Alba Crvena zvezda uživo prenos livestream Evroliga

Crvena zvezda se brukala protiv najgoreg tima Evrolige! Posljednji voz za Top 8 Evrolige je otišao

Crvena zvezda izgubila od Albe u Berlinu. Gubila 22 razlike, imala šut za "minus 2" u posljednjem minutu, ali...

Alba Crvena zvezda uživo prenos livestream Evroliga Izvor: nordphoto GmbH / Engler / imago sportfotodienst / Profimedia

Crvena zvezda Meridianbet igra na još jednom važnom evroligaškom gostovanju, svom tradicionalno neugodnom protivniku, Albi u Berlinu. Pratite tekstualni prenos tog meča klikom na "Razvoj događaja".

22:05

Ovako stoje stvari na tabeli

Standings provided by Sofascore

22:05

Zvezdu čekaju tri utakmice kod kuće

Valensija, Barselona i Žalgiris gostovaće crveno-belima u narednim kolima, ali uzastopni porazi Zvezde od Albe i Baskonije, prethodno i veliki kiks na gostovanju ASVEL-u, raspršili su šanse crveno-belih za plasman u plej-in.

22:02

Kraj, poraz Zvezde u Berlinu 89:80!

Vodila je Alba 22 poena razlike, Zvezda je u poslednjem minutu imala otvoreni šut Džavontea Smarta za "minus 2", ali je promašila. Prekasno se probudila, a poslednji voz za Top 8 Evrolige je prošao. Bio je ovo 14. poraz crveno-belih, koji su potpuno podbacili u Berlinu bez Miloša Teodosića.

Alba je ostvarila tek petu pobedu ove sezone. Prethodno je savladala Žalgiris, ASVEL, Armani, Barselonu i Zvezdu

21:58

40' Smart promašuje otvorenu trojku

Džavonte Smart ostao je potpuno sam u uglu, šutirao za samo dva poena razlike i promašio. Alba sada vodi 87:80 i pred pobedom je.

21:54

Zvezda opet na "minus 5", Jago

Brazilac sa linije penala donosi Zvezdi zaostatak 80:85. Alba kreće u napad na 1:14 do kraja

21:51

Smart čašćava Hermansona, Alba vodi 85:78

Sferopulos zove tajm-aut na minut i po do kraja utakmice. Zvezda sada ne sme da pravi greške, a Smart je previše "zelen" za Evroligu da ne nasedne dok igra odbranu. Jeftin faul koji Alba koristi.

21:50

Jago, trojka! Zvezda na "minus 5"

Brazilac ubacuje trojku na 1:57 do kraja, Alba sada vodi 83:78! Podsetimo, Nemci su vodili 22 poena razlike

21:49

Zvezda na "minus 8", još dva i po minuta

Jago poentira uz faul za Zvezdinih "minus 8" (75:83)

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

21:46

37' Smart loše rešava, Alba odmah kažnjava

Zvezdin plejmejker potcenio je odbranu Albe, pokušao da položi za Zvezdinih "minus 7" i promašio. Alba je uzvratila, košem za vođstvo 83:72

Izvor: nordphoto GmbH / Engler / imago sportfotodienst / Profimedia

21:45

37' Bolomboj pogađa uz faul, Zvezda na "minus 9"

Jago Dos Santos proigrao je centra, on se okrenuo, poentirao uz prekršaj - 81:72 za Albu

21:41

Smart promašuje trojku za "minus 9"

Alba ima loptu na tačno četiri minuta do kraja

21:40

35' Zvezda propušta poslednje šanse

Alba vodi 81:67. Čak tri uzastopna napada imala je Alba i kako to obično biva - završila je poslednji trojkom.

21:39

34' Alba je u bonusu, Zvezda na minus 11

Jago je uhvatio defanzivni skok, pokrenuo brzi napad i iznudio faul. Alba sada vodi 78:67

21:37

34' Laki, prelaki poeni Albe

Napadaju domaći konstantno reket crveno-belih i konstantno poentiraju - 78:65

21:35

33' Adam Hanga za kakvu-takvu nadu

Alba - Zvezda 74:61. Mađar je utrčao u reket, poentirao o tablu uz prekršaj i dodatno slobodno bacanje

21:34

"Ima dovoljno vremena, ako želite!"

