LIGA 12: Na koliko stepeni se ledi Čelik? Na - 43!

Mladost je u Mrkonjić Gradu "smrzla" zenički Čelik na "minus" 43 razlike. Hercegovinom i dalje "gazduje" Široki, trijumfom nad Zrinjskim, a pobjedu je upisala i tuzlanska Sloboda.

LIGA 12: Na koliko stepeni se ledi Čelik? Na - 43! Izvor: MONDO/Petar Stojanović

Izvor: MONDO/Petar Stojanović

Košarkašima Mladosti ne ide baš previše sjajno u novoj sezoni Lige Bosne i Hercegovine, ali su u srijedu uveče sve poraze "naplatili" Čeliku deklasiravši ga rezultatom 92:49 (23:10, 23:11, 26:17, 20:11).

Mrkonjićki tim je već na kraju prve dionice pokazao Zeničanima da nemaju šta da traže u njihovoj dvorani, a na poluvremenu (46:21) bilo je jasno da će izabranici Gorana Sladojevića upisati drugi ovosezonski trijumf.

Do pobjede ih je nosio raspoloženi Obrad Tomić sa 22 poena i 10 skokova, a dvocifreni košgeterski učinak ostvarili su i Nemanja Marić i Miloš Tripković po 15 koševa, odnosno Vojin Svilar (13) i Bojan Đurica (11).

U taboru gostiju iz Zenice izdvojio se jedino Armin Avdibegović sa 11 pogodaka.

TABELA

Spars 7-0, Leotar 6-1, Građanski 5-2, Kakanj 4-4, Zrinjski 4-3, Široki 4-3, Bosna Rojal 1-7, Sloboda 3-3, Heo 2-4, Varda HE 2-4, Čelik 2-5, Mladost 2-5.

U hercegovačkom derbiju igranom u srijedu uveče na "Pecari" slavio je domaći Široki protiv mostarskog Zrinjskog rezultatom 88:76 (19:28, 33:15, 21:16, 15:17).

Presudna za pobjedu tima Ivana Velića bila je druga četvrtina u kojoj su "plemiće" deklasirali sa 18 poena razlike, a najzaslužniji za slavlje bili su Josip Bilinovac (25), Toni Katić (22) i Ivan Kovačić (21).

Kod Mostaraca odskočili su Vedran Princ sa 15 i Ali Demić sa dva pogotka manje.

U trećem meču sedmog kola šampionata BiH, Sloboda je nanijela Vardi peti poraz - 93:84 (30:18, 16:22, 32:25, 15:19), a na svoj konto dodala treću "recku".

Tuzlake je predvodio sjajni Almir Hasandić sa čak 35 koševa, dok je u višegradskoj ekipi bolji od ostalih bio Miloš Janković sa 19 poena.