LIGA BIH: Samo pet poena Varde u trećoj četvrtini!

U pretposljednjoj utakmici 14. kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine, Građanski očekivano stigao do trijumfa u Višegradu 63:53. U drugom poluvremenu košarkaši Varde postigli svega 15 poena!

LIGA BIH: Samo pet poena Varde u trećoj četvrtini! Izvor: MONDO

Izvor: MONDO

Duel 14. kola Lige BiH u košarci između Varde i Građanskog pripao je gostima iz Bijeljine, koji su u Višegradu slavili 63:53, po četvrtinama 18:18, 21:20, 16:5, 8:10.

Višegrađani su, dakle, za deset minuta treće četvrtine postigli svega pet poena! Nešto više od minut prije kraja prvog poluvremena imali su vođstvo 36:32, da bi nakon toga uslijedila velika serija Bijeljinaca. U narednih 12 minuta postigli su 26, a primili svega sedam poena, čime je prelomljena ova utakmica.

Domaći košarkaši igrali su očajno u trećem i četvrtom kvartalu, pa su za 20 minuta uspjeli da postignu svega 15 poena. Nisu ni gosti briljirali, ali su sa 24 poena u dvije četvrtine stigli do sigurne pobjede na kraju 63:53.

U pobjedničkoj ekipi Pavle Boljkovac bio je najefikasniji sa 16 poena, a dva manje postigao je Nebojša Erkić. Miloš Janković sa 13 poena bio je prvo ime Varde.

Građanski je ovim trijumfom zadržao treću poziciju, dok je i Varda treća, ali odozdo.

Posljednji meč 14. kola u srijedu igraju Bosna Rojal i Široki.

Bosna Rojal - Široki (19).

TABELA: Spars 14-0, Leotar 11-3, Građanski 8-6, Široki (-1) 7-6, Kakanj 8-6, Sloboda 6-8, Mladost 6-8, Zrinjski 6-7, Heo 5-8, Varda 4-10, Čelik 4-10, Bosna Rojal (-1) 3-10.