KK Crvena zvezda Žalgiris uživo prenos livestream Evroliga

Zvezda pala poslije drame, plej-in nedostižan! Jagova greška i gaženje linije koje sudije nisu vidjele!

Crvena zvezda izgubila od Žalgirisa u Areni.

KK Crvena zvezda Žalgiris uživo prenos livestream Evroliga Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda Meridianbet izgubila je od Žalgirisa u 26. kolu Evrolige 91:93. Poslije ovog poraza pala je na skor 10-16 i plej-in turnir sada djeluje kao (ne)moguća misija. Do kraja ligaškog dijela sezone ostalo je 8 kola i to praktično znači da crveno-bijeli moraju da dobiju skoro sve mečeve i da se poklope i rezultati drugih timova. Na toj 10. pozicji trenutno je Makabi sa skorom 13-13 koliko ima i Valensija.

Igrala je Zvezda ovaj meč bez Miloša Teodosića i Branka Lazića, Jago dos Santos imao je dabl-dabl učinak (21, 14as), ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu. Prava drama viđena je u završnici gdje je prvo Jago napravio nesportsku na Ulanovasu na 20 sekundi prije kraja, a poslije toga sudije nisu vidjele da je Evans gazio liniju...

ZVEZDA: Smart 9, Lazarević, Hanga, Davidovac 2, Mitrović 15 (4sk), Tobi 2, Bolomboj 8, Ilić, Nedović 15 (4as, 4 izg.l), R. Gedraitis 11 (8sk), Gilespi 8 (5sk), Jago 21 (14as, 3sk)

ŽALGIRIS: Evans 25 (6as), Lekavičijus 3, Hejs 2 (4sk), D. Gedraitis 6 (4as), Smits 13, Birutis 12, Samner 7, Dimša 8, Lavrinovičijus, Manek 6, Butkevičijus 2, Ulanovas 9

Dešavanja sa meča pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA"

22:15

TABELA EVROLIGE

Zvezda je posle 26 kola na skoru 10-16 i plej-in deluje kao (ne)moguća misija. Osam kola je do kraja, praktično to znači da bi srpski tim morao da dobije skoro sve utakmice i da dosta timova napravi kikseve. Makabi je trenutno na tom 10. mestu sa skorom 13-13 koliko ima i Valensija.

Standings provided by Sofascore

22:13

STRELCI - DABL-DABL JAGA

22:10

ZAŠTO SUDIJE NISU GLEDALE?

Na snimku se vidi da je Evans gazio liniju i da je trebalo da bude lopta za Zvezdu. Zašto sudije to nisu gledale? Razlog toga su pravila, odnosno činjenica da sudije ništa nisu dosudile i da zbog toga ne mogu da gledaju situaciju u kojoj ništa nije dosuđeno...

22:07

KRAJ I DRAMA!

Gotovo je, haos na terenu, umalo ukradena lopta Zvezde, pa šut koji je kasnio, Žalgiris pobeđuje - 91:93!

22:06

40' - PENALI

Penal završnica u Areni, Jago je dao oba - 91:93.

22:03

40' - NAVIJAČI UBACUJU PREDMETE NA TEREN

Navijači su besni, tvrde da je Evans gazio preko pola, da lopta treba da bude za Zvezdu. Počeli su da ubacuju predmete na teren  - 89:91.

22:02

40' - JEDNO OD DVA PENALA

Ulanovas daje jedno od dva bacanja, ali gosti imaju loptu sa strane - 89:91.

22:01

40' - SUDIJE POTVRDILE

Sudije su gledale snimak da vide da li je zaista bilo nesportske i potvrdile su odluku, Ulanovas ima dva bacanja i lopta sa strane za goste - 89:90.

21:59

40' - NESPORTSKI FAUL JAGA!

Kakva glupost Jaga, udario je po glavi Ulanovasa, sudija je dosudio nesportsku ličnu na 20 sekundi do kraja - 89:90!

21:58

40' - FAUL NA BOLOMBOJU

Promašaj Gedraitisa, Bolomboj hvata loptu i fauliran je, dao je oba bacanja  - 89:90. Još 24 sekunde.

