Partizan imao "minus 18", pa "dao gas" i dobio AEK

Slaba partija crno-bijelih u drugoj četvrtini prijateljske utakmice odvela ih je u zaostatak od 14 poena, ali sve su nadoknadili u posljednjih 10 minuta.

KK-Partizan-AEK-prijateljska-utakmica Izvor: MN PRESS

Novi tim Partizana u četvrtak uveče se u "Štark areni" prvi put ovog ljeta predstavio domaćoj publici.

Poslije dobrih igara i osvojenih turnira u Vloclaveku, odnosno Klužu, na kojima je zabilježio sve četiri pobjede, Partizan je pred oko 3.500 svojih navijača imao dosta problema sa atinskim AEK-om, ali je ipak uspio da ostane stoprocentan u pripremnom periodu.

Partizan - AEK 86:80, po četvrtinama 27:27, 11:25, 25:16, 23:12.

Izabranici Andree Trinkijerija naročito su bili smušeni u finišu druge četvrtine, kada su dozvolili protivniku da prednost od tri poena uveća čak na "plus 14" (38:52).

Prednost AEK-a u trećoj dionici je dostigla 18 poena (41:59), a onda je Partizan, predvođen raspoloženim Ognjenom Jaramazom, počeo da hvata priključak. Isprva je tim Andree Trinkijerija zaprijetio, pa u 33. minutu prvi put poveo - 73:72.

Atinjani su samo još jednom prešli u minimalno vođstvo, a završnica meča u potpunosti je pripala crno-bijelima.

Crno-bijelima je ovo bila posljednja proba pred ABA Superkup, koji je na programu od 26. do 29. septembra u Zagrebu. U četvrtfinalnoj utakmici zakazanoj za naredni četvrtak sastaće se sa Mega Bemaxom.