Crno-beli na krilima navijača do važne pobede u Baru: Stop šuterima Mornara

Partizan odigrao timski i u drugom poluvremenu potpuno nadmašio domaćina. Pejdž i Jaramaz šutirali po 3/4 za tri poena, a Mornar ukupno 4/22.

Košarkaši Partizana zabeležili su i drugu važnu pobedu ove nedelje na gostujućim terenima!

Posle Ritasa u Viljnusu, gde su slavili prvi put u istoriji kluba, uspeli su da nadmaše i Mornar u dvorani "Topolica", gde su prethodne dve sezone gubili u dramatičnim završnicama.

Do sada neporaženi Mornar je posle izjednačene igre u prvom poluvremenu potpuno nadigran u nastavku meča, pa su ovog puta poslednji minuti protekli bez tenzije.

Mornar (skor 2-1) - Partizan (2-1) 65:76 (20:14, 12:19, 23:28, 10:15)!

Ognjen Jaramaz je posle 0/5 protiv Ritasa, šutirao trojke 3/4 i bio najefikasniji akter derbi utakmice sa 17 poena.

Isti učinak van linije 6,75 metara imao je i Markus Pejdž, koji je završio meč sa 13 poena. Niko više nije imao dvocifren učinak, ali su Rade Zagorac (8p, 10sk, 3as) i oporavljeni Rašon Tomas (9p, 9sk) bili nadomak "dabl-dabla".

Pobeda Partizana značajnija je utoliko što je ostvarena bez trenera Andree Trinkijerija, koji zbog iznenadnih zdravstvenih problema nije mogao da bude sa ekipom. Odsustvo italijanskog stručnjaka nije se previše osetilo, jer su pomoćnici Vlado Šćepanović i Aleksandar Matović odlično obavili posao.

Uskoro opširnije...

*** Tekstualni prenos iz minuta u minut pratite klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA ***

Partizan je iznenada ostao hendikepiran, zbog toga što se Andrea Trinkijeri nije osećao dobro i prepustio je vođenje utakmice pomoćnicima Vladi Šćepanoviću i Aleksandru Matoviću.

Barani su neporaženi na startu ABA lige, dok su crno-beli pre sedam dana izgubili utakmicu od Primorske, ali su onda prvi put u istoriji pobedili Ritas u Litvaniji i zadržali stopostotan učinak u Evrokupu.

To ne umanjuje pritisak pred meč u "Topolici", jer bi eventualna pobeda Mornara značila da crno-beli padaju u zaostatak od dve pobede, ali govori da je Trinkijeri dobro uklopio igrače kojima raspolaže i da samo treba da ih "natera" da većim delom 40 minuta igraju odbranu na visokom nivou.

Partizan je jači za krilnog centra Rašona Tomasa, koji je pauzirao više od dve nedelje i danas debituje u ABA ligi.

Trenutni lider regionalnog takmičenja je FMP (3-0), koji je u petak savladao Cibonu u Zagrebu. Šansu da ga sustignu, pored Mornara, imaju Cedevita Olimpija i Budućnost, koja je uoči ovog kola smenila trenera Slobodana Subotića.

19:02

Serija 1:11

61:76 (38. minut) Mornar se definitivno predao.

19:00

Grobari za Srbiju

Navijači Partizana skandiraju "Kosovo je srce Srbije!"

18:58

Mozli i Jaramaz "overavaju" pobedu

61:73 (37. minut) Prvo "ali-up" Jaramaza i Mozlija, pa zakucavanje Jaramaza u kontri posle osvojene lopte. Najveća prednost za crno-bele, koji su praktično osigurali pobedu nad već umornim veteranima Mornara.

18:54

Treća trojka Pejdža

60:69 (36. minut) Partizan dobija Mornar njegovim najjačim oružjem.

18:50

Kraj za Nidama?

60:65 (34. minut) Jaramaz blokira Pulena u polukontri, a na drugoj strani Nidam faulom sprečava Mozlija da postigne lake poene. Nidam je tom prilikom pao i zbog povrede rebara otišao u svlačionicu.

18:48

Partizan timski do osetne prednosti

57:65 (33. minut) Pejdž prodire duž čeone linije i asistira Jankoviću, koji utrčava u reket i lagano polaže. Zatim trojka Markote - 60:65!

18:39

"Plus šest" za Partizan

Na kraju treće deonice 55:61.

18:35

Volden!

52:59 (29. minut) Dve trojke plejmejkera Partizana, koji se tako više nego iskupio za malopređašnju izgubljenu loptu.

18:33

Jankoviću 4. lična, Mornar se primakao

52:53 (28. minut) Volden je izgubio loptu i faulirao Markotu, koji zbog bonusa odmah staje na liniju "penala". Pre toga je na klupu morao raspoloženi Nikola Janković, koji je na jednu ličnu od diskvalifikacije.

18:28

43:49 (25. minut) Na dodavanje Gordića sada poentira Janković, uz faul i dodatno bacanje. Igrači Mornara su se pre i posle toga neobjašnjivo ispromašivali pod tablom.

18:24

Gordić ređa asistencije, bekovi pogađaju

40:46 (24. minut) Trojka Jaramaza, koji šutira 3/3!

18:21

Smenjivanje u vođstvu...

...konstantno! Sada minimalnu prednost ima Partizan - 39:40 (23. minut)... Onda i trojka Pejdža za "plus četiri" - 39:43!