21:55

40' - EVANS POENTIRA

Evans uzima loptu i preuzima odgovornost, pogađa posle prodora, tajm-aut Sferopulosa - 87:90.

21:52

40' - NEDOVIĆ

Nedović pogađa, sudije su mislile da je Trinkijeri tražio tajm-aut, on je pokazao da je tražio izmenu, ali je posle toga ipak pokazao da traži minut odmora. Još 47 sekundi do kraja - 87:88.

21:51

39' - PENALI I FAULOVI GILESPIJA

Dva faula Gilespija, pre drugog je Jago hteo da mu nabaci loptu na zakucavanje i pogrešio je, Žalgiris ima prednost na ulasku u poslednji minut - 85:88. Gosti su promašili tri o četiri penala.

21:49

39' - GILESPI ZAKUCAVA

Odličan potez Jaga posle prodora, ostavio je Gilespiju koji je lako zakucao - 85:87.

21:49

38' - NEUSPEŠAN "ČELENDŽ"

Gilespi je udario "rampu", lopta je otišla u aut, Sferopulos je tražio "čelendž", sudije su gledale snimak i ostale pri svojoj odluci, lopta je za goste, a onda je Ulanovas poentirao - 83:87.

21:47

38' - NEDOVIĆ GREŠI, JAGO ISPRAVLJA

Nedović je prošao, odlučio da ne završi napad, hteo je da doda i bacio loptu u ruke rivalu, nije Žalgiris pogodio, pa je Jago to brzo ispravio u kontri - 83:85!

21:44

37' - DIMŠA ZA TRI

Jago se zaleteo u napad, bespotrebno je žurio, izblokiran je, a Dimša je to kaznio i pogodio otvorenu trojku jer je Jago kasnio sa povratkom u odbranu - 80:83.

21:43

36' - NEREŠENO JE!

Evans promašuje za tri, kontra Zvezdee i koš Gedraitisa posle dodavanja Jaga, nerešeno je - 80:80!

21:41

36' - JAGO I EVANS

Jago pogađa pod faulom, ne daje dodatno bacanje, a onda Evans daje trojku - 76:80!

21:40

35' - LEKCIJA SFEROPULOSA

Sferopulos je na tajm-autu pričao sa svojim izabranicima.

"Jedan tim igra košarku, drugi se svađa sa sudijama. Pozvao sam tajm-aut da se smirimo", rekao je Sferopulos na tajm-autu aludirajući i na tehničku koju je Mitrović dobio zbog protesta.

21:38

35' - JAGO

Jago pogađa posle prodora, pa pravi faul, pre izvođenja bacanja biće tajm-aut - 74:75.

21:36

34' - PONOVO EVANS

Pravi Evans velike probleme Zvezdi, Gilepsi promašuje oba penala, pa pravi faul u napadu, a između toga je Evans dao oba slobodna bacanja - 72:75.

21:33

33' - EVANS ZA IZJEDNAČENJE

Mini-serija Žalgirisa posle tajm-auta, Birutis poentira, pa je Evans fauliran, dao je oba penala za novo izjednačenje - 72:72!

21:29

32' - GILESPI POD FAULOM!

Gilespi zakucava pod faulom, pogađa dodatno bacanje - 72:68. Trinkijeri na to reaguje tajm-autom.

21:28

32' - ČETVRTA LIČNA NEDOVIĆA

Nedović je napravio četvrtu ličnu, odmah je zamenjen - 69:68. Evans je potom napravio faul u napadu, udario je Hangu i to mu je treća lična - 69:68.

21:27

32' - JAGO NA DABL-DABL UČINKU

Jago Dos Santos je na dabl-dabl učinku, dao je 13 poena, uz 12 asistencija za 25 minuta na parketu do sada. Zvezda vodi - 69:68.

21:26

31' - GILESPI I NEDOVIĆ

Gilespi je fauliran prilikom pokušaja zakucavanja, pogodio je oba penala, a onda je Nedović ukrao loptu i pogodio - 69:68.

