Ubjedljiv poraz Mege - bez popusta od "zmajčeka"

Cedevita Olimpija konstantno je vodila 38 minuta i u četvrtoj četvrtini duplirala prednost, sa 12 na 24 poena.

"Dječiji vrtić" pod dirigentskom palicom Dejana Milojevića, prošle nedjelje na ABA Superkupu je dobio lekciju od Partizana, a u petak uveče i od novoformiranog kluba iz Ljubljane.

Mega Bemax - Cedevita Olimpija 63:87 (8:16, 24:25, 17:20, 14:26) u premijernom meču novog ciklusa ABA Lige!

Gosti su pokazali ozbiljnost već u prvoj četvrtini, kada su Megi dozvolili da za devet i po minuta ubaci samo šest poena.

U drugoj dionici je srpski predstavnik uspio da sa "minus 11" dođe do izjednačenja (27:27 - 17. minut), ali su se Marko Simonović i ekipa "zelenih" odmah vratili u vođstvo i trojkom Hopkinsa otišli na odmor sa solidnih 32:41.

Poslije toga je na terenu postojao, praktično, samo jedan tim - Cedevita Olimpija.

Nekoliko puta u trećoj četvrtini imali su gosti 15-16 poena prednosti, da bi u posljednjih 10 minuta ušli su sa 49:61, pa tih 12 razlike duplirali, igrajući punom snagom do samog kraja utakmice.

Igrači Mege kao da još nisu navikli na obruče u dvorani "Ranko Žeravica" na Novom Beogradu, gdje će poslije pet sezona u Sremskoj Mitrovici, igrati mečeve ABA lige kao domaćini.

Mišković, Atić i drugovi šutirali su trojke zaista katastrofalno (4/30), dok su na drugoj strani veterani "zmajčeka" bili precizni 15 puta iz 31 pokušaja.

Priliku za popravni ispit Mega će imati na gostovanju u Železniku kroz nedjelju dana, dok će Cedevita Olimpija dočekati Cibonu.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.