ABA: Crnogorski derbi rešen u produžetku!

Neočekivana drama u "Morači". Sutjeska dva minuta pre kraja imala pet poena viška, ali je završnica pripala lideru!

Luka Pavićević zaista je imao "vatreno krštenje" na klupi Budućnosti!

Da je Nikola Žižić tri sekunde pre kraja produžetka ubacio trojku iz potpuno "otvorene" pozicije, u levom uglu, poslednji na tabeli bio bi sasvim blizu trijumfa nad vodećim timom ABA lige!

Ovako je usledio brz faul na Omaru Kuku, koji je slobodnim bacanjima povećao vođstvo Budućnosti na 89:86.

Pavlićević je potom samo ublažio poraz Sutjeske jednim bacanjem - 89:87 (23:15, 23:24, 19:31,13:8, 11:9)!

Košarkaši iz Nikšića mogu da žale što nisu rešili u svoju korist prvi crnogorski derbi u okviru regionalne lige.

Budućnost je krajem prvog poluvremena bila u "plusu" 14 poena (39:25), ali je već u 27. minutu vođstvo prešlo na stranu gostiju i to zahvaljujući seriji od 15:2 - 55:59.

Sutjeska je treću četvrtinu završila sa pet poena prednosti (65:70), nakon čega se vodila grčevita borba za svaki poen. Konačnih 78:78 postavio je Suad Šehović trojkom na nepuna dva minuta pre kraja regularnog toka. Posle toga obe ekipe nisu iskoristile po četiri napada!

Nije bilo dileme na kome će u produžetku biti pritisak.

Gosti su to iskoristili da opet odu na "plus pet" (78:83) i to trojkom bivšeg beka Budućnosti Alekse Popovića.

Ipak, kratka klupa ekipe Dušana Dubljevića, iskustvo Omara Kuka i serija iznuđenih faulova okrenuli su u završnici stvari u sasvim drugom pravcu.

"Plavi" su u presudnim trenucima šutirali bacanja 8/8, Nikšićani promašili sva tri šuta iz igre i tako propustili šansu da podele poslednje mesto na tabeli sa još tri ekipe.

Podgoričani su dobili prvi meč posle smene trenera i odlaska Igora Jovovića, ali u nastavku sezone će morati da igraju mnogo bolje ako misle da ostanu kandidati za trofej.

Treba reći da su im večeras nedostajali Aleks Marić i američki bek Doron Lemb, koji će debitovati u predstojećem kolu Evrokupa.

BUDUĆNOST: Su. Šehović 12, Jaramaz 2, Subotić 13, Se. Šehović 14, Čarapić 2, Kuk 8, Slavković, Ilić, Dragićević 21, Rikić 13.

SUTJESKA: Pavličević 15, Kovač, Mugoša, Albijanić 17, Spasojević 13, Popović 12, Čvorović, Korać 4, Žižić, Pavić 6, Vranješ 17, Šalić 6.

REZULTATI 12. KOLA:

Tajfun - MZT Skoplje 68:62
/Bolčina 19, 8sk - Luković 12/

Cedevita - Partizan 75:72
/Bilan 13, 4sk, 4as - Džons 21, 6sk/

Budućnost - Sutjeska 89:87 (78:78)
/Dragićević 21, 13sk, 5as, Subotić 17, 10sk - Vranješ 17, 7sk, Albijanić 17, 7sk/

u ponedeljak:

Zadar - Igokea 18.00
Crvena zvezda - Cibona 21.00

odigrano u subotu:

Olimpija - Metalac 76:62
Mega Leks - Krka 84:77 (71:71)

TABELA: Budućnost 10-2, Cedevita 9-3, Mega 9-3, Zvezda 8-3, Zadar 6-5, Krka 6-6, Igokea 5-6, Olimpija 5-7, Tajfun 5-7, Cibona 4-7, MZT 4-8, Partizan 4-8, Metalac 4-8, Sutjeska 3-9.

IZ MINUTA U MINUT:

Drama u Morači ipak je imala očekivan epilog!

45. minut - 89:86, I Kuk je miran sa penala, Dubljević traži tajm aut.

45. minut - 87:86, Rikić je sa bacanja preokrenuo ali Pavličević trećom trojkom vraća gostim vođstvo. Rikić odmah uzvraća za još jedan preokret!

