Serija 8:0 za skor 4-0! Partizan moćan u "Pioniru", Top 16 već na vidiku!

Crno-beli u poslednja tri minuta utakmice "samleli" Lokomotivu i serijom atraktivnih poteza oduševili navijače.

Serija 8:0 za skor 4-0! Partizan moćan u "Pioniru", Top 16 već na vidiku! Izvor: MN PRESS

Košarkaši Partizana prvi put u istoriji su savladali Lokomotivu Kubanj i sačuvali stopostotan učinak u B grupi Evrokupa!

Pred više od 6.000 bučnih gledalaca u dvorani "Aleksandar Nikolić", ispustili su 12 poena prednosti (33:21), pa nadoknadili "minus šest" (50:56) i onda u samoj završnici imali više energije od gosta iz Rusije.

Zahvaljujući seriji od 8:0 u poslednja tri minuta, Partizan (4-0) - Lokomotiva Kubanj (2-2) 80:71 (24:18, 17:17, 16:23, 23:13)!

Rašon Tomas postigao je 16 poena, uz šut za dva 6/6, a njegov zemljak Vilijam Mozli fenomenalno je skakao, udarao blokade i završavao "pik end rol" akcije sa Ognjenom Jaramazom i Nemanjom Gordićem.

Upravo njihovim zakucavanjima stavljena je tačka na meč u kome su i jedni i drugi "ostavili srce" na parketu, ali je neko ipak morao da izgubi.

*** Dešavanja iz minuta u minut, fotografije i video, nalaze se u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA ***

Crno-bele je većim delom utakmice krasila velika borbenost i entuzijazam u odbrani. Zahvaljujući tome su i stekli dvocifrenu prednost u drugoj četvrtini, ali onda je i Lokomotiva zaigrala agresivnije, počela da preuzima i udvaja igrača sa loptom, što je uz "vezane" trojke Kalnietisa i Kamingsa više nego prepolovilo Partizanovo vođstvo (39:34).

U trećoj četvrtini je Partizan vidno pao, šut za tri poena kao "pojas za spasavanje" kome ekipe obično pribegavaju u takvim situacijama, potpuno je otkazao (u jednom trenutku bio je na 3/21) i Lokomotiva je zapretila da će pokvariti veliku crno-belu žurku, na povratku u legendarni "Pionir", samo za ovu priliku.

Proradili su tada bekovi, Nemanja Gordić i Markus Pejdž, uhvaćen je priključak pre nego što se situacija otela kontroli, a na startu poslednje deonice je odbrana definitivno vraćena na najviši nivo, dok je Tomas neumoljivim utrčavanjima u reket i sigurnom realizacijom slao poruku Alanu Vilijamsu da će večeras on biti taj koji slavi.

Gostima je otežala zadatak povreda iskusnog organizatora igre Kalnietisa u 32. minutu.

Bez njega su imali daleko lošija rešenja u napadu, Partizan je "nagurao" seriju do 18:5 i poveo 68:61, a kada se "Loko" ponovo primakao, dva puta na po jedan razlike (70:69, 72:71), usledila su tri minuta možda i najbolje, a svakako najatraktivnije igre crno-belih na celoj utakmici.

Kada je bilo najpotrebnije!

Za sada toliko od igranja pred svojim navijačima, slede nova gostovanja: Cedevita Olimpiji u subotu, pa Limožu u sredu!

PARTIZAN: Volden (5as), Zagorac 10 (3sk, 2as, 2ukr), Pejdž 7, Gordić 7 (4as), Parahovski, Jaramaz 10 (4sk, 3as), Veličković, Birčević 9 (5sk), Janković 9 (5sk, 2ukr, 2blk), Tomas 16 (za dva 6/6, trojke 0/3, 3sk, 4izg), Peiners 1, Mozli 11 (9sk, 3blk).

LOKOMOTIVA: Deker 17 (3sk, 3as, 5izg), Kamings 17 (7as), Motovilov 1, Apić 2, Kalnietis 7 (7sk, 6as), Ivljev 2, Ilnicki 1, Vilijams 15 (10sk, 4izg), Kulagin, Gerasimov, Martjuk, O'Brajant 9 (za dva 0/4, trojke 1/6, 5sk).

22:00

Još "kucanja"!

80:71 (39. minut) Zakucava Mozli na lob pas Gordića! Pre toga je Zagorac pomogao u odbrani na niskom postu i oteo loptu Vilijamsu.

21:58

Ludnica!

78:71 (39. minut) Kalnietis je promašio trojku, loptu su ipak osvojili gosti, ali Pejdž je presekao riskantan pas Litvanca i u kontri asistirao iza leđa Tomasu za silovito zakucavanje. Partizan sada na pragu pobede, posle serije 6:0!

21:56

76:71 (38. minut) Novi koš Tomasa (šut za dva poena 5/5), pa koraci Kamingsa i prodor Pejdža sa krilne pozicije.

21:53

72:69 (37. minut) Bacanja Tomasa, posle ofanzivnog skoka Birčevića. Bilo je samo "plus jedan"... Zagorac promašuje "flouter" za pet razlike, Deker se spetljao u kontri, ali loptu preuzima Vilijams i poentira iz trka - 72:71.

21:52

21:48

70:67 (35. minut) Bilo je devet razlike, posle novog koša Tomasa, ali Kamings je odgovorio "flouterom" i dodatnim bacanjem, pa prodorom pored Mozlija i još jednim košem uz faul. Serija 0:6 u režiji vižljastog beka Lokomotive.

21:45

68:61 (33. minut) Serija 18:5! Munjevito su "pik end rol" odigrali Jaramaz i Mozli. Na drugoj strani opet žestoka odbrana reketa i bez prostora da se razmašu Deker, O'Brajant i Vilijams.

