Partizan Mega uživo prenos livestream

Partizan ubacio 112 poena! Najtužnija utakmica ove sezone, suze i dominacija crno-bijelih

Sve je bilo u znaku Dejana Milojevića. Partizan je ostvario više nego ubjedljivu pobjedu.

Partizan Mega uživo prenos livestream Izvor: MONDO/Stefan Stojanovć

Košarkaši Partizana pobijedili su večeras kao domaćini Megu sa 112:80 (25:26, 34:13, 26:23, 27:18), u utakmici 17. kola regionalne ABA lige, koja je bila posvećena prerarno preminulom Dejanu Milojeviću. Pred početak meča, navijači Partizana su se, u prepunoj Štark areni, višeminutnim aplauzom i skandiranjem imena oprostila od nekadašnjeg kapitena Partizana Dejana Milojevića.

U prvim redovim Arene, od Milojevića su se u suzama oprostili i njegovi bivši saigrači, a na zlatnoj stolici prvog reda Arene stajao je dres Milojevića i bijela ruža.

Milojević je preminuo u četvrtak od posljedica srčanog udara u 46. godini života.

Partizan je do pobjede predvodio Džejms Naneli sa 24 poena, a dvocifreni su bili i Frenk Kaminski sa 14 i Uroš Trifunović sa 10 poena. Po devet poena postigli su Zek Ledej, Aleksa Avramović, Alen Smailagić, Pi Džej Doužer i Mateuš Ponjitka.

Kod Mege bolji od ostalih bio je Uroš Plavšić sa 26 poena, a pratili su ga Andrija Jelavić i Omerčan Iljasoglu sa po 16 i Nikola Đurišić sa 13 poena.

Partizan je drugi na tabeli sa 13 pobjeda i četiri poraza, a Mega je na sedmom mjestu sa devet pobjeda i osam poraza.

U narednom kolu, Partizan će gostovati Crvenoj zvezdi, dok će Mega dočekati Budućnost.

21:05

KRAJ, PARTIZAN DEKLASIRAO MEGU, 112:80

Pred više od 23.000 gledalaca, Partizan se oprostoi od Mege zajedno sa gostima i ostvario više nego ubedljivu pobedu, 112:80.

20:36

Uroš Trifunović ubacuje trojku, za maksimalni "plus"

Trener Mege Marko Barać mora da traži tajm-aut u 28. minutu, pri Partizanovom vođstvu 79:58

20:29

Kaminski daje trojku, Arena eksplodirala

Proslavili su Grobari koš Amerikanca kao da je gol, Partizan vodi 70:53, a oni su mu i ovako pružili podršku

20:25

Ovacije za Frenka Kaminskog

Dok Partizan vodi bezbrižnih 63:45, Željko Obradović uveo je Amerikanca sa klupe, Frenka Kaminskog. Igrao se 23. minut kad su Grobari aplauzima dočekali u poslednje vreme skrajnutog rezervistu "jadranskog" šampiona

19:58

Džejms Naneli ubacuje SEDMU trojku

Partizan vodi čak 20 poena razlike, 59:39, posle zakucavanja Alena Smailagića na početku poslednjeg minuta prvog dela meča.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

19:57

Ovaj Partizanov snimak rasplakao Grobare

Partizan se ovim filmom oprostio od Dejana Milojevića u Štark areni.

Izvor: MONDO/Stefan Stojanović/BC Partizan TV

19:56

18' Partizan dominira - 52:37

Pi-Džej Doužer iznudio je faul u napadu jer se postavio pred Nikolu Đurišića. Prethodno je Nanelu ubacio još jednu, šestu trojku na utakmici.

19:46

Naneli dodao gas, sve je promenio!

Partizanov šuter "vezao" je čak pet trojki bez promašaja, za potpuno drugačiju sliku na terenu, 31:21 za crno-bele u 14. minutu!

19:29

Mega treći put poentira uz faul

Plavšić je iznudio prekršaj Alekse Avramovića i potom pogodio i dodatno bacanje, za Partizanovo vođstvo 26:24.

19:25

8' Mega vodi 23:20, Obradović reaguje

Uzastopne trojke pogodili su gosti, za vođstvo 23:20 i za povratak do klupe, na dalje instrukcije. Ubacili su ih Andrija Jelavić i Omerdžan Iljasoglu.

19:21

Posle šest minuta, nerešeno

Pri rezultatu 13:13 ekipe odlaze na prvi TV tajm-aut. Centar Mege Uroš Plavšić napravio je najveće probleme crno-belima na startu meča i postigao je do sada sedam poena

Izvor: Stefan Stojanović/MONDO

19:20

Aplauz za Aleksu Avramovića

Vratio se Aleksa Avramović, mesec i po nakon povrede zgloba na utakmici Partizan - Armani 8. decembra. Odmah je dobio podršku navijača koji su ga ohrabrivali čim je prvi put dotakao loptu

19:10

Mega prva poentira

Prve poene na utakmici je postigla gostujuća ekipa. Plavšić je poentirao za 2:0

19:08

5 minuta skandiranja za Miloja

Utakmica u beogradskoj "Areni" između Partizana i Mege je trebalo da počne u 19 časova, ali je cela dvorana skandirala ime preminulog Dejana Milojevića više od pet minuta.

Izvor: MONDO/Stefan Stojanovć