Sloboda serijom 11:0 do pobjede na startu Lige 6! Široki se "ugasio" u finišu - bez poena u posljednjih pet minuta!

Tuzlaci su trijumfovali u prvom kolu Lige 6.

Liga 6 Sloboda pobijedila Široki  Izvor: OKK Sloboda

Ovog vikenda počela je košarkaška Liga 6, a odigran je samo jedan meč.

S obzirom na to da su odgođene utakmice Igokea m:tel – Mladost i Bosna – Borac Banja Luka, na terenu su se našli samo Sloboda i Široki, a poslije 40 minuta košarke u Mejdanu, trijumfovao je domaći tim:

SLOBODA – ŠIROKI 66:59

U posljednju dionicu prvoplasirani tim nakon prvog dijela sezone ušao je uz prednost od šest poena (44:50), pet minuta prije kraja su imali plus četiri (55:59) – a onda su igrači Ivana Velića "nestali" sa terena.

Od rog trenutka, pa do kraja meča, gostujući sastav nije postigao nijedan poen, dok je Sloboda na drugoj strani postigla 11, za veoma bitnu pobjedu u borbi za plej-of, u kojem će se naći prva četiri tima.

Po poenterskom učinku, u domaćem sastavu je prednjačio Andrija Bojić (14), a "dvocifreni" su bili i Karim Lamont Bruton (12), te Đorđe Lelić i Jasmin Jakupović (11).

Kod Širokobriježana, 14 poena je postigao Tim Tomažič, Martin Junaković je uknjižio poen manje, dok je Karlos Pepan imao 11.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!