Crvena zvezda pobijedila u drami u Hrvatskoj: Vratila se iz mrtvih i utišala Zadar!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

KK Crvena zvezda pobijedila na gostovanju na kojem je gubila 19 poena razlike!

ABA liga pobijedila Zadar Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda pobijedila je Zadar u gostima 84:77 i pred 6.000 gledalaca u Dvorani "Krešimir Ćosić" se doslovno vratila iz mrtvih. Osam minuta bilo je potrebno domaćima da postignu nevjerovatnih 30 poena i da ubrzo steknu i velikih 19 poena razlike, ali je ulaskom Ognjena Dobrića i njegovim preuzimanjem inicijative u drugoj četvrtini Zvezda počela da nekako dolazi do daha.

Već do poluvremena Zvezda je došla sebi i trojkama Miloša Teodosića i Ognjena Dobrića pred pauzu uspjela da priđe na poen razlike, u četvrtini u kojoj je Dejan Davidovac isključen odlukom sudije Damira Javora. Čak je i nasrnuo na Slovenca inače hladnokrvni Zrenjaninac, a trener Janis Sferopulos ga je zadržao i spriječio incident.

U trećoj i četvrtoj četvrtini vođena je "rovovska" borba, u kojoj je Zvezda dobila važno oružje u igri Kodija Milera-Mekintajera, uz Dobrića najefikasnijeg sa po 16 poena. Uroš Plavšić je ubacio 13 poena tražeći prostor za zakucavanja, a Nikola Kalinić je ubacio 10, uz važne poteze u završnici.

Poslije meča, Kalinić je rukom na uvetu gestikulirao ka publici koja je sat ranije pjevala uvredljive pjesme na račun Zvezde. Nije htio da joj ostane dužan na kraju utakmice u kojoj su crveno-bijeli ostvarili četvrti trijumf ove sezone i ostali na dvije pobjede manje od perfektnog Partizana (6-0).