LIGA BIH: Bilećanima hercegovački derbi

U posljednjem meču 10. kola košarkaške Lige BiH, Heo na svom parketu savladao Vardu 66:62, preokretom u posljednjoj četvrtini. Sjajni Danilo Negovanović nastavio sa odličnim partijama.

LIGA BIH: Bilećanima hercegovački derbi Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Hercegovački derbi između Hea i Varde pripao je Bilećanima, koji su na svom parketu teškom mukom stigli do pobjde, i to nakon preokreta u posljednjoj dionici meča.

HEO - VARDA 66:62 (16:14, 10:19, 17:15 23:14)

TABELA

Spars 10-0, Leotar 7-3, Kakanj 6-4, Građanski 6-4, Široki 5-5, Zrinjski 5-5, Mladost 4-6, Čelik 4-6, Sloboda 4-5, Heo 4-5, Varda 2-8, Bosna Rojal 2-8.

Prva četvrtina bila je poprilično izjednačena pa se na prvu pauzu otišlo sa minimalnom prednošću domaćina 16:14. Ipak, u narednih 10 minuta Višegrađani su pokazali da se neće lako predati. Postigli su 19 poena, domaće košarkaše limitirali na samo deset, pa je Varda nakon prvog poluvremena imala sedam poena prednosti, 26:33.

Na isteku 15. minuta, domaći košarkaši stigli su do izjednačenja 22:22, ali su tada gosti ponovo zaigrali bolje i dva minuta prije kraja ovog perioda stigli do dvocifrene prednosti, 36:46, što je bilo i najubjedljivije vođstvo nekog od timova večeras. Do kraja treće četvrtine, prepolovljena je prednost Varede, 43:48.

Odlučujućih 10 minuta u potpunosti je pripalo košarkašima iz Bileće. U 34. minutu ponovo su preuzeli vođstvo, koje ovog puta nisu ispustili. Tri minuta prije kraja susreta na semaforu je stajalo 62:55, a gosti u preostalom vremenu nisu uspjeli ponovo da se vrate u meč, pa je Heo trijumfovao 66:62.

Najbolji igrač Bilećana ove sezone Danilo Negovanović još jednom je bio neuzaustavljiv. Postigao je čak 27 poena i uhvatio četiri lopte, a veliku pomoć imao je i od Slaviše Vukovića, kojem je jedan skok nedostajao za dabl-dabl učinak (14 poena, devet skokova), te Darku Kastratoviću, koji je meč završio sa 16 poena.

U poraženom timu iskusni Miroslav Radić postigao je 17, a Nenad Đurđević 11 poena.

Nakon deset odigranih kola, na čelu tabele je još uvijek neporaženi Spars sa svih 10 trijumfa, dok su na začelju Varda i Bosna Rojal sa po dvije pobjede, uz osam poraza.