Bosni majstorica i Druga ABA liga

"Studenti" su iskoristili prednost domaćeg terena i savladali gradskog rivalai tako drugu godinu u nizu osigurali učešće u Drugoj ABA ligi.

Bosni majstorica i Druga ABA liga Izvor: MONDO/Samir Cacan

Sjajan meč u prepunoj Skenderiji!

Košarkaši Bosne su u dosta tvrdoj i napetoj utakmici na mali broj poena imali više koncentracije i Džona O'Brajena koji je u posljednja dva minuta postigao 11 poena i donio svojoj ekipi pobjedu i 2:1 u seriji protiv gradskih rivala sa Grbavice:

Bosna - SPARS 71:67 (15:18, 13:9, 20:19, 23:21)!

Bosna je meč otvorila serijom 9:0 i držala Sparse bez poena četiri minuta. Ipak, ekipa sa Grbavice je u do kraja četvrtine zaigrala mnogo bolje i na odmor otišla sa tri poena prednosti - 15:18.

Druga dionica je donijela mnogo neizvjesniji meč. Igrači obje ekipe su ušli u stav i zaigrali mnogo čvršće u odbrani, što je rezultovalo malim brojem poena pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaćina - 29:28.

Drugo poluvrijeme je donijelo veliku borbu, ali su ruke i dalje bile "hladne", prvenstveno zbog važnosti meča.
Bosna je u trećem kvartalu došla do šest poena prednosti, ali je ipak u posljednji period ušla sa dva poena viška.

Na dvije minute do kraja meča bilo je 60:60, a Maksim Kovačević na minut i po do kraja pogađa trojku za 60:63, ali prava drama je tek uslijedila. Džon O'Brajen veže šest poena i dovodi Bosnu do vođstva 66:65 na 35 sekundi do kraja, ali Kovačević vrlo brzo donosi Sparsima prednost od 65:67.

O'Brajen potom pogađa novu trojku za 69:67, a Sparsi gube koncentraciju i gube loptu u napadu, prave faul nad O'Brajenom koji je siguran sa linije slobodnih bacanja za konačnih 71:67.

U redovima domaćih istakao se Maksim Šturanović sa 25 poena i 11 skokova, Džon O'Brajen je ugradio 17 poena i 13 skokova, od kojih je 11 postigao u završne dvije minute.

Sparse je predovodio Maksim Kovačević sa 29 poena.