LIGA BiH: "Studenti" iznenadili Široki

Sarajevska Bosna Rojal, fenjeraš prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci savladao je Široki rezultatom 84:80 (24:20, 13:17, 26:17, 21:26) u posljednjem meču 14. kola.

LIGA BiH: "Studenti" iznenadili Široki Izvor: Samir Cacan, mondo.ba

Izvor: Samir Cacan, mondo.ba

"Studenti" su ostvarili četvrti trijumf nanijevši gostima sa "Pecare" sedmi poraz ove sezone u Ligi BiH.

Bosna je prvi dio utakmice riješila u svoju korist rezultatom 24:20, ali je u nastavku Široki uspio da do odlaska na odmor izjednači (37:37).

U trećem periodu takođe je viđen potpuno izjednačen dvoboj dok studenti u finišu nisu napravili seriju od 7:0 i stekli +9 pred odlučujućih 10 minuta (63:54).

Statistika

Bosna Rojal: Krupalija 13 (12 skokova, 7 asistencija), Petković, Tunović, Bradić, Votson 19 (6 asistencija, 4 skoka), Forić 2, Ćurevac 2, Delalić 15 (6 skokova), Rešidović 15 (6 skokova), Mujić 3, Begagić 15 (6 skokova), Ferhatbegović.

Široki:Mikulić, Vranješ, Katić 16, Šušak 3, Ćorić 10 (8 skokova), Prskalo, Bilinovac 22, Luburić 10 (10 skokova), Novačić 12 (6 skokova), Naletilić 4, Mimica 3.

Sarajlije su u posljednjem periodu stekle i 12 poena razlike i činilo se da će mirno da privedu utakmicu kraja, ali hercegovačka ekipa se nije predavala.

Serijom 7:0 prišla je na "minus četiri" i ta razlika je bila do posljednjih 60 sekundi, ali Hercegovci nisu uspjeli da pogode trojku (promašio Džermejn Votson), pa su "studenti" u penal završnici osigurali novu pobjedu.

Josip Bilinovac je bio najefikasniji kod Širokobriježana sa 22 poena, dok je kod Sarajlija bolji od ostatka tim bio Votson (19).

Sloboda - Spars 59:60

TABELA: Spars 14-0, Leotar 11-3, Građanski 8-6, Kakanj 8-6, Široki 7-7, Sloboda 6-8, Mladost 6-8, Zrinjski 6-7, Heo 5-8, Varda 4-10, Čelik 4-10, Bosna Rojal 4-10.