Velika pobjeda za Zrinjski, heroj Vedran Princ

Velika pobjeda za Zrinjski, Bosna poražena u Skenderiji.

Zrinjski odličan u Beogradu.

Ekipa iz Mostara je na krilima odličnog Vedrana Princa koji je postigao 20 poena i dodao 5 asistencija odigrala sjajnu utakmicu. Zrinjski nije imao vođstvo samo u prva tri minuta utakmice:

Dinamik - Zrinjski 66:73 (15:24, 21:19, 11:17, 19:13)

Domaćini su dosta dobro otvorili utakmicu i u prvim minutama uvodnog kvartala napravili seriju od 6:0, a ekipe su bile u egalu sve do posljednje dvije minute u koje je Zrinjski ušao sa vođstvom 13:16. Ekipa Miroslava Nikolića je do kraja četvrtine postigla samo dva poena i gosti su povećali prednost na devet poena razlike, 15:24.

Serija gostiju se nastavila sve do sredine drugog perioda kada je narasla na dvanaest poena razlike, 20:32.

Ipak, igrači Dinamika su do kraja četvrtine odigrali mnogo bolje, prvenstveno u odbrani, i na odmor se otišlo pri vođstvu Zrinjskog 36:43.

U drugom poluvremenu opet isti problem za ekipu Mirolava Nikolića, slaba koncentracija u odbrani. Zrinjski je u prvoj polovini treće četvrtine, serijom od 16:4, povećao prednost na šesnaest poena razlike, a do kraja perioda igrači Dinamika su uspjeli da spuste zaostatak za tri poena, 47:60.

U posljednjem periodu Muta Nikolić je donekle uspio da pronađe raspoloženu petorku koja je smanjila zaostatak na šest poena, ali su Vedran Princ i Ivan Miličević bili sigurni u završnici za konačnih 66:73 za Zrinjski.

Nakon deset odigranih utakmica obje ekipe su na skoru od pet pobjeda i isto toliko poraza.

Druga predstavnik u iz BiH ekipa Bosne poražena je u Skenderiji od Borca iz Čačka rezultatom 84:88.