Partizan "porodio" pobedu nad Solnokom

Prvak Mađarske 38 minuta je bio potpuno ravnopravan rival neraspoloženim crno-belima. Pavlović uganuo zglob.

Partizan "porodio" pobedu nad Solnokom Izvor: MN PRESS

Košarkaši Partizana izbegli su poraz, koji je u značajnoj meri mogao da ih udalji od osnovnog cilja u regionalnom takmičenju, plasmana u plej-of.

U trećem meču pod vođstvom pomoćnog trenera Velimira Gašića, konačno su slavili prvu pobedu, ali osim te činjenice, nemaju čime da budu zadovoljni, niti imaju mnogo razloga za optimizam uoči gostovanja Krki u subotu.

Ono što im ide u prilog, jeste trijumf Cibone nad Olimpijom u Ljubljani, posle koga im oba konkurenta za četvrto mesto "beže" samo po jednu pobedu.

Partizan - Solnok 62:55 (16:12, 13:18, 17:14, 16:11).

Crno-beli su popravili skor na 7-7, dok su gosti iz Mađarske pali na 6-8.

STATISTIKA

PARTIZAN: Pavlović 13 (4as), Milosavljević 10 (6sk, 5izg), Milutinov 9 (16sk, 4izg), Andrić 9, Mačvan 7 (7sk), Bogdanović 6 (6sk, 3as), Tepić 5 (3as), Dalo 3.

SOLNOK: Džons 25 (4sk, 4as, 4ukr), Vitman 10, Milošević 8 (6sk), Gipson 6 (3sk, 3as), Keler 4 (8sk, 3blk), Bader 2 (4sk).

Partizan će u Novom Mestu ponovo kraj aut-linije imati Duška Vujoševića, koji je izdržao suspenziju, ali je pitanje u kakvom će sastavu istrčati na teren, s obzirom na povredu skočnog zgloba koju je Saša Pavlović doživeo u 32. minutu.

Pavlović je nezgodno doskočio na kraju jednog od svojih karakterističnih prodora, nakon čega je uspeo da se pridigne i sam ode na klupu. Odmah je usledio tretman ledom, ali kao i uvek posle ovakvih povreda, ništa se pouzdano neće znati dok ne "prenoći".

Crno-beli su drugu utakmicu zaredom bili bez Đorđa Gagića, uz ranije povređenog Eda Murića, a kod gostiju osim Sinoveca i Loranta, koji su ovih dana raskinuli ugovore, nije bilo ni Davida Vojvode, najboljeg strelca ekipe sa prosekom od 14,6 poena.

To kao da je, uz efekte poraza od Budućnosti, dodatno "uspavalo" Pavlovića, Milosavljevića i drugove, koji su u prvih 20 minuta napravili čak 14 grešaka i nakon solidnih 23:16 u 14. minutu dozvolili gostima da do odlaska na odmor preokrenu na 29:30.

I u drugom poluvremenu su se košarkaši prvaka Srbije mučili. Poveli su 36:32, a onda se "pravo niotkuda" pojavio bek Kristijan Vitman i postigao 10 poena zaredom za Solnok, donoseći mu 39:40 i 41:42.

Poslednje izjednačenje zabeleženo je u 33. minutu (48:48), a poslednji priključak Solnok je ostvario trojkom Lazerika Džonsa za 53:51 u 36. minutu.

Usledila je serija od 7:0 (koš Milutinova, dva slobodna bacanja Mačvana i prodor Tepića uz dodatno slobodno bacanje), za nedostižnih 60:51, kojom je dva minuta pre kraja utakmice okončana agonija i kod 4.000 gledalaca otklonjen strah od blamaže na domaćem parketu...

Zanimljivo je da su crno-beli pod protivničkim košem uhvatili čak 19 lopti, sam Milutinov devet, ali su isto tako dozvolili gostima da ugrabe 15 ofanzivnih skokova. O šutu za tri poena (5/25) ne treba trošiti reči, sreća je za Partizan što ni šuteri Solnoka (4/24) nisu bili ništa raspoloženiji.

MZT Skoplje - Mega Leks 20.00

TABELA: Zvezda 13-0, Budućnost 11-2, Cedevita 10-4, Olimpija 8-6, Cibona 8-6, Partizan 7-7, Mega 6-7, Krka 6-8, Zadar 6-8, Solnok 6-8, Igokea 5-9, Metalac 4-9, MZT 4-9, Levski 1-12.