21:42

Tomas!

65:61 (32. minut) Ofanzivni skok krilnog centra, koš i dodatno bacanje! Lokomotiva je zbog povrede noge ostala bez Kalnietisa. Videćemo da li će se Litvanac vraćati.

21:39

Trojka Jaramaza!

62:60 (32. minut) Pre toga zakucavanje Tomasa, crno-beli su na putu da opet pronađu energiju koja ih je krasila u prvom poluvremenu.

21:37

Partizan šutira samo 3/21 za tri poena, Lokomotiva 3/11. Gosti bolji u skoku, a i smanjili su razliku u izgubljenim loptama.

21:35

Kraj treće četvrtine, 57:58

21:28

Nije više naivno...

55:56 (28. minut) Trojka Pejdža! Lokomotiva je zakucavanjem i dodatnim bacanjem Dekera "pobegla" na 50:56, ali Partizan je srećno, spretno i brzo uhvatio priključak. Deker je pri 52:56 promašio otvoren šut za tri poena.

21:20

Vodi Lokomotiva!

47:48 (26. minut) Prodor i polaganje Sema Dekera levom rukom, posle promašaja Mozlija. Trinkijeri traži tajm-aut.

21:19

"Minimalac"

47:46 (25. minut) Polukontra gostiju, Kalnietis asistira Vilijamsu i prednost je sa maksimalnih 12 (33:21 u 15. minutu) spala na jedan poen.

21:15

Izgubljene lopte i promašene trojke

43:41 (23. minut) Tomas gubi loptu "zidajući" Vilijamsa pod košem, Zagorac baca loptu u aut, a trojke promašuju redom Tomas, Volden i Jaramaz. Lokomotiva se vraća u meč, a Trinkijeri uvodi Pejdža.

21:10

20:58

Lista strelaca

Birčević 9, Zagorac 8, Janković 7 (5sk, 2ukr, 2blk), Jaramaz 5, Mozli 5 (2blk), Pejdž 2, Gordić 2, Tomas 2, Peiners 1, Volden (3as) - Deker 8, Kamings 7, Vilijams 6, Kalnietis 5, O'Brajant 4, Ivljev 2, Apić 2, Motovilov 1.

Šut crno-belih za dva poena 77 odsto (13/17), trojke samo 2/16. U skoku i asistencijama ravnopravni, a bolji u ukradenim (5:2) i izgubljenim loptama (5:10). Blokade čak 6:1!

20:53

Poluvreme 41:35

Šest poena prednosti je manje nego što je Partizan zaslužio igrom i borbenošću, ali koštale su ga uzastopno primljene trojke, kojima je Lokomotiva prišla na 39:34.

U finišu druge četvrtine serija ofanzivnih skokova i četiri promašaja iz pet šuteva crno-belih.

20:47

Ovacije nekadašnjem kapitenu!

Dragan Milosavljević je "u kući"...

20:45

Uzastopne blokade, pa primljena trojka

39:31 (18. minut) Tomas je blokirao Dekera, Mozli Ilnickog posle ofanzivnog skoka, ali je Volden proklizao i sa loptom izašao u aut. Novi napad za "Loko" i trojka Kamingsa.

20:38

35:23 (16. minut) Birčević završava kontru, na dodavanje Voldena. Nova maksimalna prednost Partizana.

20:35

"Da volim crno-bele" ponovo u "Pioniru"

20:34

31:21 (14. minut) Partizan dosta promašuje, ali "pakleno" brani svoj koš - u poslednjih šest minuta primio je samo pet poena. Birčević postiže drugu timsku trojku i povećava na 10 razlike.

20:28

Kulagin neće igrati?

Kreativni bek Lokomotive i reprezentacije Rusije do sada je ceo tok utakmice presedeo na klupi. Vrlo je moguće da postoji neki zdravstveni problem ili povreda, zbog koje će u celini propustiti ovaj meč.

20:24

+6 posle 10 minuta

Partizan je poslednjih osam poena postigao sa linije za slobodna bacanja i vodi 24:18. Najbolji potez u završnici prve četvrtine bila je Mozlijeva blokada Kamingsu.

20:17

18:16 (8. minut) Tomas je otišao na klupu zbog druge lične, Lokomotiva odmah dolazi do ofanzivnog skoka i smanjuje sa pet na dva razlike.

20:10

12:9 (5. minut) Partizan sa odličnom energijom u napadu, Jaramaz je postigao prvu trojku, ali i Lokomotiva u poslednja dva napada lako dolazi do poena.

20:03

Početne petorke

Volden, Jaramaz, Zagorac, Tomas, Janković - Kalnietis, Kamings, Deker, O'Brajant, Apić.

19:42

Izlazak na zagrevanje...

19:40

Partizan u dobrom ritmu

Crno-beli su pre 10 dana slabo odigrali protiv Primorske u ABA ligi i zasluženo doživeli prvi poraz ove sezone.

To su iskoristili kao motiv da budu mnogo čvršći i borbeniji na gostovanjima Ritasu i Mornaru. Nisu to bile napadačke rapsodije, posebno u Litvaniji, ali su dve važne pobede - uz povratak Rašona Tomasa posle povrede - stabilizovale ekipu.

Jaramaz, Gordić, Zagorac i ostali, zato dočekuju "Loko" sa mnogo samopouzdanja.

UKRATKO

• PAROVI 4. KOLA: Partizan - Lokomotiva 80:71, Venecija - Limož 20.30, Tofaš - Ritas (sreda).
  • TABELA: Partizan 4-0, Lokomotiva 2-2, Limož 1-2, Venecija 1-2, Tofaš 1-2, Ritas 1-2.