NBA: Odličan debi Nurkića, Teletović sjajan

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Jusuf Nurkić debitovao u pobjedi Denver Nagetsa sa pet pooena is edam skokova. Teletović imao sjajan učinak od 20 poena i šest skokova u porazu Bruklin Netsa.

Denver Nagetsi otvorili su sezonu pobjedom 89:79 nad Detroit Pistonsima na svom parketu. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Kenet Farid sa 22 poena i 17 skokova, ali će ljubitelji NBa lige u BiH ipak pamtiti ovu utakmicu po debiju Jusufa Nurkića.

Bh. centar odigrao je 13 minuta za Denver i upisao pet poena i 7 skokova, uz jednu izgubljenu loptu.

...

Noć između srijede i četvrtka u NBA ligi obilježili su i debi Pau Gasola za Čikago i novi poraz Los Anđeles Lejkersa.

Košarkaši Čikaga u derbiju večeri savladali su Njujork 104:80, a Gasol je meč završio sa 21 poenom i 11 skokova.

Raspoložen za igru bio je i Taj Gibson, koji je ušao sa klupe i ubacio 22 poena, dok je dvocifren učinak imao i Derik Rouz - 13 poena.

Kobi Brajant je postigao 31 poen, doduše uz loš procenat šuta iz igre (25-11), ali ni to nije bilo dovoljno da Lejkersi drugu noć zaredom izbegnu poraz. Ovoga puta bolji je bio Finiks - 119:99.

Pitanje pobjednika riješeno je u trećoj četvrtini (39:24) u kojoj je Goran Dragić postigao 12 od svojih 18 poena. Najbolji u redovima domaćina bio je Ajzea Tomas sa 23 poena.

Golden Stejt je ubjedljivo nadigrao Sakramento - 95:77, bez Nemanje Nedovića koji je cijeli meč ostao na klupi, dok je Ognjen Kuzmić za šest i po minuta na parketu uspeo da napravi četiri faula i zabilježi jedan skok.

Majami je pobijedio Vašington 107:95, uz 26 poena i 15 skokova Krisa Boša, dok je Hjuston upisao drugu pobjedu u sezoni protiv Jute (104:93), najviše zahvaljujući 22 poena i 18 skokova Dvajta Hauvarda.

Lamarkus Oldridž postigao je 27 poena u trijumfu Portlanda 106:89 protiv Oklahome, u čijem timu nije bilo povrijeđenog Kevina Duranta, ali je sjajno veče imao Rasel Vestbruk, koji je ubacio 38 poena.

Mirza Teletović bio je jedan od najboljih u porazu Bruklin Netsa 121:105 od Boston Seltiksa. Kapiten reprezentacije BiH ubacio je 20 poena i imao šest skokova, ali nažalost njegova ekipa nije uspjela da izbjegne poraz.