LIGA BiH: Zamalo kraj serije Sparsa!

Građanski je bio nadomak pobjede protiv sarajevskog Sparsa, ali su se gosti ipak radovali u Bijeljini - 68:69 (23:12, 16:26, 13:13, 16:18) u okviru 10. kola šampionata Bosne i Hercegovine. Trijumfi Kaknja, Mladosti i Zrinjskog.

LIGA BiH: Zamalo kraj serije Sparsa!  Izvor: Samir.Cacan/MONDO

Izvor: Samir.Cacan/MONDO

Tim Marka Trbića plesao je na ivici poraza u Bijeljini, ali je na kraju ostvario desetu pobjedu u prvenstvu BiH i ostao neporažen ove sezone.

Sarajlije su loše igrale u prvoj četvrtini, uzvratili su do poluvremena, a onda se uglavnom igralo koš za koš. Bijeljinci nisu padali u igri do posljednjeg minuta, imali su tri razlike, ali je desetak sekundi do kraja trojkom Nikole Đurasovića Spars stigao do izjednačenja (66:66).

Uslijedila je infarkt završnica - poene je za novo vođstvo Građanskog postigao Nenad Pantić, ali je u posljednjem napadu ponovo trojkom pobjedu gostima donio Igor Josipović!

Upravo je Josipović bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 15 poena, jedan manje dao je Aleksej Nikolić, a odličnu partiju pružili su i Mirza Bulić (dabl-dabl učinak od 13 koševa i 10 skokova) i Nikola Đurasović (10).

Bijeljinski tim, koji je upisao četvrti neuspjeh, predvodili su Nebojša Erkić sa 20 i Željko Klještan sa pogotkom manje.

Mladost je u Mrkonjić Gradu nadigrala Široki 58:50 (10:13, 16:17, 16:9, 16:11) i uknjižila tek treću pobjedu u Ligi 12.

Do velikog slavlja nad ekipom sa "Pecare", Mrkonjićane su nosili Vojin Svilar sa 18, Ninoslav Milošević sa 14 i Luka Radmilović sa poenom manje.

S druge strane u hercegovačkom taboru odskočili su Ivan Novačić sa 15 koševa i Josip Bilinovac sa tri manje uz sedam skokova.

Ovo je timu Ivana Velića bio peti poraz ove sezone.

U trećem meču subotnjeg programa Leotar je poražen u Kaknju sa 84:81 (12:20, 18:14, 26:12, 28:35), zahvaljujući odličnoj partiji Rame Rizvića, koji je Trebinjcima ubacio 21 koš.

U trebinjskoj ekipi bolji od ostalih bio je Dejan Šakotić takođe sa 21 pogotkom.

Zrinjski je u Mostaru deklasirao Bosnu Rojal rezultatom 74:51 (16:17, 23:16, 21:10, 14:8), a "studenti" su se koliko toliko dobro držali samo u prvom poluvremenu.

U nastavku su "plemići" sigurnom igrom stigli do pete pobjede nanijevši Sarajlijama osmi neuspjeh ove sezone i posljednje mjesto na tabeli.

Mihajlo Sekulović i Ali Demić su bili najefikasniji kod Mostaraca sa po 15 poena, dok su kod "studenata" po dva manje postigli Džermejn Votson i Haris Ćurevac.

Čelik - Sloboda 83:75

TABELA: Spars 10-0, Leotar 7-3, Građanski 6-4, Široki 5-5, Kakanj 6-4, Sloboda 5-4, Zrinjski 5-5, Čelik 3-6, Mladost 3-6, Heo 3-5. Varda 2-7, Bosna Rojal 2-8.