21:22

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća deonica, Nedović je izgubio loptu u poslednjem napadu, Zvezda ima zaostatak - 65:68!

21:19

29' - MENEK I PROMAŠAJI

Menek ekspresno uzvraća trojkom, dosta promašaja na obe strane - 65:66.

21:16

28' - JAGO ZA TRI!

Jago pogađa trojku, Arena je na nogama - 65:63. Tajm-aut Trinkijerija.

21:14

27' - ROKAS ZA TRI!

Uzvraća Rokas Gedraitis posle neuspelog "čelendža" Trinkijerija, dao je trojku - 62:63.

21:10

26' - EVANS I BIRUTIS

Jago poentira posle koša Evansa, a onda Birutis dolazi do lakih poena - 59:63.

21:07

24' - LOŠA ODBRANA ZVEZDE

Previše gršaka Zvezde u odbrani, serija Žalgirisa i tajm-aut Sferopulosa - 53:59.

21:05

23' - MITROVIĆ ZAKUCAVA!

Evans promašuje za tri, Jago dolazi do lopte, ostavlja za Nedovića koji dodaje do Mitrovića za lako zakucavanje, lep napad Zvezde - 53:51.

21:04

23' - MITROVIĆ ZA NOVO IZJEDNAČENJE

Nastavlja se velika borba u Areni, poeni Mitrovića za izjednačenje - 51:51.

21:02

21' - PRVI POENI BOLOMBOJA

Prvi poeni Bolomboja, sa penala, a onda Nedović pravi grešku, ostavlja Dovitasa Gedraitisa samog i on pogađa za tri - 47:48.

20:49

STRELCI - JAGO BLIZU DABL-DABL UČINKA

Ovako izgleda lista strelaca na poluvremenu:

ZVEZDA: Smart 9 (2/2 za dv,a 1/1 za tri, 2/2 sa penala), Lazarević, Hanga, Davidovac 2, Mitrović 11 (4sk), Tobi 2, Bolomboj, Ilić, Nedović 9 (2/3 za tri), Gedraitis 2, Gilespi, Jago 10 (9as)

ŽALGIRIS: Evans 9 (4as), Lekavičijus 3, Hejs 2, D. Gedraitis 2, Smits 4, Birutis 8, Samner 7, Dimša 3, Lavrinovičijus, Manek 3, Butkevičijus 2, Ulanovas 2

20:47

STATISTIKA

ZVEZDA: 12/16 za dva, 5/11 za tri, 6/8 sa penala, 13 skokova, 11 asistencija, 6 izgubljenih, 1 ukradena lopta

ŽALGIRIS: 10/16 za dva, 6/17 za tri, 7/7 sa penala, 12 skokova, 10 asistencija, 4 ukradene, 4 izgubljene lopte

20:45

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Jago je pogodio trojku preko ruke, a onda je Lazarević faulirao Samnera u poslednjem napadu, on je pogodio oba penala, tako da je nerešeno na pauzi - 45:45!

20:42

20' - NEDOVIĆ!

Trojka Nedovića, namesito se i pogodio, Trinkijeri traži tajm-aut na ulasku u poslednji minut druge četvrtine - 42:41.

20:38

19' - TROJKA I REAKCIJA

Dimša ostaje potpuno sam u uglu, pogađa trojku, Sferopulos odmah traži minut odmora - 37:41.

20:36

18' - NEDOVIĆ

Nedović je bio siguran sa penala - 37:36.

20:32

17' - SMENE U VOĐSTVU

Trojka Evansa, tajm-aut Sferopulosa, pa laki poeni Mitrovića - 35:34.

20:27

15' - PONOVO SMART!

Smart igra fantastično u dosadašnjem toku meča, iznudio je faul, dao bacanja, a odna je pogodio otvorenu trojku - 33:311

20:24

14' - TROJKA SA OSAM METARA!

Tobi hvata skok u napadu i pogađa, a onda Samner daje trojku sa oko osam metara - 26:29.

