Partizana Jama Madara slobodnim bacanjima, jer ga je faulirao pri šutu. Zato ga je Janis Sferopulos poslao na klupu.

19:01

6' Hrabar početak Zvezde

Gedraitis je pogodio još jednu trojku (10:11), a Teodosić je sa linije penala postavio vođstvo 14:11. Odličan utisak ostavlja mladi Topić, koji uopšte ne deluje impresionirano kvalitetom i reputacijom večerašnjih protivnika.

18:52

4' Zvezda vodi, Gedraitis!

Teodosićev dribling, izbačena lopta i trojka Litvanca - 8:7 za Beograđane u 4. minutu.

18:50

4' Bolji početak Fenerovih centara

"Spuštaju" loptu u reket igrači Fenerbahčea i tako su poveli 7:3. Prve poene za Beograđane postigao je upravo centar Džoel Bolomboj. Trener Janis Sferopulos brzo je napravio izmenu i uveo u igru Miloša Teodosića na poziciji "dva" umesto Branka Lazića

18:45

Nikola Topić je starter

Zvezdin mladi plejmejker počinje utakmicu u startnoj petorci, zajedno sa Brankom Lazićem, Rokasom Gedraitisom,  Dejanom Davidovcem i Džoelom Bolombojem

18:38

Bez Luke Mitrovića!

Centar Crvene zvezde Meridianbet Luka Mitrović definitivno neće biti u sastavu zbog povrede kolena, zadobijene prošle nedelje protiv Panatinaikosa!

Zvezdini centri biće Majk Tobi, Fredi Gilespi i Džoel Bolomboj.

17:21

Vrijeme je za Nikolu Topića u Evroligi

Povratnik u Zvezdu, Nikola Topić, deliće ove večeri ulogu plejmejkera sa Milošem Teodosićem, dok će nastupiti i Fredi Gilespi. Sa druge strane, neizvesno je da li će igrati Luka Mitrović

16:56

Već euforija zvezdaša zbog derbija

Navijači Crvene zvezde u dugačkoj koloni čekali su u utorak da kupe kartu za "večiti" derbi Zvezda - Partizan, zakazan za četvrtak u 20 časova pred crveno-belim tribinama. Pogledajte koliko je interesovanje među navijačima Zvezde:

Pogledajte

00:22
KK Crvena zvezda Partizan navijači karte
Izvor: KK Crvena zvezda Meridianbet

16:55

Ko je gdje na tabeli

Fenerbahče dočekuje utakmicu na šestoj poziciji tabele, sa skorom 10-7, dok je Zvezda trenutno 15, sa šest pobeda i 11 poraza

16:54

Oba tima promijenila trenere

Crvenu zvezdu je u Istanbul doveo Janis Sferopulos, koji je jesenas nasledio otpuštenog Duška Ivanovića, a Grka će kraj aut-linije dočekati Šarunas Jasikevičijus, koji je nasledio takođe otpuštenog Dimitrisa Itudisa.

16:53

Marko Gudurić opet protiv Zvezde

Ljubimac navijača crveno-belih, đak kluba sa Malog Kalemegdana i reprezentativac Srbije, ponovo će biti protivnik svom matičnom timu. On ove sezone prosečno postiže 10 poena, uz 2,8 skokova i 2,4 asistencija.

Izvor: Profimedia/ANE5872829