Partizan Budućnost ABA liga treća utakmica uživo prenos

Partizan zakazao finale sa Zvezdom! Crno-bijeli pregazili Budućnost u posljednjoj četvrtini majstorice!

Partizan pobijedio Budućnost 100:86 u majstorici, zahvaljujući dominantnoj igri u završnici.

Partizan Budućnost ABA liga treća utakmica uživo prenos Izvor: MN PRESS

Partizan je rezultatom 100:86 pobijedio Budućnost u trećoj utakmici polufinalne serije i od ponedeljka će igrati protiv Crvene zvezde u seriji za titulu.

Crno-bijeli su u napetom i na momente haotičnom meču u Beogradskoj areni potpuno slomili otpor oslabljenih gostiju u posljednjoj četvrtini. Aleksa Avramović i Džejlen Smit dali su Partizanu gorivo koje je tražio čitave tri četvrtine, a među Podgoričanima nije bilo koga da odmijeni isključenog lidera Jogija Ferela (18 poena, 3/3 za dva, 3/3 za tri).

On je početkom treće četvrtine morao da izađe iz igre jer je prethodno dobio nesportsku u prvom dijelu meča, a potom i tehničku u 23. minutu. Bez njega, Budućnost nije imala odgovor za ogromnu energiju igrača u crno-bijelom, koji će sljedeće nedjelje braniti titulu protiv Zvezde, u još jednoj seriji "vječitih" za titulu.

21:06

Kraj utakmice, Partizan je u finalu ABA lige 100:86!

Crno-beli su pregazili Podgoričane u poslednjoj četvrtini, u kojoj je Aleksa Avramović ubacio 13 od svojih 20 poena i uz Džejlena Smita (12) dao odlučujući doprinos trijumfu ekipe Željka Obradovića.

Finale će početi u ponedeljak, a domaćin će biti Crvena zvezda u "Pioniru"

20:57

Avramović pogađa trojku, Budućnost je razbijena!

Partizan vodi 94:75 i samo bi apsolutna senzacija u poslednja četiri minuta sprečila crno-bele da se plasiraju u finale!

20:55

Džejlen Smit za ogromnih 91:75, crno-beli lome Budućnost

20:51

34' Avramović postavlja velikih "plus 13" (86:73)

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

20:49

33' Avramović za dvocifreni "plus" - 82:71

20:46

32' Prodor, pa trojka, pa maksimalno vođstvo Partizana! 80:71

Aleksa Avramović iskupljuje se za odlučujući promašaj u Morači! Pogodio je na startu poslednje četvrtine posle prodora, pa ubacio trojku, a onda je i Džejms Naneli poentirao za "plus 9"

20:42

Kraj treće četvrtine, 73:71 za Partizan!

20:39

Sudije kasnile na drugo poluvreme

Neoubičajena scena obeležila meč, sudije kasnile na Partizan - Budućnost!

20:35

Avramović sa linije penala brani vođstvo Partizana

Aleksa Avramović poentira za 66:63 na tri i po minuta do kraja 3/4

20:28

Panter sada iz igre, trojka za "plus 4"!

Budućnost zove tajm-aut posle trojke Kevina Pantera za 64:60

Izvor: MN Press

20:27

Šest "vezanih" bacanja za Pantera, Partizan vodi

Crno-beli pogocima kapitena vode 61:60 u 24. minutu meča, preokret domaćina  dok ulazimo u sredinu treće deonice

20:24

Izbačen Zoran Savić

Sportski direktor Partizana udaljen je sa svog mesta u prvom redu i meč je nastavljen tek kada je otišao

Partizan je u međuvremenu kaznio tehnuičku Jogija Ferela i smanjio na 58:60

20:21

Tehnička za Jogija Ferela, isključen je sa utakmice!