18:15

"Upis" Nidama

35:33 (21. minut) Ubojiti plejmejker Mornara u prvom poluvremenu je ostao bez poena za 17 minuta. Sada je u prvom minutu nastavka iskoristio tri od četiri slobodna bacanja.

18:10

"Ali-upovima" se isticao Mornar, ali i Partizan je imao jednu takvu akciju. Izveli su je Jaramaz i Mozli.

Vilijam Mozli ali up
Izvor: Youtube/ABA liga jtd

18:04

Lista strelaca

Luković 11 (5sk), Pulen 7, Voler 4, Bjelica 4, Markota 3, Begić 2, Rejli Ros 1 - Jaramaz 10, Zagorac 5 (7sk, 3as), Pejdž 5, Tomas 5, Volden 2, Gordić 2, Parahovski 2, Mozli 2.

Ukupan procenat šuta iz igre: Mornar 37, Partizan 32 odsto. Bacanja: Mornar 4/11, Partizan 8/15.

18:01

Uverite se kakva je atmosfera u Baru

17:57

Poluvreme 32:33

Mornar je za svoje standarde očajno šutirao trojke (2/14), Partizanu osim tranzicije gotovo ništa nije prolazilo u napadu (8/24 za dva poena, 3/10 trojke, 8/15 bacanja), ali ipak - vodi!

17:54

Jaramaz za vođstvo crno-belih

32:33 (20. minut) Bek Partizana u tranziciji postiže trojku za preokret. Mornar se propisno ispromašivao u drugoj četvrtini - 0/7 iza linije 6,75 metara. Barani tim promašajima često otvaraju kontre Partizanu.

17:50

32:28 (18. minut) Pulen brži od Zagorca, prolazi na polaganje i vraća Mornar na dva poseda prednosti.

17:43

Četvrto zakucavanje Lukovića!

30:24 (16. minut) Centar Mornara ispromašivao se sa linije slobodnih bacanja, ali i nadavao poena iz "ali-up" akcija. Već četiri puta je iskoristio asistencije bekova da u skoku uhvati loptu i zakuca.

Uroš Luković ali-up zakucavanje

17:39

26:24 (15. minut) Partizanova "pik end rol" igra ne daje rezultata. Lopte retko dolaze do centara, a nema ni koševa spolja. Ipak, Volden preseca pas u kontri Mornara i smanjuje na dva razlike.

17:33
Izvor: MONDO/M. Stojović

17:31

Serija 0:7 i nerešeno je!

21:21 (12. minut) Mornar nije uspeo da poentira ni posle tri ofanzivna skoka, koja su redom pokupili bekovi. Na drugoj strani trojka Pejdža u tranziciji i Partizan je "obrisao" zaostatak od sedam poena.

17:23

Očajan šut crno-belih

Partizan loš sa svih pozicija u prvoj četvrtini. Ukupno iz igre šutira 31,5 odsto, a slobodna bacanja 20 odsto (1/5).

17:20

Markota "cepa" mrežicu

20:14 (10. minut) Mornar je nametnuo brzu igru i bolje se snašao u njoj, mada trojke šutira samo 2/7. Pogotkom hrvatskog veterana, domaćin je na "mali odmor" otišao sa šest poena prednosti.

17:13

11:9 (7. minut) Jaramaz je promašio oba bacanja, a Nidam izgubio loptu. Najefikasniji za sada Luković sa šest poena. Sada gledamo okršaj "old school" centara, Begić - Parahovski.

17:06

4:3 (3. minut) Dva "ali-up" zakucavanja Lukovića (u prvoj takvoj akciji ga je blokirao Mozli), a na drugoj strani trojka Jaramaza.

17:04

Početne petorke

Nidam, Pulen, Šehović, Bjelica, Luković - Volden, Jaramaz, Zagorac, Janković, Mozli.

17:03

Lep ambijent u "Topolici"

16:41

Mornar "bije" trojkama

Trener Mornara Mihailo Pavićević još pretprošle sezone je poredio svoj tim sa Golden Stejt Voriorsima, zbog igre u napadu koja se bazira na šutu za tri poena.

Ovog leta je vraćanjem Nidama, Volera i Rejli Rosa, odnosno dovođenjem Pulena, Markote i Bjelice, sve karte bacio upravo na tu kartu i Mornar je u prva dva kola postigao ukupno 28 trojki. Protiv Cibone u Zagrebu šutirali su 11/28, a protiv Igokee na domaćem parketu 17/33.

16:38

Grobari spremni za navijanje

Novinar MONDA Mladen Stojović u blizini dvorane je fotografisao navijače Partizana iz Bara, kako se pripremaju za košarkaški praznik u "Topolici".

UKRATKO

• TREĆE KOLO: Cibona - FMP 63:81, Mega - Zadar 98:79. Subota: Mornar - Partizan 17.00, Igokea - Cedevita Olimpija 20.00. Nedelja: Krka - Crvena zvezda 18.00, Budućnost - Primorska 20.00.
  • TABELA: FMP 3-0, Cedevita Olimpija 2-0, Budućnost 2-0, Mornar 2-0, Zvezda 1-1, Krka 1-1, Partizan 1-1, Primorska 1-1, Mega 1-2, Igokea 0-2, Cibona 0-3, Zadar 0-3.