LIGA BIH: Peti poraz Bosne Rojal

U posljednje dvije utakmice 5. kola košarkaškog Prvenstva BiH, Sloboda u Tuzli bez većih problema slavila protiv Bosne Rojal 92:79, dok je Čelik na domaćem parketu savladao Hercegovac 80:72.

Domaće ekipe bile su sigurne u dvije posljednje utakmice 5. kola Prvenstva BiH za košarkaše.

Tuzlanska Sloboda protiv Bosne Rojal upisala je sigurnu pobjedu. Tuzlaci su bili ubjedljivi protiv Sarajlija i slavili 92:79. Ekipi Bosne Rojal ovo je već peti poraz.

Već u prvoj četvrtini domaćin je stekao deset poena prednosti 27:17, da bi do poluvremena ona narasla na "plus 18" - 50:32. Vođstvo Slobode nastavilo je da se povećava i u drugom dijelu susreta, a uoči odlučujuće dionice Tuzlaci su imali čak 26 poena prednosti. Gosti su uspjeli koliko-toliko da smanje razliku na kraju za podnošljivih 92:79.

Almir Hasandić kod domaćih bio je najefikasniji sa 22 poena, dok je Mujo Tuljković ubacio 13. U redovima Bosne Rojal istakli su se Marko Dujković (22 poena, osam skokova) i Nikica Šljuka (17 poena).

U drugom meču Čelik je nadigrao Hercegovac i slavio 80:72.

Dejan Mikić (17 poena, pet skokova) i Srđan Damjanović (13 poena) predvodili su Zeničane, dok gostima nije pomogla ni sjajna partija dvojca Darko Kastratović - Miloš Petković, koji je susret završio sa 26, odnosno 23 poena.

Na tabeli vodi Spars sa maksimalnim učinkom u prvih pet kola, a prate ga Kakanj i Leotar, koji je u ovom kolu doživio prvi poraz, upravo od sarajevskog tima.

Spars - Leotar 78:51.

TABELA: Spars 5-0, Kakanj 4-2, Leotar 4-1, Zrinjski 3-2, Građanski 3-2, Široki 2-3, Čelik 2-3, Varda HE 2-3, Bosna Rojal 1-5, Sloboda 2-2, Mladost 1-4, Heo 1-3.