Trener Zvezde Janis Sferopulos rekao je osam i po minuta pre kraja citiranu poruku na tajm-autu. Dok Alba vodi i dalje ogromnih 16 razlike, 74:58

21:25

Ne ide ni sa linije penala - PET promašaja u 3/4

Luka Mitrović nije se ni upisao večeras, iako je imao dva bacanja. Proćida je na drugoj strani to kaznio, lakim košem za Albinih 72:52

21:17

25' Nova četvrtina - ništa novo od Zvezde

Ogromni problemi crveno-belih, igrom u odbrani dopustili su domaćima da se primaknu granici od čak 20 poena, pa je sada ogromnih 63:44 za Nemce.

20:49

Alba na maksimalnih "plus 16"

Poenima Janija Vecela sa linije penala, Alba na 1:08 do poluvremena stiče vođstvo 47:31 pred poluvreme

20:47

Jako loše suđenje u Nemačkoj

Treneri su pogodili sve "čelindže" u Berlinu u prvih 19 minuta meča. Sferopulos je ispravio očigledan faul-koš u korist Jaga Dos Santosa, nakon što je prethodno dobio tehničku zbog slično očiglednog faula na Gilespiju

20:46

Veliki problemi za Zvezdu

Crveno-beli pred poluvreme gube čak 14 poena razlike (45:31). Sterling Braun ubacio je osam poena za domaće, dok se Zvezda veoma muči i u ovom meču bez Miloša Teodosića

Izvor: Nik Moder/Sportida

20:37

16' Alba povećava prednost, 35:26

Berlinci se pitaju i kažnjavaju defanzivne propuste Beograđana. Smart prelako "naseda" na finte, mada to naravno nije jedini problem Sferopulosovog tima. Zato Grk zove tajm-aut

20:30

13' Džavonte Smart budi Zvezdu!

Pogodio je trojku iz ugla, za Zvezdinih "minus 4", 21:25! Ovo je potrebno crveno-belima, njegovih pet uzastopnih poena.

20:30

13' Zvezda u problemu, Alba na "plus 7"

Proćida ubacuje trojku za vođstvo domaćih 25:18, pa Bolomboj mora nazad na teren umesto Gilespija

20:26

12' Tehnička Sferopulosu, tražio faul na Gilespiju

Alba se "odlepljuje" i vodi 21:16 u haotičnom početku crveno-belih u drugoj četvrtini.

Iako reporter iz hale tvrdi da se u Berlinu jasno čulo kako je Fredi Gilespi fauliran, sudije taj kontakt nisu dosudile, već je svirana tehnička Janisu Sferopulosu zbog prigovora.

20:20

Alba vodi 18:16 posle 1/4

Smart ulazi u reket, asistira Gilespiju, a on pogađa za Zvezdinih "minus 2" na kraju prve četvrtine.

20:18

8' Jago pogađa, Zvezda zaspala u odbrani

Zvezdin Brazilac ubrzava, poentira za 14:14, ali Alba igra odmah akciju "u leđa" gostima i u ranoj fazi napada stiče opet prednost, 16:14.

20:11

6' Prvi TV tajm-aut, 10:10!

Jago i Bolomboj pokušavaju da uvedu Zvezdu u napadački ritam, ali za sada to ne uspevaju. Rasplamsava se borba dok ekipe odlaze na prvi TV tajm-aut.

20:06

3' Raspucan start meča - 6:7

Rokas Gedraitis "upisao" se trojkom i ubacio slobodno bacanje, a tri poena na startu upisao je i Džoel Bolomboj.

20:00

Startna petorka Zvezde

Za Zvezdu kreću Jago, Lazić, Gedraitis, Mitrović, Bolomboj!

19:54

Ovako izgleda tabela pred utakmicu

19:53

U prvom meču Zvezda dominirala

Prethodni meč Zvezda i Alba odigrali su 14. decembra prošle godine i Zvezda je rutinski pobedila Nemce, ubedljivije nego što pokazuje konačan rezultat 85:71

19:52

Nedović je u ekipi

Nemanja Nedović dve nedelje nije mogao da igra u Evroligi, od gostovanja Armaniju 11. januara, ali je sada oporavljen i zauzeće svoje mesto u bekovskoj liniji, kraj Jaga Dos Santosa.

19:51

Zvezda bez najboljeg igrača

Dan pre utakmice, trener Zvezde Janis Sferopulos rekao je da Teodosić neće igrati protiv Albe. "Ne, Teodosić neće igrati, nije spreman, Nedović je takođe prvi put trenirao, on će putovati, ali će odluka biti na dan utakmice, ne verujem da će biti sto odsto spreman", rekao je grčki stručnjak.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

19:50

Dobro došli u tekstualni prenos

Duel Alba - Crvena zvezda počinje u 20 časova i još jedan je u nizu susreta u kojima srpski tim mora da pobedi da bi se aktivirao u trci za plasman u plej-in ili u plej-of.