srbija australija uzivo prenos livestream arena sport

Srbija potonula za dva minuta! Poraz od Australije i velika opomena pred Olimpijske igre

Košarkaši Srbije izgubili su od Australije prijateljski meč u Abu Dabiju.

srbija australija uzivo prenos livestream arena sport Izvor: Profimedia

Srbija je izgbila od Australije u pripremnom meču pred početak Olimpijskih igara - 83:73. Prvi poraz srpskog tima na pripremama poslije dvije pobjede protiv Holandije u mečevima zatvorenog tipa i trijumfa protiv Francuske.

Pala je ekipa Svetislava Pešića za samo dva minuta. U 35. minutu je vodila sa 67:66, a onda je Peti Mils stupio na scenu. Sjajna asistencija, brzi poeni, pa onda u naletu bijesa Jaramaz pravi nesportsku ličnu na njemu i to je bio kraj. U 37. minutu je bilo 76:67 i bio je to znak da je sve gotovo.

Na ovom meču za "orlove" nisu igrali Bogdan Bogdanović i Ognjen Dobrić, dok je Vanja Marinković u jednom momentu sjeo na klupu sa bolnom grimasom. Ljekari su mu prišli i nije izgledalo dobro. Čekaju se informacije u vezi njegove povrede.

Već u srijedu slijedi meč koji svi čekaju i duel Srbije i SAD na istom terenu od 18 časova.

19:57

KRAJ

Gotovo je, Australija je pobijedila - 83:73

19:55

40' - ČARKE NA TERENU!

Čarke na terenu na ulasku u posljednji minut između Džoša Gidija i Marka Gudurića. Australija je pred pobjedom - 80:71.

19:53

39' - KONAČNO POENI SRBIJE

Poslije nekoliko minuta bez poena onačno je Petrušev uspio to da prekine - 78:69.

19:51

38' - SRBIJA PRED PORAZOM

U razmaku od samo dva minuta Srbija je pala i nalazi se pred porazom - 78:67.

19:46

36' - TROJKA KEJA

Skupo košta Srbiju nesportska Jaramaza poslije poena Milsa sa penala i Kej je pogodio za tri - 76:67.

19:45

36' - NESPORTSKA JARAMAZA

Jaramaz je izgubio živce poslije greške i izgubljene lopte i napravio je nesportsku ličnu na Milsu koji će imati penale i Australija će imati loptu sa strane - 71:67.

Izvor: Profimedia

19:44

36' - MILS ZA PREOKRET

Majstorije Petija Milsa, asistencija za trojku Denijelsa, pa laki poeni za preokret Australije - 71:67!

19:43

35' - MILUTINOV I JOKIĆ ZAJEDNO

Po prvi put na ovom meču zajedno su na parketu Milutinov i Jokić. Srbija vodi - 67:66.

19:38

34' - MILUTINOV I ALEKSA!

Milutinov udara blokadu Gidiju, pa onda pravi fantastičan blok za Aleksu koji polaže loptu u koš za vođstvo - 67:66.

19:38

32' - SJAJNI POTEZI AVRAMOVIĆA

Avramović je napravio nekoliko odličnih poteza u napadu, asistirao je Milutinovu, pa je odigrao odličnu odbranu na Gidiju - 65:64.

19:36

31' - AVRAMOVIĆ

Počela je posljednja četvrtina, Avramović je sjajno prošao pored Denijelsa i položio loptu u koš, a onda je ponovo Aleksa pogodio u kontri za vođstvo Srbije - 63:62. Na parketu su Avramović, Radanov, Jaramaz, Pokuševski i Milutinov.

19:33

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Tavršena je treća četvrtina, Australija vodi sa 62:59. Jokić je promašio trojku sa pola terena za izjednačenje.

19:27

29' - POKUŠEVSKI ZA TRI

Pokuševski pogađa za tri i smanjuje minus - 60:59.

19:25

27' - SMJENE U VOĐSTVU

Jaramaz je na terenu, probao je za tri iz teške pozicije, promašio, pa Australija uzvraća i prelazi u vođstvo - 58:56.

19:24

19:22

26' - JOKIĆ ZA VOĐSTVO!

Mils promašuje otvorenu trojku, PeTrušev je bio brži od sirene, nije pogodio, Radanov je ukrao loptu, promašio, ali je tu bio Jokić da je vrati u koš za vođstvo - 56:54.

19:15

24' - MARINKOVIĆ SA BOLNOM GRIMASOM

Ušao je Radanov umjesto Marinkovića koji je sjeo na klupu sa bolnom grimasom, djeluje zabrinjavajuće... Australija vodi - 54:50.

19:12

23' - MILS, PA PETRUŠEV

Mils je fauliran na šutu za tri, Petrušev koristi zicer, pa onda dolazi do novih lakih poena i smanjuje vođstvo Australije - 49:48.

19:09

21' - GUDURIĆ SE UPISAO

Prvi poeni na meču za Gudurića - 42:41.

18:53

20' - POLUVRIJEME, ALEKSA UZ ZVUK SIRENE

Završeno je prvo poluvrijeme, majstorija Micića, pa koš Avramovića uz zvuk sirene za vođstvo Srbije poslije 20 minuta igre - 40:39!

18:46

18' - GREŠKE I GIDI

Jokiću izbijaju loptu, pa u kontri Gidi pogađa pod faulom Gudurića i daje dodatno bacanje - 38:32 za Australiju.

18:44

16' - JOKIĆ ZA PETRUŠEVA

Prelijepa akcija Srbije, Jokić dodao do Petruševa koji pogađa lako, a onda u kontri Filip opet poentira za izjednačenje - 32:32.

18:42

16' - UZVRAĆA AUSTRALIJA

Poslije vođstva Srbija uslijedila je serija Australije od 5:0, trojka Delavedove i tajm-aut Pešića - 32:28 za Australiju.

18:40

14' - MILUTINOV ZAKUCAVA!

Majstorska dodavanja Micića, Milutinov ostaje sam i zakucava, a onda u kontri Avramović polaže za vođstvo Srbije - 28:27!

18:37

14' - TROJKA PETRUŠEVA

Filip Petrušev

Ušao je Petrušev umjesto Pokuševskog i odmah je pogodio trojku iz ćoška, lopta je izašla, pa se vratila u koš - 25:22 za Australiju.

18:34

12' - GRIJEŠI POKUŠEVSKI

Pokuševski je dlučio da propusti otvoren šut za tri, uzeo je nešto teži šut za dva i promašio. Denijes je potom poentirao - 23:19 za Australiju.

18:33

11' - MILUTINOV SA PENALA

Druga četvrtina počinje faulom Lendejla na Miulutinovu koji daje oba slobodna bacanja , a onda pogađa "flouter" - 20:19 za Australiju.

18:30

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina, Pokuševski nije uspio da prođe pored Gidija, a Australija ima prednost poslije prvih 10 minuta, Jaramaz je promašio trojku sa pola terena uz zvuk sirene - 20:15.

18:30

9' - TROJKA I FAUL EGZUMA

Marinković promašuje za tri, Australijanci to kažnjavaju pogotkom u šutu za tri, a onda Egzum faulira Vanju koji je pogodio oba penala - 17:13 za Australiju.

18:29

5' - GREŠKE MICIĆA

Izvor: MOURAD ALLILI / Sipa Press / Profimedia

Tri greške Vase Micića u kratkom razmaku, dva pogrešna dodavanja koja su presječena i lopta je ukradena - 7:8.