LIGA BiH: "Stotka" Zrinjskog u Kaknju

Mostarski Zrinjski zabilježio je drugu pobjedu u košarkaškom prvenstvu Bosne i Hercegovine i to na vrlo neugodnom gostovanju u Kaknju - 90:100 (16:28, 28:23, 20:19, 26:30).

Poslije tijesnog poraza u Zenici od Čelika (71:70), košarkaši Kaknja nastavili su sa posrtanjem i pred svojom publikom u duelu sa mostarskim Zrinjskim.

"Plemići" su u dvorani u Kaknju već poslije prve četvrtine (16:28) nagovijestili pobjednika dvoboja četvrtog kola šampionata Bosne i Hercegovine, ali je domaćin uspio do poluvremena da se stabilizuje i rezultatski ostane u utakmici - 44:51.

Treći period bio je poprilično izjednačen, igralo se u serijama, ali su Mostarci ipak uspjeli da sačuvaju prednost pred odlučujućih 10 minuta od šest poena (64:70).

TABELA

Leotar 3-0, Zrinjski 2-1, Široki 1-2, Spars 2-0, Čelik 1-2, Varda 1-2, Bosna Rojal 1-2, Sloboda 1-2, Kakanj 2-2, Heo 1-1, Mladost 1-1, Građanski 1-1.

U posljednjoj dionici gostujući košarkaši su dodatno podigli nivo igre u napadu i sa 30 koševa zapečatili sudbinu Kaknja u ovoj utakmici.

Kod Zrinjskog u prvom dijelu briljirao je Vedran Princ sa 23 poena, a u nastavku susreta Milorad Šutulović (21). Pomoć u pogocima večeras najraspoloženijem dvojcu iz Mostara pružili su i Mihailo Sekulović (16) odnosno Jure Brajković (13), Danijel Zovko (10) i Filip Pajević (10).

S druge strane u taboru domaćina dvocifreni košgeterski učinak ostvarili su Željko Palavra sa 23 pogotka, Dinko Peljto i Ivan Baković su ubacili po 15, Eldar Merdanović (13) i Ramo Rizvić (10).