Nikola Jokić brojao do 41 za prvo mjesto! Nikola u derbiju pokazao zašto je najbolji! (VIDEO)

Nikola Jokić još jednom bio najbolji igrač Denvera, u pobjedi nad Minesotom.

nikola jokic pobijedio minesotu za prvo mjesto u nba Izvor: MATTHEW STOCKMAN / Getty images / Profimedia

Najbolji košarkaš NBA lige Nikola Jokić odigrao je još jednu nevjerovatnu utakmicu, predvodio svoje Denver Nagetse do pobjede protiv Minesote i doveo ekipu u veoma dobar položaj pred sam finiš sezone. Nakon trijumfa u međusobnom meču, Denver je u prednosti u odnosu na Minesotu i daleko je bliži ulozi prvog nosioca pred plej-of u Zapadnoj konferenciji!

Jokić je susret završio sa 41 poenom, 11 skokova i sedam asistencija, a to je bilo dovoljno za ubjedljivih 116:107 u derbiju Zapada. Srpskom košarkašu pomagali su Džamal Marej (20 poena) i Majkl Porter Džunior (18 poena), ali jasno je da je ovo bila utakmica u kojoj se on za sve pitao! Šutirao je 7/12 sa linije za slobodna bacanja, 14/18 za dva poena i 2/2 za tri, a blistavu partiju nije mogao da spriječi ni Rudi Gober koji je prethodnih godina često bio najbolji defanzivac lige. Pogledajte najbolje detalje meča:

Pobeda Jokićevog tima za prvo mesto.
Izvor: Youtube/Free Dawkins

Ipak, Minesota je bolje počela meč u Koloradu. Prvu četvrtinu završili su sa dva poena prednosti, a u drugoj četvrtini stigli i do sedam poena razlike u svoju korist. Na poluvremenu je bilo "samo" tri razlike, pa je Denver imao dobru podlogu da se u nastavku utakmice izbori za pobjedu i sebi očisti put do prvog mjesta na Zapadu.

Tek u posljednjem minutu treće dionice Denver je uspio da stigne do prednosti, ali tada je bio i kraj meča za Minesotu - u posljednjem periodu na terenu je postojao samo jedan tim. Aktuelni šampioni imali su čak i 16 poena viška u četvrtom kvartalu, kada ih je Nikola Jokić vodio do još jedne spektakularne pobjede.