Orlićima sve teže: Novi poraz zakomplikovao stvar!

Srpska U-20 reprezentacija loše je počela i razigravanje za plasman na Evropskom prvenstvu.

Orlićima sve teže: Novi poraz zakomplikovao stvar! Izvor: MN PRESS

Posle šokantnog poraza u duelu protiv Velike Britanije (koja do tada nije imala nijednu pobedu), mladi košarkaši Srbije ponovo su doživeli neuspeh u Tel Avivu.

Na početku borbe za plasman od 9. do 16. mesta, izabranici Olivera Popovića bili su neuspešni u duelu protiv Grčke i sada je pred njima imperativ pobede  u preostale dve utakmice.

Posle produžetka,

Srbija - Grčka 72:78 (18:17, 22:22, 10:17, 18:12, 4:10)

Krilni košarkaš "orlića" Ranko Simović doneo je produžetak iskorišćenim slobodnim bacanjem deset sekundi pre kraja, pa blokadom pri pokušaju Grka Dimitrisa Moraitisa. Četiri sekunde pre kraja četvrte četvrtine Mihailo Jovičić je ukrao loptu rivalima, pa gađao za pobedu, ali nije pogodio, pa je meč otišao u dodatnih pet minuta.

U produžetku utakmice u kojoj su se ekipe čak 16 puta smenjivale u vođstvu, Srbija je pogotkom Alekse Uskokovića stekla prednost na početku poslednjeg minuta (72:71), ali su Grci ipak "prelomili" meč trojkom Jorgosa Kalaicakisa, 18 sekundi pre kraja (72:76).

Marko Pecarski je ponovo bio najefikasniji igrač "orlića", sa čak 26 poena i 15 skokova, ali njegov odličan učinak nije pomogao da Srbija izbegne još jedan poraz.

Da bi obezbedili opstanak u "A diviziji", srpski košarkaši moraće u Tel Avivu da pobede u preostala dva mesta. Počev od utakmice protiv poraženog iz duela Istalija - Slovenija.

Srbija: Mišković 2, Uskoković 9 (7 sk, 7 as), Marjanović 9, Vulikić 3, Tadić, Simović 12 (12 sk), Jovičić 5, Pecarski 26 (15 sk), Stajčić, Đorđević, Matić, Momirov 6 (7 sk, 6 as)