Željko Obradović grli kraj aut-linije trenera Budućnosti Andreja Žakelja, a najbolji igrač gostiju Jogi Ferel završio je meč u 24. minutu, zbog tehničke greške. Prethodno je u prvom delu dobio nesportsku zbog kontakta pri padu kada je šutirao trojku i zato je utakmica za njega gotova.

20:17

23' Džejlen Smit budi Partizan, 55:6

Trojka plejmejkera Partizana, a onda koš Makundua, koji nastavlja u ritmu iz prvog dela meča.

19:55

20' Panter uzvraća, a pogađa i Ferel

Na poluvremenu, Budućnost vodi 54:48 i dobila je drugu četvrtinu rezultatom 33:25

19:54

Raste prednost Budućnosti, "plus 7"

Makundu pogađa još jednu trojku, za 45:52

19:53

20' Uvrede za sudiju Javora

Skandiranje na račun slovenačkog arbitra, dok je gledao video-snimak i potvrdio da je čelindž Budućnosti bio uspešan i da je lopta za Podgoričane

19:52

20' Tenzija raste, kao i prednost Budućnosti

Smailagić je zakucao u prvi obruč, a Budućnost bacanjima Makundua stiče "plus 4" (49:45)

19:49

Budućnost vodi, trojka Makundua za 45:48

Francuz je ostao potpuno sam na distanci i pogodio za "plus 3" svog tima u pretposlednjem minutu prvog poluvremena. Dok se sa tribina ore zvižduci usmereni prema sudijama, Željko Obradović je morao da zatraži tajm-aut.

19:48

Zvižduci Arene za sudije, Nanelijev faul u napadu

Budućnost je krenula u napad i izjednačila na 45:45

19:40

Smailagić čvrst protiv Kamenjaša, Partizan vodi

Džejms Naneli nagradio je dobru odbranu svog centra polaganjem za 38:36 u 16. minutu meča

19:32

13' Opet Partizanov šut na šutu za tri, ali i nesportski za Ferela - 29:30

Aleksa Avramović faulirao je plejmejker Budućnosti kada je šutirao trojku, a Ferelu je dosuđen nesportski faul zbog kontakta sa čuvarom pri padu

19:28

13' Jogi Ferel pogađa trojku pod faulom Pantera

Već 14 poena ubacio je plejmejker Budućnosti i doneo je izjednačenje gostima, 28:28.

19:25

12' Partizan u naletu, 28:25!

Aleksa Avramović pogodio je trojku, a Džejms Naneli naskočio je na liniji penala i pogodio kao na treningu, a trener Budućnosti Andrej Žakelj pozvao je tajm-aut.

19:20

Džejlin Smit za preokret u poslednjoj sekundi!

Partizanov plejmejker pogodio je trojku za vođstvo crno-belih 23:21!

19:14

Još jedna trojka Ferela, 13:19

Razigran je plejmejker Budućnosti na startu meča. Zimus je dovođen u vezu sa crno-belima, a sada na terenu Beogradske arene predvodi svoj tim na startu "Majstorice". Gosti šutiraju trojke 3/4, Partizan 0/5

19:09

Zagrljaj saigrača iz reprezentacije, Avramovića i Kuridže

19:09

5' Egal početak meča - 6:9

Bek gostiju Petar Popović ostao je usamljen na šutu za tri poena, za vođstvo "plus 6", a njegov šut stao je na obruču. Ostaje 9:6 za Budućnost, posle trojke Jogija Ferela. Za Partizan su na startu pogađali Frenk Kaminski i Kevin Panter

19:00

Startna petorka Partizana!

18:26

Prve fotografije iz Beogradske arene

17:52

Kada kreće finale?

Prva utakmica biće odigrana u ponedeljak u "Pioniru", na Zvezdinom terenu, a druga u sredu, na parketu večerašnjeg pobednika

17:51

Dobro došli u tekstualni prenos

Utakmicom Partizan - Budućnost u Beogradskoj areni od 19, biće završeno polufinale ABA lige, u kojem će Crvena zvezda igrati protiv pobednika večerašnje utakmice.