20:22

12' - SMART ZA VOĐSTVO

Posle nekoliko grešaka na obe strane Smart kreće u napad, koristi svoje prednosti i polaže loptu u koš za vođstvo Zvezde - 24:23.

20:15

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina, Zvezda ima zaostatak posle 10 minuta igre - 22:23.

20:13

9' - SMART!

Posle poena Žalgirisa Tobi je promašio otvorenu trojku, Smart je to pratio, uhvatio skok u napadu i vratio loptu u koš. Posle toga je Butkevičijus poentirao posle kontre, a Mitrović je tražio faul, nije ga dobio, pa je odgovorio na to poenima u reketu - 20:21.

20:11

8' - LUKA MITROVIĆ ZA TRI!

Luka Mitrović retko šutira za tri poena, ali je sada pogodio, ostao je sam, vreme za napad je isticalo i pogodio je - 16:17!

20:11

7' - LEKAVIČIJUS PREKO NEDOVIĆA

Lekavičijus koristi slabiju reakciju Nedovića u odbrani i pogađa za tri, Jago pogađa iz teške pozicije - 13:17.

20:09

6' - ROKAS ZAKUCAVA

Promašaj Smitsa posle tajm-auta i kontra Zvezde koju završava Gedraitis zakucavanjem - 11:14.

20:06

5' - OPET EVANS

Nova trojka Evansa - 9:14.

20:05

4' - NEDOVIĆ I BIRUTIS

Posle promašaja gostiju usledila je kontra i laki poeni Nedovića, na šta odgovara Birutis - 7:9.

20:04

3' - EVANS KAŽJAVA PROMAŠAJ NEDOVIĆA

Nedović je posle samo nekolik osekundi napada šutirao za tri, promašio je, a to je kaznio Kinan Evans trojkom - 5:7.

20:03

2' - NEDOVIĆ ZA TRI

Nedović pogađa za tri i donosi prvo vođstvo Zvezdi na utakmici - 5:4.

20:01

1' - ZAKUCAVANJE

Meč je počeo zakucavanjem Birutisa, pa je Mitrović uzvratio poenima u reketu - 2:2.

19:58

PETORKA ZVEZDE

Zvezda meč kreće u petorci: Jago, Nedović, Gedraitis, Mitrović, Bolomboj.

19:45

ŽVIŽDUCI ZA TRINKIJERIJA

Igrači su na terenu, zagrevaju se za početak meča, a na parket je izašao i Andrea Trinkijeri. Bivši trener Partizana dočekan je zvižducima.

19:35

BEZ TEODOSIĆA I LAZIĆA

Košarkaši Zvezde izašli su na parket Arene i u sastavu nema Miloša Teodosića i Branka Lazića. Ovo je 1 igrača na koje Sferopulos računa: Hanga, Tobi, Ilić, Davidovac, Jago, Smart, Lazarević, Mitrović, Bolomboj, Nedović, Gedraitis, Gilespi.

19:21

IGRAČI SU TU

Igrači su stigli u dvoranu i polako se spremaju za početak meča.

19:14

TOMPKINS DOŠAO NA MESEC DANA

Pred meč sa Žalgirisom Zvezda je saopštila da je potpisala ugovor sa Trejom Tompkinsom na mesec dana. On još uvek nije odradio ni trening sa timom, a tih mesec dana srpski tim iskoristiće da proceni njegovo stanje, prvenstveno zbog povrede kolena i posle toga biće doneta odluka u vezi eventulanog produžetka saradnje.

19:06

KOJI JE OVO PRESUDNI MEČ?

Meč sa Žalgirisom deluje kao presudan za Zvezdu kada je borba za plej-in turnir u pitanju.

"Koji je to po redu presudni meč? Igrali smo dosta takvih, neke smo dobili, neke izgubili. Nismo u nekoj zavidnoj situaciji za plej-in. Ima još mečeva do kraja. Moramo da uhvatimo neki kontinuitet dobrih igara da bismo imali šansu. Čak i ovi porazi neki te dodatno motivišu, regrupišu i motivisani dočekujemo meč", rekao je Luka Mitrović.