Lebron u istoriji, Srbi "tanki"

Džejms u top 10 najboljih strelaca NBA lige. Bjelica, Marjanović i Jokić ukupno osam poena

Klivlend je savladao Filadelfiju teškom mukom (102:101), ali će taj meč zauvek ostati u sećanju Lebrona Džejmsa.

Vođa Kavsa duel je završio sa 25 poena, 14 asistencija i osam skokova i na listi najboljih strelaca u istoriji NBA lige stigao je na 10. mesto.

On je sa ukupno 26.970 pogodaka na desetom mestu večne liste preskočio Hakima Olajdžuvona. Lebron će već ove sezone imati priliku da se dokopa i osme pozicije, jer mu devetoplasirani Elvin Hejs beži 343 poena, a osmoplasirani Mozes Meloun 439 poena.

Na sedmom mestu je Šakil O'Nil, koji ima 28.596 pogodaka, dok je ubedljivo prvi legendarni Karim Abdul Džabar sa 38.387 pogodaka.

Lebron

U noći između subote i nedelje u srpskom derbiju sastali su se Nikola Jokić i Boban Marjanović, ali su oba igrača ostvarila slab učinak.

Detroit je slavio rezultatom 103:96, a Boban Marjanović proveo je na parketu dva i po minuta i za to vreme upisao je pogodak i jedan skok.

Nikola Jokić kao starter je na parketu proveo gotovo 23 minuta, ali je zabeležio samo šest poena i isto toliko skokova.

Na terenu je minule noći bio i Nemanja Bjelica, ali je ostvario najmršaviji učinak. On je u porazu Minesote na gostovanju Oklahomi (92:112) ostao bez učinka. Iz igre je dva puta promašio u šutu za tri, a napravio je tri faula.