Sparsi posljednji učesnik F4 Kupa BiH

Ubjedljivom pobjedom protiv zeničkog Čelika 71:42, košarkaši sarajevskog Sparsa izborili su plasman na završni turnir Kupa BiH, gdje će u konkurenciji Igokee, Širokog i Zrinjskog pokušati osvojiti prvi trofej u najmasovnijem takmičenju.

Sparsi posljednji učesnik F4 Kupa BiH Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Košarkaši Sparsa iz Sarajeva opravdali su ulogu favorita u duelu sa zeničkim Čelikom, posljednjeplasiranim timom Lige BiH i ubjedljivim trijumfom stigli do Fajnal-fora Kupa Bosne i Hercegovine.

SPARS - ČELIK 71:42 (29:18; 14:10; 15:9; 13:5)

SPARS: Zahiragić 8, Atić 9, Bulić 16, Ner. Buza, Bilić, Ned Buza 7, Bašić 5, Glogovac 8, Josipović 4, Đurasović, Gegić 6, Šalić 8.

ČELIK: Durmo 5, Opačak, Avdibegović 6, Damjanović 4, Dedić 13, Hodžić 7, Durmić, Burko, Begagić, Hodžić, Genjac, Božić 7.

Već u prvih 10 minuta domaći tim stigao je do sigurne prednosti od 11 poena - 29:18, a ona je nastavila da se povećava iz četvrtine u četvrtinu. Gosti su u drugom poluvremenu za 20 minuta postigli svega 14 poena i tu treba tražiti uzrok debakla Zeničana.

Mirza Bulić sa 16 poena predvodio je Sparse, dok je u redovima Čelika najefikasniji bio Ashar Dedić sa tri poena manje.

Sarajlije će u konkurenciji Igokee, Širokog i Zrinjskog pokušati doći do svog prvog trofeja u najmasovnijem bh. košarkaškom takmičenju.

Domaćin završnog turnira biće poznat naknadno, a žrijeb polufinalnih parova zakazan je za 16. februar. Četiri dana kasnije na programu su polufinalni dueli, a finale će biti odigrano 21. februara.