Ife Lundberg definitivno napušta Partizan ovog ljeta, ali još uvijek nije poznata naredna destinacija.
Zaradio je Ife Lundberg etiketu "najvećeg razočaranja" Partizana protekle sezone. Navijači su brzo izgubili strpljenje, dok mu je Željko Obradović pružio šansu u finišu sezone. Jeste popravio utisak, ali to nije bilo dovoljno za ostanak u Humskoj.
Kako piše "Mozzartsport", crno-bijeli već traže novi klub za Danca, a njegova zamjena je na putu ka Beogradu. U pitanju je doskorašnji košarkaš Los Anđeles Lejkersa Šejk Milton. Lundberg ima još godinu dana važećeg ugovora sa Partizanom, pa se traži klub koji će pokriti platu, ali još uvijek nema informacija koji klubovi su u opticaju.
Lundberg je odigrao 26 utakmica u Evroligi prošle sezone i imao učinak od 7,9 poena, tri asistencije i 2,2 skoka, uz 34,6 odsto uspešnosti za tri poena, što je trebalo da mu bude glavni adut po dolasku iz Virtusa.
Ko je Lundbergova zamjena?
Crno-bijeli su izašli na NBA tržište. Šejk Milton je 2018. godine izabran kao 56. pik na Draftu, a birala ga je Filadelfija gdje se zadržao pet godina. Uslijedila je epizoda u Minesoti, da bi potom nosio dresove Detroita, Njujorka, Bruklina i na kraju Lejkersa.
Na 359 NBA utakmica, Milton je prosječno bilježio 8,1 poen, 2,2 skoka i 2,4 asistencije za 19 minuta po utakmici, uz prosječan šut iz igre od 45% i 36% za tri poena. Partizan je do sada doveo dvojicu Amerikanaca Dilana Osetkovskog iz Unikahe i Džabarija Parkera iz Barselone.
Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!