Bešiktaš dobar, Fenerbahče bolji

Šampion Evrope napravio i prvi korak ka odbrani titule prvaka Turske. Štimac briljirao u redovima crno-belih.

Bešiktaš dobar, Fenerbahče bolji Izvor: MN PRESS

Fenerbahče se potvrdio u ulozi favorita, a Bešiktaš pokazao da je zasluženo u finalu plej-ofa. Ipak, aktuelni šampion od petka uveče očekivano vodi 1:0, nakon što je na svom parketu slavio rezultatom 75:69 (18:22, 24:11, 10:16, 23:20).

Bešiktaš je u osmom minutu imao iznenađujućih "plus 11" (8:19), ali je domaćin do poluvremena napravio preokret i sredinom treće deonice stekao maksimalnih 10 poena prednosti (45:35, 47:37).

Međutim, crno-beli nisu dozvolili Feneru da se dodatno "odlepi", već su brzo uhvatili priključak i nekoliko puta uspeli da izjednače.

Neizvesnost je vladala do dva minuta pre kraja.

Na koš Štimca za 64:63 (36. minut), trojkom je reagovao Nikola Kalinić (67:63), a nakon što je srpski centar još jednom poentirao i zapretio domaćinu (68:66), Bobi Dikson je novom trojkom (71:66 u 38. minutu) stavio do znanja da ovog puta neće biti iznenađenja.

Štimac je sa 20 poena bio najistaknutiji od trojice naših igrača u ovom finalu. Na drugoj strani je Bogdan Bogdanović ubacio 12, a Kalinić devet poena.

Druga utakmica na programu je u nedelju, takođe u "Ulker areni".