Alba Partizan uživo prenos livestream Evroliga

Partizan pobijedio i ostao u igri za TOP 10! Uradio šta je morao, sada čeka vijesti iz Istanbula

Crno-bijeli trijumfovali u Berlinu, za nastavak borbe za plasman u Top 10 Evrolige

Gotovo je, Partizan je pobedio Albu!

Partizan je pobedio u Albu u gostima 94:83 i ostao u igri za plasman u Top 10 Evrolige!

Crno-beli će sada navijati za pobedu Fenerbahčea protiv Efesa u petak, što bi im otvorilo vrata plasmana u plej-in. U toj borbi značajno je i to da je Asvel večeras deklasirao Valensiju, narednog i poslednjeg rivala crno-belih u ligaškom delu Evrolige.

22:16

Partizan pred pobedom!

Na početku pretposlednjeg minuta, Partizan u Berlinu ima prednost 88:76 i pred trijumfom je.

Izvor: BEAUTIFUL SPORTS/Luciano Lima / imago sportfotodienst / Profimedia

22:10

Panter za "plus 9"!

Partizanov kapiten poentira sa poludistance, za vođstvo 81:72 na početku 37. minuta.

22:07

Još pet minuta, Partizan i dalje u kontroli!

Crno-beli vode 79:72, a Alba ima još sekund da završi posed. Pre toga - tajm-aut. U prethodnoj Partizanovoj akciji jako važnu trojku pogodio je Džejms Naneli

22:02

Alba se opet primiče, Naneli brani vođstvo

Iskoristio je Partizanov šuter jedno slobodno bacanje, da postavi vođstvo 73:67 na početku 33. minuta. Odmah potom, plejmejker Albe Samar pravi grešku u koracima

21:50

Partizan na mirnih "plus 10" na kraju 3/4

Doužer i Kaboklo lako dolaze do koša, za vođstvo Beograđana 62:59 na početku poslednjeg minuta treće četvrtine

21:43

Smailagić pokazuje put do pobede!

Alej-up zakucavanje, pa jako bitna trojka Partizanovog centra, za vođstvo 65:55 u 28. minutu meča

21:41

Komplikuje se situacija za Partizan, 53:58

Crno-beli traže igru u trećoj deonici, a Alba je za pet minuta ubacila čak 19 poena i vratila se potpuno u meč. Trojkom Meta Tomasa, Berlinci su se vratili na "minus 5"

21:30

Partizan kreće u odbranu vođstva!

Pred crno-belima je još 20 minuta, sa zadatkom da ponove igru iz prvog dela meča. Na poluvremenu imaju prednost 47:34 i u odličnoj su situaciji uoči dve četvrtine odluke

21:09

Crno-beli odbijaju sve nalete, Naneli!

Pogodio je trojku Partizanov šuter za vođstvo 42:39 u 18. minutu utakmice

21:06

Alba se diže, Aleksa je spušta na zemlju!

Ukrao je loptu Avramović domaćima, istrčao kontranapad i pogodio za vođstvo crno-belih 36:27 u 16. minutu

20:55

Partizan prvi put na dvocifrenom vođstvu

Pi-Džej Doužer ubacio je trojku za 28:17 crno-belih u 12. minutu

20:51

Aleksa! Jako bitna trojka!

Avramović je ubacio trojku za Partizanovih 23:15 na isteku 10. minuta, u poslednjim trenucima prve četvrtine.

20:50

Partizan reaguje - vraća mirniju prednost

Zek Ledej iznuđuje i koristi tri slobodna bacanja, a onda još dva, da donese Partizanu prednost 20:15 na početku 9. minuta

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

20:44

7' Alba se vratila u meč

Frenk Kaminski napravio je dve lične greške, a Berlinci su košem Janija Vecela prišli na "minus 1" (14:15) u 8. minutu meča. Američki centar Partizana otišao je na odmor i obukao majicu. Željko Obradović će ga sigurno čuvati za kasniju fazu meča, a na terenu je sada Kaboklo

20:37

4' Bolji početak crno-belih!

Pi-Džej Doužer pogađa za 9:2, na isteku petog minuta. Prethodno je Zek Ledej pogodio trojku, a Kaminski i opet Ledej nastavili da "zidaju" značajnu prednost Beograđana u Berlinu

Željkova poruka pred put

"Nema vraćanja na ono što je iza nas, nego samo na ono što je ispred nas. Znamo da mnogi timovi imaju velike šanse za plasman u narednu rundu takmičenja. Naša sreća je da negde zavisimo od nas samih. Prema tome, treba da se pripremimo i da sutrašnju utakmicu odigramo na najbolji mogući način. Kad se priča o Albi nekoliko stvari je bitno, pod broj jedan da zavise mnogo od njihove tranzicione igre, da su u tom delu najopasniji. Treba da vodimo računa da ih zaustavimo, to znači da kontrolišemo napad i da ne dozvolilo dobre procente šuta pre svega za dva poena u tranciziciji. To je prvi neki faktor o kome moramo da vodimo računa, a drugi je da su oni tim koji voli da menja odbranu, da igraju zonsku odbranu i zonski presing. Takođe, treba obratiti pažnju na to i imati dobar napad, ponovo se vraćamo na isto, ne dozvoliti da iz zonske odbrane postižu lake poene. To su najbitnije stvari, moramo još jednom da znamo koliko nam je važna utakmica, i nadam se da ćemo biti na nivou koji je potreban da bismo dobili utakmicu", istakao je Obradović.

19:08

19:07

Partizan u plej-inu? Ovo je put!

Kalkulacije plasmana crno-belih su odavno poznate i veoma jasne. Evo šta je Partizanu potrebno da uđe u plej-in Evrolige.

19:07

Dobro došli u tekstualni prenos

Partizan od 20.30 gostuje Albi u prvom od dva meča Evrolige u kojima ima imperativ pobede. Dočekajte i pratite utakmicu u tekstualnom prenosu uz MONDO.