Mega "častila" Olimpiju

Ljubljančani prekinuli seriju od pet poraza, a Mega izgubila sedmi put u poslednjih devet kola...

Olimpija je u prvom meču 18. kola ABA lige pobedila Mega Leks 85:75 (20:21, 29:18, 19:20, 17:16), ali da je beogradski tim malo manje grešio u poslednjih pet minuta, možda bi stigao i do senzacionalnog preokreta.

"Zmajčeki" su početkom treće četvrtine imali 16 poena prednosti (55:39, 57:41), na šta je Mega odgovorila serijom od 0:9 i vratila se u "život".

Puleni Dejana Milojevića pet minuta pre kraja su prišli na 74:68, ali su propustili priliku da dodatno pritisnu igrače Olimpije, koji su ove sezone umeli da prokockaju visoka vođstva.

Kada se rešavalo pitanje pobednika, Mega je išla iz greške u grešku, iz nesmotrenosti u nesmotrenost, "pomažući" Ljubljančanima da se odupru njihovom naletu.

Vrhunac serije loših poteza desio se u 39. minutu, kada je centar Dušan Čantekin ispred obruča pokupio loptu nakon nepreciznog šuta za tri poena Blaža Mahkovica, a sudije svirale silaznu putanju i priznale koš za 83:73.

Olimpija je tako pobedila posle pet vezanih poraza, za skor 9-9, dok je Mega pala na 7-11.

Najefikasniji su bili Omić sa 20, Salin sa 15, Marinović sa 14 i Prepelič sa 13 poena, odnosno Kešelj i Čantekin sa po 15, Jokić sa 14, Musli sa 12 i Miljenović sa 11.