44. minut - 83:83, Subotić je miran sa penala 4 puta zaredom i nakon prošaja Popovića i Albijanića ponovo je egal!

43. minut - 79:83, Pavićević je tražio tajm aut ali ovo je sasvim druga Budućnost od one koju je donedavno krasila "hladna glava" u završnici! Dragićević pogađa samo jednom sa slobodnih bacanja..

42. minut - 78:83, Popović trojkom najavljuje senzaciju!!! Domaćin domiria u skoku ali ga ne ide šut - imao je čak četiri promašaja za tri poena za dva minuta!

41.minut - 78:80, Sutjeska se lavovski bori u Morači! Albijanić pogađa prvi koš u produžetku!

PRODUŽETAK!!!

Poslednji napad imala je Budućnost ali ga Subotić nije naplatio pogotkom za pobjedu šutem iza linije 6,75!

40. minut - DRAMA U FINIŠU: U poslednji minut ušlo se sa poravnatim rezultatom. Nakon skoka u odbrani pa potom promašaja Dragićevića za tri poena Luka Pavićević zatražio je tajm aut!

39. minut - 78:78, Spasojević trojkom vraća prednost gostima, Suad Šehović odmah uzvraća istom mjerom za egal minut pred kraj!

35. minut -  Kuk trojkom, pa Sead Šehović svojim 14 poenom vraća Budućnost u vođstvo!

32. minut - 70:70,  braća Šehović serijom 5-0 vraćaju egal.

TREĆA ČETVRTINA

Sutjeska dobija treću dionicu sa 12 poena razlike!

30.minut - Poslednju četvrtinu "feneraš" ABA lige u gostima lideru čeka sa pet poena viška! Proradila je dalekometna paljba Nikšićana! U završnici treće dionice Pavličević pogađa trojku a Albijanić dopunjuje mini seriju 5-0!

28. minut - 60:61, Suad Šehović trojkom prekida nalet Nikšićana.

27. minut - 55:59, Serija Sutjeske 15-2!

26: minut - 55:57, PREOKRET!!! I Aleksa Popović pogađa iza 6,75, Sutjeska prvi put u vođstvu!

24. minuta - Nikšićani u naletu! Serijom 9-2koju trojkom završava Vranješ stižu na samo koš zaostatka!

22. minut - 53:44, Trojkom Pavličevića Stuejska se primakla na samo 6 poena zaostatka, ali Subotić odmah uzvraćaistom mjerom.

POLUVRIJEME

Oba tima muče se sašutem sa distance. Dok je imala apsolutnu kontrolu u reketu, Budućnost je držala visoku razliku. U finišu druge dionice, međutim, Sutjeska je odigrala žešće u odbrani i spriječila rivala da riješi meč dopoluvremena.

19. minut - 43:39, Vranješ pogađa prvu trojku Sutjeske na meču!

18. minut - 40:36, serija 9-0 Sutjeske za minut i po!

17. minut - 39:25, četiri vezana pogotka Rikića sa penala ipotom dva Suada Šehovića za +14 za domaćina! Apsolutna dominacija Podgoričana u reketu - Sutjeska u drugoj četvrtini nema nijedan skok!

15. minut - 33:23, sa dvije vezane trojke Dragićevića i Suada Šehovića Budućnost ponovo bježi! Dragićević pod košem podiže seriju na 8-0 sa novu dvocifrenu razliku!

13. minut - 25:23, Čarapić prvim poenima vraća razliku na deset poena (25:15), ali potom slijedi serija gostiju 8-0 (po 4 poena Vranješa i Koraća)

PRVA ČETVTINA

Podgoričani dominiraju u skoku (12:6), imaju više raspoloženih pojedinaca a razlika nije ubjedljivija samo zbog toga što domaćin još nije namjestio nišanske sprave za dalekometnu paljbu. Nikšićani su prvih deset minuta odigrali u grču.

9. minut - 21:11, Sead Šehović pogađa prvu trojku Budućnosti nakon pet neuspjelih pokušaja "plavih" iza linije 6,75!

7. minut - 18:8, Budućnost prvi put stiže do dvocifrene prednosti.

5. minut - 11:4,  Ako je suditi po uvodnom dijelu meča Nikšićani nemaju odbranu od Dragićevića koji je do sredine prve četvrtine već ubacio 7 poena!

2. minut - 5:0, Domaćin je krenuo silovito, serijom 5-0 poenima Dragićevića (2+1) i Subotića